EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 20 Mayıs 2019 Pazartesi, 20:43
Fotoğraf yarışmasının birincisi Sosyal Bilimler
Edirne Sosyal Bilimler Lisesi’nde ‘Anılara Atılan İmza Projesi’ üzerinde çalışmalar yapan öğrenciler Endüstri Meslek Lisesi’nde geleneksel olarak düzenlenen fotoğraf yarışmasına katılıp 24 eserden 12’si ile dereceye girmeyi başardılar.  

Serginin açılışını yapan Sosyal Bilimler Lisesi Okul Müdürü Metin Çermaoğlu, atölye çalışmaları konusunda öğretmen ve öğrencilere destek olduklarını söyledi.

“Farklı eserler ortaya çıkarıyoruz

Yarışmada dereceye giren Ayşegül Çelik, Berfin Karaman, Elif Şanlı, Elif Nur Belli, Emir Akbaşak, Ezo Rayıt, Derin Nur Özlü, Seray Yılmaz, Sıla Zeynep Öz çektikleri fotoğraflar ile olaylara bakış açılarının değiştiğini ve farklı eserler ortaya çıkararak insanların beğenisine sunmaktan dolayı mutlu olduklarını söylediler.Proje kapsamında düzenlenen fotoğraf yarışmasında dereceye giren öğrencilerin eserleri okul bahçesinde sergilendi. Liselerarası düzenlenen fotoğraf yarışmasının birincisi Edirne Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencilerinden Emir Akbaşak oldu.

Fotoğraf atölyesi kurulduğu günden beri öğrencilerle birlikte bu işe gönül veren Matematik Öğretmeni ve Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) Yönetim Kurulu Üyelerinden Nilgün Erman,  amacın öğrencilere fotoğraflarla bakış açısı kazandırmak, çevre bilinci oluşturmak ve olaylara başka bir gözle bakmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Edirne Sosyal Bilimler Lisesi’nde 3 yıl önce kurulan fotoğraf atölyesine öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor ve çektikleri fotoğraflar ile yarışmalara katılıp dereceyle dönüyorlar.

“Birincilik kazandık”

Edirne Sosyal Bilimler Lisesi Matematik Öğretmeni ve Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) Yönetim Kurulu Üyelerinden Nilgün Erman,  öğrencilerle birlikte sosyal ve fotoğraf ile ilgili çalışmaları bu atölyede yaptıklarını dile getirerek; “Fotoğrafa gönül vermiş öğrenciler bu atölyeye gelip 1 yıl boyunca çalışmalar yapıyorlar. Bunun sonucunda öğrencilerimizin çektiği fotoğrafları bir sergi ile gelen misafirlere ve okulumuza sunuyoruz. Ayrıca öğrenciler bu fotoğraflarla yarışmalara katılıyorlar.  Endüstri Meslek Lisesi’nin liseler arası geleneksel bir yarışması var. 3 yıldır katılıyoruz ve her seferinde dereceye giriyoruz. Bu yıl liseler arası düzenlenen bu fotoğraf yarışmasında birinci olduk. Dördüncü olup jüri özel ödülünü alan öğrenci de bizim okulumuzda. 24 fotoğraf arasından dereceye giren 12 fotoğraf bizim okuldan” açıklamasında bulundu.

Proje sorumlusu öğretmenlerden Beril Taşlı da atölye çalışmaları sırasında fotoğraf sevdalısı öğrencilere her zaman destek olduklarını ve öğrencilerinin çektikleri fotoğraflarla yarışmalara katılıp ödülle dönmüş olmalarından dolayı gurur duyduklarını belirtti.

Özlem Ceylan

Bu haber (643) defa okundu.

TEMA'dan Saros Körfezi'nde temizlik

Köy kahvehanesini anne kız işletiyor

SON 10 YILDA 60 ORMAN YANGINI ÇIKTI

Temizlik devam ediyor

Restorasyon Çalışmalarında Sona Yaklaşıldı
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Cuma Sohbetleri
Birlik ve Beraberliğin Önemi
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Yolcu treninin çarptığı çoban öldü

Bayram ziyareti için gittiği evde fenalaşıp yaşamını yitirdi

Kırmızı ışıkta geçenler "drone"a yakalandı

Medresenin restorasyonu tamamlandı

Aradığı huzuru Avarız Köyü’nde buldu

Göçmenleri taşıyan araç kaza yaptı

Acemi kasaplar soluğu hastanede aldı

Yaban domuzları bezdirdi

Falcao transferine Edirne’den destek

Ayçiçek hasadı başladı

Kurban pazarında hareketlilik

Müdür Aydın, okula renk katıyor

Reisoğlu bayramı kutladı

Sınır Kapılarında yoğunluk

Yangın kontrol altına alındı

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir