EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 15 Haziran 2019 Cumartesi, 07:00
Komşular, babaları için Edirne’de
Yaklaşan Babalar Günü öncesi çarşı ve pazarda hareketlilik yaşandı. Yerli vatandaşların yanı sıra Bulgaristan ve Yunanistan’dan gelen vatandaşların da ‘Babalar Günü’ hediyesi için alışveriş tercihi Edirne oldu.

16 Haziran Babalar Günü dolayısıyla hediye almak isteyen vatandaşlar, sabahın erken saatlerinden itibaren mağaza ve pazarın yolunu tuttu.

“Tüm alışverişlerimizi buradan yapıyoruz”

Babalar Günü dolayısıyla alışveriş yapmak için Bulgaristan’dan Edirne’ye gelen Bahtiyar Hasanoğlu, “Her hafta Cuma günü alışveriş yapmak için Cuma Pazarı’na ve çarşıya geliyoruz. Bu hafta sonu Babalar Günü olması sebebiyle de hediye almak için gedik. Tüm ihtiyaçlarımızı Edirne’den karşılıyoruz. Takım elbise, gömlek, kravat gibi ihtiyaçlarımızı da Edirne’den alıyoruz. Yaz sezonu olduğu için yazlık alışverişlerimizi de ailece Edirne’den yapıyoruz. Babama gömlek ve ona uygun bir kravat aldım. Edirne’den yaptığımız alışverişlerle de kente katkı sağladığımızı düşünüyoruz” dedi.

Bulgaristan’dan gelen vatandaşlar gömlek, kravat, takım elbise, ayakkabı, saat, kemer gibi ihtiyaçlarını da Edirne’den karşıladıklarını belirtti.

“Özel günlerle alışverişe teşvik”

Edirne Saraçlar Caddesi esnaflarından Metin Barmanbay, her türlü alışverişleri için Bulgaristan ve Yunanistan’dan kente gelen vatandaşların ekonomiyi canlandırdığını belirterek; “Özel günler bizim can damarımız niteliğindedir. Babalar günü, anneler günü, düğünler, nişanlar, mezuniyetler sayesinde işlerimizde hareketlilik yaşanıyor. Bu şekilde özel günler sayesinde insanlar alışveriş yapmaya teşvik ettiriliyor. Biz esnaflar da bu şekilde ayakta kalıyoruz. Tüm gömlekler 50 lira, kravatlar da 20 lira. Hediye almak isteyenlere kombin olarak gömlek ve kravat takımı uyduruyoruz. Ayrıca kol düğmeleri de çok sattığımız ürünler arasında yer alıyor.Bu yıl mavi ve kendinden efektli ürünler en çok satılanlar arasında yer alıyor. Lazer baskı kravatlarımız var bu yıl onlar da çok tercih ediliyor. Ayrıca Bulgaristan ve Yunanistan’dan gelen ve ekonomimize katkı sağlayan müşterilerimize de teşekkür ederiz” dedi.

“Cumpa’da Babalar Günü yoğunluğu”

Her hafta Cuma Günü kurulan ve sosyete pazarı olarak adlandırılan Ulus Pazarı bu hafta Babalar Günü coşkusu yaşadı. Hesaplı alışverişin adresi olan Ulus Pazarı, her hafta olduğu gibi bu hafta da doldu taştı. Hediye almak isteyen vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren pazarın yolunu tuttu.

Babalar Günü dolayısıyla ürün çeşitliliğini arttıran Pazar esnafları da satışlardan memnun olduklarını söyledi.

Pazar esnaflarından Salim Mızrak, yaz sezonunun başlamasıyla birlikte işlerinde hareketlilik yaşandığını belirterek, pazarda babalar günü yoğunluğu sayesinde yüzlerinin güldüğünü söyledi.

“Komşularla İlişkilerimiz güçlendi”

Salim Mızrak ayrıca Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi tarafından kısa bir süre önce hayata geçirilen Bulgarca ve Yunanca mini el sözlüklerinin çok büyük faydasını gördüklerini bu sayede de komşu ülkelerden gelen müşterilerle ilişkilerin gelişimine katkı sağlandığını çok hoşlarına gittiğini söyledi. Mızrak, yabancı dilini bu sözlükler sayesinde geliştirdiklerini ve şimdi sözlüğe bakmadan konuşabildiklerini belirtti.

Özlem Ceylan

 

 

 

Bu haber (1227) defa okundu.

Cami kubbesinde ayaklarına ip dolanan leylekler kurtarıldı

Sokak hayvanları için tezgah açtılar

Kasım Yolageldili'nin hayatı kitap oldu

TDV'den gurbetçilere su ve lokum ikramı

Ege Denizi'nde 41 düzensiz göçmen yakalandı
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
TAM DA ‘VAZGEÇMİŞKEN’
Cuma Sohbetleri
Birlik ve Beraberliğin Önemi
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

2’inci El Araç Satanlara Kritik Uyarı

UMUMİ TUVALET TAHLİYE EDİLDİ

Çeyrek altından tek farkı gramı

Müdür Dinç, projelerini anlattı

Haklarınızı Biliyor Musunuz?

 Kadınlar ev ekonomisine katkı sağlayacak

“Burası bir fabrika”

“Evlenecek olan çiftlere destek oluyoruz”

“15 Temmuz milli bir davadır”

6 kişi yaralandı

TED KOLEJİ’NE ZİYARETLER DEVAM EDİYOR

“Amaçları Bu Milletin Varlığını Yıkmaktı”

Limanda trol teknelerine tepki

"Buğdayda son 50 yılın en verimli dönemi"

2 kişi yaralandı

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir