EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 12 Haziran 2019 Çarşamba, 19:23
966 kurs ve 20 Bin kursiyerin emekleri sergileniyor
Edirne Halk Eğitim Merkezi yılsonu sergisi açıldı. Yılsonu sergisi Ayşekadın Semti kurs merkezinde gerçekleştirildi. Sergi açılışında konuşan Edirne Valisi Ekrem Canalp, Halk Eğitim Merkezi’nin engelli bireylere yönelik kursları organize etmesiyle Türkiye’de ilkleri başardığını vurguladı.

Serginin açılışını bekleyen vatandaşlar Edirne Belediye Bandosunun çaldığı müzikler eşliğinde keyifli dakikalar geçirdi. Ardından Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin zeybek gösterisi ilgiyle izledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan etkinlikte konuşan Edirne Valisi Ekrem Canalp, hayatın belli döneminde her Türk vatandaşının örgün eğitimden geçtiğini belirterek;  örgün eğitim hayatının belli bir dönemi ile sınırlı olduğunu, fakat halk eğitim merkezinin yaptığı yaygın eğitimin hayatın belli bir dönemi ile sınırlı olmadığını söyledi.

“Edirne’nin kadınlarının katkısı büyük”

Halk eğitim merkezindeki öğrenimin çok daha uzun dönemleri kapsayabilen ve her kesime yayılan bir eğitim türü olduğunu dile getiren Vali Ekrem Canalp,  “Açılışını yaptığımız sergi toplumun ve Edirne’nin her kesiminden insanlarının katkılarını gösteriyor. Hepimizin katkılarını gösteriyor. Ama özellikle Edirne’nin hanımefendilerinin katkılarını gösteriyor” dedi.

“Örnek gösterilecek halk eğitim merkezidir”

Yapılan çalışmaların halk eğitimin yaygınlığının güzel bir göstergesi olduğunu belirten Vali Canalp,  “Edirne’nin halk eğitimi Türkiye’de ilkleri başarabilmiş bir halk eğitimdir. Bu başarının göstergesi de Türkiye’de ilk defa engellilere yönelik de belli kursları organize eden bir halk eğitim olmasıdır. Bu Edirnelilerin kutlamaya değer başarısıdır. Edirne, Türkiye’de 81 vilayetin içerisinde diğer halk eğitimlere de örnek olmuştur. Edirne Halk Eğitim Merkezi bir ilki başarmakla toplumun adına yaygın şekilde davranmış ve yaygınlığı hak etmiştir. Özellikle engelli bireylere ulaşmak suretiyle yaygınlığı hak etmiştir. Edirne’nin Halk Eğitim Merkezi aynı zamanda Yurt dışı ilişkiler bağlamında da örnek gösterilecek bir halk eğitimdir. Batı Trakya’da, Kosava’da, Bulgaristan’da, Almanya’da ve Balkanların her köşesinde bizim halk eğitimimizin çalışmalarını ve aktivitelerini görmek mümkündür. Halk eğitimi bu şekilde başarılı kılan Edirnelilerin coşkusu ve dünya görüşüdür. Açılışı yaparken bu şekilde canlı ve dinamik kalabalık görüntüyü sergiledikleri için Edirne halkına teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Edirne Halk Eğitim Merkezi yıl boyunca genel, mesleki, spor ve okuma-yazma alanlarında 966 kurs düzenleyerek yaklaşık 20 bin kursiyere hizmet verdi. Her yıl yüzde 10 civarında kurs ve kursiyer sayısı artıyor.  Açılışı yapılan sergide farklı branşlarda 50 adet stant ziyaret edildi.

Sergi açılışına Edirne Valisi Ekrem Canalp, Vali Yardımcısı Yusuf Güler, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Recep Kozan, kursiyerler ve davetliler katıldı.

Ayşekadın Kurs Merkezi’ndeki sergi 13 Haziran Perşembe gününe kadar açık kalacak.

Özlem Ceylan

Bu haber (424) defa okundu.

Cami kubbesinde ayaklarına ip dolanan leylekler kurtarıldı

Sokak hayvanları için tezgah açtılar

Kasım Yolageldili'nin hayatı kitap oldu

TDV'den gurbetçilere su ve lokum ikramı

Ege Denizi'nde 41 düzensiz göçmen yakalandı
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
TAM DA ‘VAZGEÇMİŞKEN’
Cuma Sohbetleri
Birlik ve Beraberliğin Önemi
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

2’inci El Araç Satanlara Kritik Uyarı

UMUMİ TUVALET TAHLİYE EDİLDİ

Çeyrek altından tek farkı gramı

Müdür Dinç, projelerini anlattı

Haklarınızı Biliyor Musunuz?

 Kadınlar ev ekonomisine katkı sağlayacak

“Burası bir fabrika”

“Evlenecek olan çiftlere destek oluyoruz”

“15 Temmuz milli bir davadır”

6 kişi yaralandı

TED KOLEJİ’NE ZİYARETLER DEVAM EDİYOR

“Amaçları Bu Milletin Varlığını Yıkmaktı”

Limanda trol teknelerine tepki

"Buğdayda son 50 yılın en verimli dönemi"

2 kişi yaralandı

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir