EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 19 Nisan 2019 Cuma, 06:00
Vali Canalp’ten kadınlara müjdeli haber
Edirne Vali Ekrem Canalp, Kapıkule Sınır Kapısı’nın olduğu bölgede yeni bir proje çalışması yaptıklarını ve oluşturulacak alanda kadınların yöresel ürünlerini satarak,ev ekonomilerine destek olabileceklerinin müjdesini verdi.

İl Genel Meclisinde Validen Müjdeli Haber

Edirne İl Genel Meclisi’ni ziyaret eden Vali Ekrem Canalp burada yaptığı açıklamada, Kapıkulu Sınır Kapısı’nın olduğu bölgede yeni bir proje çalışması yaptıklarını Kırsalın Doğal Pazarına benzer mahiyette bir alan oluşturarak kadınların yöresel ürünlerini satacaklarını ve Edirne’nin tanıtımına katkı sağlayacaklarının müjdesini verdi.

TIR kuyruklarının sonlandırılması ile ilgili dört aydır çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Edirne Valisi Ekrem Canalp,Kapıkule, İpsala, Hamzabeyli ve diğer turistik bölgelerde yerel ekonomiyi canlandırmaya ve güçlü-dinamik şekilde kullanmaya ihtiyaç olduğunu söyledi.

“Transit Trafiği Fırsata Çevirmeliyiz”

Sınır kapılarının olduğu güzergâhta transit trafikten oluşan hareketin beraberinde bereketi de getirdiğini vurgulayan Vali Canalp;kent ekonomisinin bu transit trafikten faydalanabilmesi gerektiğini belirtti. Aynı şekilde yazın Keşan bölgesinde yaşanan yoğun trafiğin de civardaki köyler için bereket haline dönüşebilmesi gerektiğinidile getiren Canalp, “Bunu da Edirne’nin çalışkan kadınları yapacak. Köylerimizdeki kadınlarımızla iş birliği içerisinde bu faaliyetleri yürüteceğiz” dedi.

“Çok amaçlı kullanmak istiyoruz”

Kapıkule’de yeni oluşturulacak alanı çok amaçlı olarak kullanmayı düşündüklerini söyleyen Vali Canalp,düzenleme yapacakları alanda Kırsalın Doğal Pazarı’ndaki kadınların yaptığı yöresel ürünlerin pazarlamasının benzeri mahiyetinde aktiviteler yapmalarını istediklerini dile getirdi.

“Gurbetçi sezonuna yetiştireceğiz”

İl Özel İdaresi ekibinin o bölgenin alt yapı çalışmalarını hazırladığını belirten Canalp,“Orada dere geçişinin olduğu kısmı düzgün hale getirmemiz gerekiyor. Alt yapısı ile ilgili çalışmalar bittikten sonra üst yapısı ile ilgili çalışmalar yapmamız gerekir. Alanın düzenlemesi bittikten o alan sonra çok fonksiyonel olarak kullanılacak. Gelen ürünleri pazarlayabileceğimiz bir alan, tır kuyruklarını sonlandırdığımız gibi,gün gelecek gurbetçilerimizin de dönüşlerinde çile çekmemeleri için gereken çalışmaları yapacağız. En sıkıntılı dönemlerde arabada dur kalk yapmak yerine oradaki alanı da ikinci bir fonksiyon olarak araçlarını park edebileceği bir alan haline getireceğiz. İnşallah çalışmalarımız hızlı bir şekilde sürdürerek gurbetçi sezonuna yetiştireceğiz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

“Geniş bir yelpaze içerisinde taşımaya devam edeceğiz”

Vali Canalp, o bölgeye kurulacak olan doğal ürünlerin satılacağı pazar alanının sadece haftada bir gün değil sürekli devir daim halinde açık olacağını söyledi. Kadınlara yönelik Kırsalın Doğal Pazarı’nın örnek bir çalışmaolduğunu söyleyen Ekrem Canalp, yapılacakyeni projenin de kadınlara yönelik olacağını söyledi.

Edirne Valisi Ekrem Canalp, diğer gümrük kapıları için de tespit ettikleri noktalarda yöresel ürünlerin satışının yapabileceğigüzergâhlar üzerindeçalışmalar yapmayı planladıklarını söyledi.

Özlem Ceylan-Burcu Temel

 

Bu haber (951) defa okundu.

Trakya'da ayçiçeği üretimi

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ VE MİLLETİN ZAFERİ

Şehitler İçin Mevlit Okundu

Yerli ürün pazara indi fiyatlar düştü

“15 Temmuz milli bir davadır”
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
TAM DA ‘VAZGEÇMİŞKEN’
Cuma Sohbetleri
Birlik ve Beraberliğin Önemi
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Tarihi Tunca Köprüsü Trafiğe Kapatıldı

“Kederi ve gururu aynı anda yaşıyoruz”

Edirne’ye şampiyonluğu getirdi

“ALTININ GRAMI YILBAŞINDA 3 YÜZ LİRA OLACAK.”

"Yazlık almak daha Kârlı"

Edirne’nin ‘R’si zarar gördü

Sınırdaki yoğunlukesnafı vurdu

Saatli Medrese restorasyonunda sona gelindi

Eşini öldüren koca teslim oldu

Bamya, gramla satılıyor

 “Kahramanımıza Sahip Çıkma Zamanı”

Emekliler Müjdeyi Bekliyor

Tümgeneral Gürcihan’dan Operasyon Yorumu

Çeyrek altından tek farkı gramı

Bölge Esnafını Mağdur Edecek İddiası

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir