EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 20 Mayıs 2019 Pazartesi, 20:40
En Doğru Reçete ‘Atatürkçü Düşünce’
Atatürkçü Düşünce Derneği’nin kuruluşunun 30’uncu yıldönümü dolayısıyla basın açıklaması düzenlendi. Açıklamayı ADD Edirne Şubesi Başkanı Celil Özcan okudu. Başkan Özcan; derneğin kuruluşunun 30. yılında en doğru reçetenin, ‘Atatürkçü Düşünce’ olduğunu belirtti.

“Dönüm noktaları ve kırılma anları”

Ulusların tarihinde özel öneme sahip dönüm noktaları ve kırılma anlarının olduğunu söyleyen Dernek Başkanı Özcan, “1919 yılı Milletimizin tarihinde kırılma anıdır, dönüm noktasıdır. Kuruluş ve Kurtuluş Mücadelesinin başlangıcıdır.Büyük Kurtarıcı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz liderliğinde Milli Kurtuluş Stratejisi’nin tayin edildiği yıl 1919’dur.Amasya Genelgesi’nin yayımlanması; Erzurum ve Sivas Kongreleri’nin toplanması; en sonunda da Ankara’nın Milli Mücadele’nin merkezi olarak belirlenmesi Milli Kurtuluş Stratejisi’nin aşamalarıdır” dedi.

ADD Edirne Şubesi Başkanı Celil Özcan, Büyük Atatürk’ün bedenen aramızda olmasa da devrimleriyle, ilkeleriyle, uygulamalarıyla ve söylemleriyle Türk Milleti’nin değişmez tek lideri olduğunu vurguladı.

Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti üzerine tezgâhlanan senaryoların son bulmadığını söyleyen Özcan;Atatürk’ün kurduğu; laik, demokratik, sosyal ve hukuk devleti Türkiye Cumhuriyeti hedeftedir. Demokratik ve çoğulcu parlamenter sistem ortadan kaldırılmıştır. 1919’da başlayan süreçle saraydan alınarak Millete verilen ve “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Ulusundur” sözüyle taçlandırılan Ulusal Egemenlik tekrar saraya alınmıştır” dedi.

“ADD Türk Milleti’nin gerçek rehberidir”

1919’da Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı Milli Mücadelenin Atatürkçü Düşünce Derneği’nin kuruluş ve temel varlık nedeni olduğunu dile getiren Dernek Başkanı Özcan; “Hepimiz bir asırlık davanın neferleriyiz. 19 Mayıs 1989’da Devrim ve Demokrasi Şehidimiz, Kurucu Genel Başkanımız Prof. Dr. Muammer Aksoy’un başkanlığında yola çıkan Atatürkçü Düşünce Derneği “30” yaşındadır. 19 Mayıs Milletimizin ve Derneğimizin doğum günüdür. Kutlu olsun!” ifadelerine yer verdi.

“1919 Mücadelemizin başlangıcıdır”

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin kuruluş, amaç, hedef ve söylemleriyle Türk Milleti’nin gerçek rehberi olduğuna dikkat çeken Özcan;“Atatürkçü Düşünce Derneği’nin kuruluşundan bugüne, davaya hizmet eden ve aramızdan ayrılan tüm büyüklerimizi, kurucularımızı, yoldaşlarımızı saygıyla, minnetle ve şükranla anıyoruz. Atatürkçü Düşünce Derneği’nin başarısı için çaba harcayan tüm üyelerimize içtenlikle sevgilerimizi, saygılarımızı yineliyoruz.Atatürkçü Düşünce Derneği, tarihsel sorumluluğunun bilincindedir. Çalışmalarına ve yoluna bu anlayışla devam etmektedir. 1919, mücadelemizin başlangıcıdır” dedi.

“Asırlık davanın temsilcileriyiz”

Türkiye’nin, tüm baskılara, tüm engellemelere ve tüm operasyonlara rağmen Atatürkçü Düşünce Derneği’nin 30 yıllık onurlu yürüyüşünü alkışlamakta olduğunu belirten Başkan Özcan; “Bizler, bir asırlık bir büyük davanın temsilcileriyiz. Demokrasimize, hukukun üstünlüğüne, insan haklarına, düşünce ve ifade özgürlüğüne, sanata, sanatçıya, bilime, bilim insanına, yazara, çizere, düşünürlere ve bütünüyle ülkemize sahip çıkacağız.Yeniden Atatürk’ün kurduğu esaslara sahip bir Cumhuriyeti ve yeniden çoğulcu demokratik parlamenter sistemi hep birlikte inşa etmek zorundayız. Atatürk gibi düşüneceğiz ve Atatürk Cumhuriyeti’nin kurucu değerlerine sahip çıkacağız.Görevimiz: Birlik, beraberlik ve dayanışma içinde, omuz omuza, 1919 ruhuyla, Geçmişimizden ders alarak, Akılla, bilimle aydınlanma devrimini sürdürerek, Geleceğin tam bağımsız Türkiye’sini kurmaktır. Atatürkçü Düşünce Derneği olarak “Atatürk’ün İzinde Milli Mücadele Yılı” olarak ilan ettiğimiz 2019 yılında Aziz Milletimize söz veriyoruz; Atatürk (Türk) Devrimi kazanımlarını yaşatacağız” şeklinde açıklamada bulundu.

Milli Mücadelenin 100. Yılı ve Atatürkçü Düşünce Derneği’nin (ADD) kuruluşunun 30. Yılında en doğru reçetenin, ‘Atatürkçü Düşünce’ olduğunu dile getiren Başkan Özcan;   Zafer yine Atatürkçü Düşüncenin, Demokrasinin ve Cumhuriyetin olacaktır. Yolumuz açık olsun” dedi.

Dernek binasında düzenlenen basın açıklamasına Cumhuriyet Kadınları Derneği Başkanı Mine Hepgüllü, Atatürk ve Bayrak sevdalısı Mukaddes Kokeralp Çırak, Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Çiftçi, Tüketici Derneği Başkanı Mahmut Kocabaş, VELİDER ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkan vekilleri, Medrese Alibey Mahallesi Muhtarı Nesrin Çağlar katıldı.

Özlem Ceylan

Bu haber (220) defa okundu.

Dev uçak denizde batırılmaya başlandı

İmar barışı başvuruları için "nöbetçi" bırakıldı

Komşular, babaları için Edirne’de

SKYRANGER ve SERÇE büyük ilgi gördü

5’inci şubenin açılışı yapıldı
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
EN GÜZEL MEVSİM
Cuma Sohbetleri
BERAT KANDİLİ
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Edirneli atölye ustasının ünü sınırları aştı

5’inci şubenin açılışı yapıldı

Komşular, babaları için Edirne’de

Ekşi ailesinin acı günü

“Edirne’yi  O Kadar Sevmemişiz ki…”

Aşklarıyla engellerini yenen çiftin lavanta isteği kırılmadı

Hayallerini gerçekleştirmek için inşaat mühendisi oldu

Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı Projesi

1 ölü, 2 yaralı 

Cami avlusunda yavrulayan köpeğe imam sahip çıktı

Dev uçağın gövde montajı tamamlandı

Üreticinin yeni umudu lavanta

AVRASYA YOLU’NDA EDİRNE DE VAR

TRANSFER İÇİN 2 MİLYON LİRALIK BÜTÇE

966 kurs ve 20 Bin kursiyerin emekleri sergileniyor

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir