EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 11 Haziran 2019 Salı, 22:52
Sosyal Bilimler İlk Mezunlarını Verdi
Edirne Sosyal Bilimler Lisesi ilk mezunlarını verdi. 2018-2019 eğitim – öğretim yılının sona ermesine günler kala Sosyal Bilimler Lisesi’nde mezun olmaya hak kazanan öğrenciler için tören düzenlendi.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Okul bahçesinde yapılan mezuniyet törenine İl Milli Eğitim Şube Müdürü Aydın Erünsal, Okul Müdürü Metin Çermaoğlu, öğretmenler, öğrenciler, velileri ve yakınları katıldı.

Edirne Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Metin Çermaoğlu yaptığı konuşmada; “ Cumhuriyet öncesi, Edirne Kız Mektebi olarak kayıtlara geçen okulumuzun eğitim binasında 1930 yılından itibaren Anadolu Öğretmen, 2014 yılından itibaren’de Edirne Sosyal Bilimler Lisesi olarak, 44 öğretmen vve 473 öğrencisiyle hizmet vermeye devam etmekteyiz. Beş yıl önce emanet olarak aldığımız gözbebeğiniz evlatlarınızı öğretmenlerin ve personelim ile hizmet ederek onların kendinden emin, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden bilgili, görgülü, yaşamı seven, yaşatmayı görev bilen sevgi dolu bireyler olarak, sizlere büyük bir mutluluk ve heyecan içerisinde tekrar takdim ediyoruz. Okula ilk başladığınız günden bugüne değin, eğitim aldınız, bilgi ve erdemle donatıldınız, bugün bir mezuniyet yaşıyorsunuz. Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Okul günleriniz, okul anılarına dönüşecektir.” İfadelerini kullandı.

Okul müdürü Metin Çermaoğlu’nun konuşmasının ardından okul sıralamasında ilk 10’a giren 7 öğrenciye ödülleri verildi. Edirne Sosyal Bilimler Lisesi 3’üncüsü 12-A sınıfından Aybike Ayyıldız plaketini Müdür Başyardımcısı Yeşim Şebnem Meniz’in elinden aldılar.

Edirne Sosyal Bilimler Lisesi 2’incisi 12-B sınıfından İrem Selvi Cansun plaketini Okul Müdürü Metin Çermaoğlu’nun elinden ve okul 1’incisi 12-A sınıfından Nida Nur Şahin plaketini İl Milli Eğitim Şube Müdürü Aydın Erünsal’ın elinden aldı. Okul 1’incisi, 2’incisi ve 3’üncüsünün ailelerine ödül verilmek üzere çağırılırken Nida Nur Şahin’in ailesi mutluluktan gözyaşlarına hâkim olamadı.

Tüm öğrenciler adına konuşma yapan okul 1’incisi Nida Nur Şahin, “Söylemesi kolay, yaşaması zor tam 5 yılı geride bıraktık. Bunu gerçekten başardık. Geriye dönüp baktığımızda daha dün gibi ilk günümü hatırlıyorum. Şimdi tekrardan bize bakmanızı istiyorum. Tedirginlik, şaşkınlık kalmamış, herkes kendinden daha emin ve gururuyla dimdik ayakta… Bizim her zaman yanımızda olan 5 sene boyunca elimizden tutan öğretmenlerimiz vardı. Onlara şuan ne kadar teşekkür etsek az kalır.” Dedi.

Ardından okul 1’incisi Nida Nur Şahin mezuniyet kütüğüne plaka çaktı. Öğrencilere mezuniyet belgeleri verildi. Edirne Sosyal Bilimler Lisesi’nde düzenlenen mezuniyet töreni öğrencilerin kep atmasıyla sona erdi.

Barış Karapaça

Bu haber (374) defa okundu.

Su patlaklarına kesin çözüm isteniyor

“Parkın kaldırılmaması için 400 imza topladık”

Okul alışverişleri başladı hareketlilik arttı

11 Düzensiz Göçmen Yakalandı

Gurbetçileri yöresel lezzetlerle uğurladılar
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Cuma Sohbetleri
Birlik ve Beraberliğin Önemi
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Yıllar Sonra Aynı Korku

Köy kahvehanesini anne kız işletiyor

Emekli Bekçi, Kızını Türk Bayrağı ile uğurluyor

İçleri ısıtan Tarhana, Cep Yakıyor

Engelli ve Yaşlılara Kolaylık Sağlayacak

İkinci el araç satışı yapanlara müjde

6 kişi yaralandı

Metruk binalar yıkılıyor

Yemekleri ve güvenliği ile anılıyor

Emekli doktor dil öğrenmek için üniversite sıralarında 

Anne ve babasıyla "okul arkadaşı" oldu

Cep telefonu beklediği kargodan "şişe" ve "çay" çıktı

Mavi suların "şampiyon" yelkencileri

3 Metre çukurdan kurtarıldı

Vatana hizmet için iyileşeceği günü bekliyor

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir