EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 17 Nisan 2019 Çarşamba, 17:38
Kazanan Edirne oldu
Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde yemek yarışması gerçekleştirildi. 7 lise ‘Geçmişten Geleceğe Soğuk Başlangıçlar ve Salata Yarışması’nda birincilik için yarıştı.

Bir İlk Gerçekleşti

Gerçekleşen yarışmaya bu yıl ilk kez çevre ilçelerdeki okullardan da katılım oldu. Enez Çok Programlı Anadolu Lisesi, Keşan İlhami Ertem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Keşan Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Merkez Selimiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Merkez Serhat İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Uzunköprü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program 10 öğrenciden oluşan ‘Geçmişten Geleceğe Soğuk Başlangıçlar ve Salata Yarışması’ ile devam etti.

Yarışmaya katılan öğrenciler zamanla yarışarak becerilerini en güzel şekilde sergilemek için birbirleriyle yarıştılar.  Yarışmada masa düzeni, hijyen, görsellik ve renk uyumu üzerinden puanlama yapıldı.

Kararı Jüri üyeleri verdi

Yemek yarışmasının Jüri üyeliklerini Edirne Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Kontrol Derneği Başkanı Bahri Dinar, Trakya Turizm ve Gastronomi Derneği Başkan Yardımcısı Jülide Başkur, Trakya Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu’ndan Doç. Dr. Emel Gönenç Güler ve Edirne İl Kültür Şube Müdürü Ayşe Aynur Erbek yaptı.  Jüri üyeleri masaları gezerek detaylı incelemelerde bulundular. Kullandıkları malzemeler hakkında bilgi sahibi olarak not aldılar.

“Amaç Mesleki Motivasyonu Sağlamak”

Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Şeref Uz, Edirne’de yer alan yiyecek içecek alanından faaliyet gösteren 7 meslek lisesinin öğrencilerini 43.Turizm Haftası kutlamaları kapsamında bir araya getirdiklerini söyleyerek, yarışmadan ziyade bir şölen havasında öğrencilerin mesleki motivasyonunu arttırmayı hedeflediklerini belirtti.

Geçmişten geleceğe taşıyorlar

Yarışmanın isminin ‘Geçmişten Geleceğe Soğuk Başlangıçlar ve Salata Yarışması’ olduğunu belirten Uz, geçmişe yönelik bir bağ kurmak istediklerini söyledi.  Edirne’de ilk defa geniş kapsamlı olarak böyle bir yarışmanın kendi okullarından yapılmasından dolayı mutluluk duyduklarını belirten Uz, öğrencilerden daha fazla heyecanlı olduklarını belirtti.  Turizm Lisesi öğrencilerinin mesleki anlamda çok şanslı olduğunu belirten Uz, mezuniyet töreni yapıldığının ertesi gün öğrencilerinin işe başlama mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Yarışmayı kazanan öğrencilerden birinciye yarım altın, ikinciye çeyrek altın, üçüncüye gram altın ve dördüncüye de yemek kitapları hediye edildi. Soğuk Başlangıç yarışmasında Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden Mustafa Keskin 1'inci, Keşan İlhami Ertem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden Eren Korur 2'nci ve Uzunköprü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden Aleyna Çalışkan 3'üncü, Keşan Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden Gülben Tohum 4'üncü oldu.

Salata Yarışmasında Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden Aziz Bilgiç 1'inci, Uzunköprü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden Nergis Elmalı 2'nci, Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden Tolunay Kaymaz 3'üncü, Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden İlayda Genişyürek 4'üncü oldu.

Özlem Ceylan

Bu haber (4079) defa okundu.

Yağışlar buğdaylara iyi geldi

Trakya havaları ile moral konseri

Çöp konteynerleri yakıldı

6 saatlik iznin tadını çıkardılar

Sosyal mesafeye uymayanlar uyarıldı
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
OGÜN KURKAN
“TÜRK VEFALIDIR TÜRK BEKLENİLENDİR”
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Halis Gürselam
HOCAM AYIP OLUYOR AMA…
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Normalleşme sürecine hazırlık başladı

Vatandaşlar yeniden piknik yapmanın mutluluğunu yaşadı

Yollar göle döndü

Karaağaç'taki işletmeler kapılarını bayram havasında açtı

Yağmura rağmen dışarı çıktılar

“Edirne’de 3 Haftadır Pozitif Vaka Yok”

Bazı köylerde ekili alanı "dolu" vurdu

Sağlık Çalışanları hastane önünde eylem yaptı

Faiz düştü, ev satışı arttı

Spor salonları kapılarını yeniden açtı

Meydanda Cumhuriyet dönemine ait traktör

9 zanlı yakalandı

Sağlık Çalışanlarına ‘Fidanlı’ Teşekkür

Sokağa çıkma kısıtlaması iptal edildi

Ağaçta oğul veren arılara cadde esnafı müdahale etti

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir