EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 10 Temmuz 2019 Çarşamba, 23:59
Edirne’ye şampiyonluğu getirdi
Erzurum’da düzenlenen, 1300 civarı sporcunun katıldığı Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda şampiyon olan İhya Ölçücü başarı hikâyesini anlattı. Birinci olmak için antrenörsüz ve antrenman partnersiz zor şartlarda çalıştığını belirten Ölçücü, “Bunu başardığım için ben kendimle bin kat daha gurur duyuyorum ve çok mutluyum.” Dedi.

Edirne’de kick boks antrenörlüğü yapan İhya Ölçücü, Erzurum’da düzenlenen Türkiye Kick Boks Şampiyonası’ndaki başarı hikâyesini anlattı Ölçücü, 91 kilo branşında Türkiye Şampiyonluğuna ulaşarak genç sporculara örnek oldu. Kick boks’da şampiyon olarak 2020’de düzenlenecek Turkish Open Avrupa Kupasına katılmaya hak kazanan İhya Ölçücü, burada da şampiyon olmak istiyor.

Birden fazla şampiyonluğu bulunuyor

13 yaşında spora boksla başladığını ifade eden İhya Ölçücü, beden eğitimi ve spor öğretmenliği mezunu olduğunu belirtti. 2004 yılında bokstan, kick boksa geçtiğini dile getiren Ölçücü, “Türkiye içi başarılar elde ettim. Daha sonra milli takımda başarılarım oldu. 2014 yılında Türkiye şampiyonu, Avrupa 3’üncüsü oldum. 2015 yılında yine Türkiye Şampiyonu ve Dünya ikincisi oldum. 2016 yılında da Türkiye Şampiyonu ve Avrupa ikincisi oldum.” Dedi.

“Zor şartlarda çalışarak birinci oldum”

2017 ve 2018 yılları arasında kulüple arasındaki olan sıkıntılardan dolayı spora ara verdiğini açıklayan Ölçücü, 2019 yılında tekrardan dönüş yaptığını dile getirdi. Ölçücü, Edirne’de antrenman partneri ve antrenörü bulunmadığı için zor şartlarda kendi kendine çalıştığını belirterek, “2019’da 1-7 Temmuz tarihleri arasında Erzurum’da düzenlenen Türkiye Şampiyonasında 91 kilo branşında 1300 kişi arasında birinci olmayı başardım. Biraz ara verdikten sonra dönmek çok zor oldu benim için. Antrenörsüz partnersiz çalışmakta bu işte biraz dezavantaj oluyor. Bu şekilde çalışarak şampiyonluğu elde etmek çok zor bir şey. Bunu başardığım için ben bin kat daha gurur duyuyorum kendimle ve çok mutluyum.” Açıklamalarında bulundu.

“İleride şampiyon olabilecek sporcular yetiştirmek istiyorum”

Edirne’de bir spor kulübünde antrenörlük yaptığını dile getiren İhya Ölçücü, özel dersler verdiğini ve işini gücünü eline almış, form tutmak isteyen kişilerle çalıştığını söyledi.

İleride de kendisi gibi Türkiye Şampiyonu olabilecek sporcular da yetiştirmek istediğini dile getiren Ölçücü, “Onun için bir salon projemiz bulunuyor. Salonu yaptığımız zaman yeni genç sporcuları alttan yetiştirme planlarımız var. “ dedi.

Türkiye Şampiyonluğuyla diğer maçlara ve bu yıl düzenlenen iki turnuvaya katılamadığı için dünya şampiyonasına katılma hakkını elde edemediğini dile getiren İhya Ölçücü, “Ama 2020’deki Turkish Open Avrupa Kupasına katılma hakkını elde ettim. Bununla birlikte Ocak’taki Türkiye açığada katılarak 2020’deki Avrupa Şampiyonasına kendi sıkletimde ülkemizi temsil etmeyi planlıyorum.“ ifadelerine yer verdi.

Ebubekir Sıddık Semiz

Bu haber (565) defa okundu.

Cami kubbesinde ayaklarına ip dolanan leylekler kurtarıldı

Sokak hayvanları için tezgah açtılar

Kasım Yolageldili'nin hayatı kitap oldu

TDV'den gurbetçilere su ve lokum ikramı

Ege Denizi'nde 41 düzensiz göçmen yakalandı
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
TAM DA ‘VAZGEÇMİŞKEN’
Cuma Sohbetleri
Birlik ve Beraberliğin Önemi
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

2’inci El Araç Satanlara Kritik Uyarı

UMUMİ TUVALET TAHLİYE EDİLDİ

Çeyrek altından tek farkı gramı

Müdür Dinç, projelerini anlattı

Haklarınızı Biliyor Musunuz?

 Kadınlar ev ekonomisine katkı sağlayacak

“Burası bir fabrika”

“Evlenecek olan çiftlere destek oluyoruz”

“15 Temmuz milli bir davadır”

6 kişi yaralandı

TED KOLEJİ’NE ZİYARETLER DEVAM EDİYOR

“Amaçları Bu Milletin Varlığını Yıkmaktı”

Limanda trol teknelerine tepki

"Buğdayda son 50 yılın en verimli dönemi"

2 kişi yaralandı

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir