EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 21 Mayıs 2019 Salı, 15:48
“Kurallara Uymayan Esnafa Ceza Uygulanacak”
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ramazan ayında yapılan denetimlerin sıklaşacağını ve kurallara uymayan esnafa gerekli cezaları uygulayacaklarını dile getirdi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, meclis salonunda basın toplantısı düzenledi. Başkan Gürkan Bulgaristan Ruen Belediyesi’nin 40’ıncı kuruluş yıldönümü kapsamında düzenlemiş oldukları törene ve yağlı güreş festivallerine katıldığını belirterek, Edirne’nin isminin gerçekten de Türkiye’de olduğu gibi Balkanlarda da çok ön planda olduğunu ve bundan dolayı gurur duyduğunu söyledi.

“Cezaları Eksiksiz Olarak Uygulayacağız”

Edirne’nin nüfus ağırlığından büyük bir kent olduğunu dile getiren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, şehirde eksiklikler olduğunu ve vatandaşların Avrupa kenti anlayışı ile yaşamak istediklerini ifade etti.

Vatandaşların Avrupa ülkelerinde olduğu gibi sorumluluklarını yerine getirmeleri gerektiğini belirten Başkan Gürkan, “Dün akşamüzeri Balıkpazarı Caddesi’nde gezdik her taraf kâğıt, çöp içerisinde. Belediyenin bunu sürekli temizleme şansı yok. Belli periyodik temizlikler yapma imkânı var. Bir vatandaşımızın evindeki çöpü çöp konteynırına atmak yerine yere bırakması gerçekten bu şehre büyük bir haksızlık. Avrupa’yı Avrupa yapan oradaki insanların eğitimi, kültürü, medeniyeti değil; Avrupa’yı Avrupa yapan oradaki kuralların eksiksiz, istinasız herkese eşit olarak uygulanması, cezaların eşit olarak uygulanması. Biz Edirne Belediyesi olarak bu kuralları, cezaları eksiksiz olarak uygulayacağız” dedi.

“Şehri temiz tutmak hepimizin görevi”

Edirne’ye gelen 5 buçuk milyon turist sayısı bakımından kentin en çok turist çeken Türkiye’nin 3’üncü şehri olduğunu belirten Gürkan, “Böyle bir şehri temiz tutmak hepimizin görevi. ‘Belediye ne iş yapacak’ diye bizim o çöpleri sokaklara atmamız gerekmiyor. Bu şehri temiz, bakımlı tutmak hepimizin görevi değil mi? Vatandaşlık sadece ‘ben seçtim, her şeyi o yapsın’ değil. Bunu beraber yapacağız. Biz şehrimizi çok seviyoruz. İnsanlarımızı çok seviyoruz. Onların rahat, konforlu bir şehirde yaşaması için gece gündüz çalışıyoruz. Ama hemşerilerimizin de bize destek olması gerekiyor.” Açıklamalarında bulundu

Esnafa Tekrar Hatırlatılacak

Edirne Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün esnafa tekrardan çöplerin hangi saatte alınacağını ileteceklerini söyleyen Gürkan, belirtilen saatler dışında çöp çıkaran esnafa gerekli cezaları uygulayacaklarını dile getirdi.

Denetlemeler Devam Edecek

Edirne Belediye Başkanı Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu’na ramazan ayı olması nedeniyle fırınların, işyerlerinin kalite ve fiyat açısından denetleme talimatı verdiğini söyleyen Başkan Gürkan, fiyat listesi olmayan esnaflara kanuni yaptırımları uygulayacaklarını belirtti.

Kentin kötü bir şekilde anılmasını istemediğini ifade eden Gürkan, “Özellikle yeme-içme sektöründeki esnafımızın fiyat listesinde hassas olmaları gerekiyor. Çok bir şey istemiyoruz. Zaten benim esnafım fiyat listesinin dışında ücret almaz, talep etmez. O zaman bunu önceden ilan etmiş olacağız. Gelen turist bakacak listeye, hesabına uygunsa alışıverişini yapacak yada yemeğini yiyecek.   Ama bunun olmaması kafalarda soru işaretleri yaratıyor. Aslında müşteri kaybediyor, tereddüt ediyor turistler oraya girmekte, kendi kendilerine kötülük ediyorlar. Lütfen fiyat listelerini koyunuz. Fiyat listelerini koymayan esnafımıza yaptırım kararlarını uygulamak mecburiyetindeyiz” dedi.

“Mahallemi Temizliyorum”

Belediye ekipleri ve vatandaşların katkısıyla “Mahallemi Temizliyorum” kampanyası başlatacaklarını söyleyen Başkan Gürkan, “bunu tüm mahallerimizde uygulayacağız. Bu şehri nasıl vatandaşlarla birlikte yaşıyor, yönetiyorsak, her şeyi de vatandaşlarla birlikte yapalım, vatandaşlarla birlikte olalım istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Burcu Temel

Bu haber (954) defa okundu.

Annesini bıçakla öldürdü

Anaokulu öğrencilerine "çoktan seçmeli" karşılama seremonisi

GÜZERGAHLARDA YENİ DÜZENLEME

Temel atma töreni yapılacak

İçme Suyu Problemleri Konuşuldu
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Cuma Sohbetleri
Birlik ve Beraberliğin Önemi
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Hattı Projesi

GÜZERGAHLARDA YENİ DÜZENLEME

CUMHUR İTTİFAKI’NIN ORTAĞI İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ

Yörük ailesinden istihdama katkı

Engelli kızın gelinlik hayali gerçek oldu

Vatandaşlar Ölüm Kavşağına Çözüm Bekliyor

9 aylık geçici iş kuyruğu

Başkan; “Kayalı Barajı’ndan su alımını kestik!”

‘Çaycı Hüseyin’ açılışa katıldı

“HER DAİM GÖREVE HAZIRIZ”

TARİHİ KONAKLAR İŞLETMEYE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Öğrencilerden 700 kişilik aşure ikramı

Barajda erkek cesedi

TÜRKİYE İKİNCİSİ OKULA BİLİŞİM ATÖLYESİ

Hayvan çiftliğinde yangın

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir