EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 18 Haziran 2019 Salı, 16:57
Özel Okula İcra Takibi
Özel bir okulda maaşlarını alamadıklarını iddia eden öğretmenler ve kayıt için verdikleri ücretleri geri talep eden veliler habere konu okul önünde bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. Aylardır maaş alamayan öğretmenler yasal süreç başlatırken kirasını alamayan bina sahibi ise borcuna karşılık icra takibi başlattı.

2019-2020 eğitim – öğretim dönemi için kayıt yaptıran öğrenci velileri öğretmenlerin maaş alamaması ve yasal süreç başlatılması üzerine kayıtlarını geri almak için girişimde bulunduklarını ancak muhatab bulamadıklarını ifade etti.

Mağdur olduğunu ifade eden öğrenci velilerinden Osman Yalnız; “Çocuğum eve geldiğinde derslerimiz boş geçiyor, öğretmenlerimizin çoğu artık derslerimize bile girmiyor, derslerde sadece filmler izliyoruz diyordu. Bende okula gelip bu durumların sebebini sormak için geldiğimde aslında olan olayı öğrendim. Evladımın okulu için kredi çektim ben paramın iade edilmesini istiyorum” Dedi.

216 Veli Mağdur

Bir başka veli Atilla Saraç ise yaptığı açıklamada; “3. Sınıfta kızım okuyordu Aralık ayında erken kayıt için davet ettiler. 2019-2020 yılı için biz kayıt yaptırdık 15 bin lira para ödedik. Bu ödenen paranın 1.500 lirası peşin 13.500 lirası banka kredisi almak şartıyla bize burada bir sözleşme imzalattılar. O kayıtlar yapıldıktan sonra öğretmenlerin maaşlarının verilmediğini öğrendik. Öğretmenler okulda derslere girmemeye başladı. Dolayısı ile biz de okula dilekçe vererek kaydımızı sildirdik. Okuldan kaydı sildirmemiz için yüzde on kesinti olacağını söylediklerinde tereddüt etmeden kesin ve geri kalan paramı verin diye söyledim. O zamanda beri herhangi bir geri dönüş alamadım. Benim gibi 216 veli mağdur durumdadır.” Dedi.

Emeğimizin Karşılığını İstiyoruz

Söz konusu okul öğretmenlerindenMelek Akseloğlu; “ Kiralama anlaşma imzalanmasından sonra öğretmenlerin mağdur olmayacağı dair güvence verilmişti. Ancak öğretmenlerin maaşlarının ödenmemesi üzerine öğretmenler yasal haklarını kullanmaya başlamıştır. Tüm bunlara sessizliğini koruyarak evlerine haciz gelen, ev kiralarını ödeyemeyen zor durumda kalan öğretmenlerle görüşme yoluna dahi gidilmemiştir.3.5 aydır maaşlarımızı alamıyoruz. Toplamda burada 50 eğitimciyiz hayatımızı devam ettirmemiz gereken bir ailemiz var bu mağduriyetimiz bir an önce giderilmelidir. Biz burada hakkımızı ve emeğimizin karşılığı olanı almak gerekiyor.” Dedi.

İcralık Okul İddiası

Hak ettikleri maaşlarını aylardır alamadıklarını iddia eden öğretmenler okul yönetimi hakkında yasal süreç başlattıklarını dile getirirken kirasını alamayan bina sahibi ise borcuna karşılık icra takibi başlattı.

OGÜN KURKAN

 

 

Bu haber (1170) defa okundu.

Cami kubbesinde ayaklarına ip dolanan leylekler kurtarıldı

Sokak hayvanları için tezgah açtılar

Kasım Yolageldili'nin hayatı kitap oldu

TDV'den gurbetçilere su ve lokum ikramı

Ege Denizi'nde 41 düzensiz göçmen yakalandı
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
TAM DA ‘VAZGEÇMİŞKEN’
Cuma Sohbetleri
Birlik ve Beraberliğin Önemi
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

2’inci El Araç Satanlara Kritik Uyarı

UMUMİ TUVALET TAHLİYE EDİLDİ

Çeyrek altından tek farkı gramı

Müdür Dinç, projelerini anlattı

Haklarınızı Biliyor Musunuz?

 Kadınlar ev ekonomisine katkı sağlayacak

“Burası bir fabrika”

“Evlenecek olan çiftlere destek oluyoruz”

“15 Temmuz milli bir davadır”

6 kişi yaralandı

TED KOLEJİ’NE ZİYARETLER DEVAM EDİYOR

“Amaçları Bu Milletin Varlığını Yıkmaktı”

Limanda trol teknelerine tepki

"Buğdayda son 50 yılın en verimli dönemi"

2 kişi yaralandı

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir