EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 17 Nisan 2019 Çarşamba, 20:00
‘Doğal yaşam’ alanını tanıttı
Şehir kalabalığından sıkılan ve Bosnaköy yakınlarında hayvanlarla birlikte bir çiftlikte yaşamaya başlayan Selim Solmaz, çiftliğini vatandaşların hizmetine açtı.

Solmaz doğal köy ortamı arayan kalabalıktan sıkılanlar için kahvaltı edilebilecek ve ailece gidilebilecek bir mekân haline getirdiği alanı basın mensuplarına tanıttı.

Yeşil alan ve çocuk oyun alanlarının da yer aldığı Edirne Doğal Yaşam Çiftliği hafta içi ve hafta sonu olmak üzere vatandaşların hizmetine açıldı. Edirneli fotoğrafçı Selim Solmaz işletmesinde, basın mensuplarını ağırladı.

Yaklaşık 15 yıl önce Bosnaköy yakınlarında Edirne Doğal Yaşam Çiftliği’ni kuran Edirneli fotoğrafçı Solmaz, burada hayvanlar ile keyif dolu vakit geçiriyor. Çiftliğini kahvaltı mekanı haline getiren Solmaz’ın yerinde bulunan minik köpek yavruları basın mensupları tarafından ilgi gördü.

“Köy yaşantısını özleyenlere çağrı”

Doğal köy yaşantısı arayanları çiftliğine davet eden Solmaz, “Burada tamamen doğal ürünler de yetiştiriyoruz. Bunun en basit örneği gerçek doğal yumurta. Yumurtanın kokusundan doğal olduğunu kesinlikle anlarsınız. Burası tamamen halka açık. Çocuklarımız hayvana dokunamadığı bir dünyada yaşıyoruz. Burada aileler çocuklarıyla hayvanları besleyebilir onları sevebilir. Oluşturduğumuz oyun alanlarında rahatlıkla zaman geçirebilirler” şeklinde konuştu.

Mandıra Filozofu filminden esinlenen ve hayalini Edirne’de gerçekleştiren Solmaz, “Çiftliğimiz 1 tay, 500’e yakın tavuk, hindi, horoz, kaz, koyun ve keçinin yanı sıra 4 kedi 4 tane de köpeğe ev sahipliği yapıyor. Çiftliğimizde doğal yumurtalar üretiliyor” dedi.

“Hazır yem kullanmıyoruz”

Hem tavuk hem de bıldırcın yumurtası bulunduğunu belirten Solmaz, “Buradaki tavuk yumurtlayan hayvanlarımıza kesinlikle hazır yem verilmiyor. Hayvanlarımız burada doğadan besleniyor. Ara sıra sadece buğday veriyoruz.  Hazır yem vermiyoruz çünkü bunların içinde GDO (Genetiği Değiştirilmiş Organizma) oluyor. Hiçbir tavuk her gün yumurtlamaz. Fakat bizim burada da böyle, tavuklarımız genellikle 2 günde bir yumurtlar çünkü hazır yem vermiyoruz. Tavuğu hazır yemle beslerseniz her gün yumurtlar. Hazır yemler, yumurtanın tadının yanı sıra tavuğun kendi lezzeti de bozuyor” ifadelerine yer verdi.

İşletme sahibi Selim Solmaz, çiftliği ilk kurmaya başladığı günden beri her türlü işini kendisi yaptığını belirterek; çocuğunu doğaya çıkarmak, köy havası alıp yeşil alanın tadını çıkarmak ve çocuklarındaki hayvan sevgisini arttırmak isteyen vatandaşları kahvaltı alanı oluşturduğu çiftliğine davet etti.

Özlem Ceylan-Burcu Temel

Bu haber (571) defa okundu.

Trakya'da ayçiçeği üretimi

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ VE MİLLETİN ZAFERİ

Şehitler İçin Mevlit Okundu

Yerli ürün pazara indi fiyatlar düştü

“15 Temmuz milli bir davadır”
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
TAM DA ‘VAZGEÇMİŞKEN’
Cuma Sohbetleri
Birlik ve Beraberliğin Önemi
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Tarihi Tunca Köprüsü Trafiğe Kapatıldı

“Kederi ve gururu aynı anda yaşıyoruz”

Edirne’ye şampiyonluğu getirdi

“ALTININ GRAMI YILBAŞINDA 3 YÜZ LİRA OLACAK.”

"Yazlık almak daha Kârlı"

Edirne’nin ‘R’si zarar gördü

Sınırdaki yoğunlukesnafı vurdu

Saatli Medrese restorasyonunda sona gelindi

Eşini öldüren koca teslim oldu

Bamya, gramla satılıyor

 “Kahramanımıza Sahip Çıkma Zamanı”

Emekliler Müjdeyi Bekliyor

Tümgeneral Gürcihan’dan Operasyon Yorumu

Çeyrek altından tek farkı gramı

Bölge Esnafını Mağdur Edecek İddiası

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir