EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 22 Mart 2019 Cuma, 20:00
“Kırkpınar geleneğine uyacağız”
Türkiye genelinde  ‘Yılın Yıldız Bayileri’ kapsamında “FİAT Yılın Altın Bayisi” ödülünü ikinci kez bir aile şirketi olan Edirne Özakıncı Otomotiv oldu. Edirne’nin Kırkpınar kenti olduğunu söyleyen TOFAŞ CEO’su Cengiz Eroldu, “Kırkpınar’da da 3 defa altın kemer kazanılınca altın kemeri başpehlivana hediye ediyorlar. Özakıncı iki defa oldu üçüncü defa biz de kupayı hediye edeceğiz. Kırkpınar geleneğine uyacağız” dedi.

İkinci ödülü aldılar

FİAT, 2015 yılında başlattığı “Yılın Yıldız Bayi”leri ödülleriyle Türkiye’deki tüm bayilerini sergilediği performansa göre ödüllendiriyor. Yıldız bayiler, müşteri memnuniyeti, pazar payı, satış sonrası hizmetler, kurumsal standartlar gibi kriterler ile belirleniyor.  Özakıncı Otomotiv, gösterdiği başarılı performansla ‘Yılın Yıldız Bayi’leri seçmeleri en üst kategori olan ‘Altın Bayi’ ödülüne layık görüldü.

Özakıncı Otomotiv’de gerçekleştirilen ödül törenine, TOFAŞ CEO’su Cengiz Eroldu, Özakıncı Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Hüseyin Olcay Özakıncı, Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Kıvanç Özakıncı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve çalışanlar katıldı.

“Asıl başarı aynı çizgiyi devam ettirmektir”

TOFAŞ CEO’su Cengiz, Eroldu, Trakya’daki bayileri FİAT’ın üst üste iki defa en iyi bayi olmasından gurur duyduklarını belirtti.

Geçen yıl TOFAŞ’ın 50’inci yılını kutladıklarını belirten Eroldu, başarılarını rakamların gösterdiğini söyledi.  Eroldu, FİAT Özakıncı’nın da 48 yıllık bir başarıya sahip olduğunu belirtti.

TOFAŞ olarak 50 yıldan beri ülke ekonomisine büyük oranda katkıda bulunmalarının sebebinin başarıdan kaynaklandığını dile getiren Eroldu, aynı durumun Özakıncı için de geçerli olduğunu söyledi.

Son iki yılda yüksek başarılarla çıtayı daha yukarıya taşımalarının bir gurur kaynağı olduğunu belirten Eroldu, TOFAŞ yönetimi olarak tüm çalışanlara teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi.

 “Üçüncüde kupa hediye edeceğiz”

 Kırkpınar’da da üç defa altın kemer kazanılınca, kemeri başpehlivana hediye ettiklerini söyleyen Eroldu, “Özakıncı 2 defa oldu üçüncü defa biz de kupayı hediye edeceğiz. Kırkpınar geleneğine uyacağız. Bu birincilikleri belki 1 defa kazanmak kolay ama asıl başarı, aynı çizgiyi devam ettirmektir. Üçüncü yılda da bu başarıyı elde etmeyi hedefliyoruz. 2020 yılında da yine burada bu kutlamayı mutluluğuna erişeceğimize inanıyorum” dedi.

Başarının karşılığı ‘Altın’

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi, pasta kesildi ve tüm çalışanlara hediye olarak altın takdim edildi.

Sınır kent olması ekonomiye katkı sağlıyor

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan TOFAŞ CEO’su Cengiz Eroldu, Edirne’nin sınır kenti olması sebebiyle ayrı bir yere sahip olduğunu belirterek, ekonomisinin de giderek büyüdüğünü söyledi.

Eroldu, Uzun yıllardan beri faaliyetini devam ettiren Trakya üniversitesinin öğrenci kapasitesini her geçen yıl arttırmasının da otomotiv markaları için de Edirne’nin önemli bir şehir olduğunu belirtti.

Kırkpınar hak ettiği değeri görmüyor

Yatırımcılara tavsiyede bulunan Eroldu, Trakya’yı çok fazla sanayiye boğmamak gerektiğini söyleyerek, Trakya’da çevre sorununun her geçen gün artmaya başladığını gördüklerini dile getirdi.

Edirne’nin Osmanlının başkenti olması ve Kırkpınar gibi önemli bir değere sahip olması bakımından da farklı bir yere sahip olduğunu belirten Cengiz Eroldu, Kırkpınar’ın da hak ettiği değeri görmediğini vurguladı.

Daralan pazarda performansımız arttı

Turizm yatırımlarının daha ön planda olması gerektiğini belirten CEO Eroldu, ekonomik şartlardan otomotiv sektörünün de zaman zaman etkilendiğini ve geçen yıla oranla yüzde 52’lik bir azalma olduğunu söyledi. Eroldu, Güçlü bayi teşkilatı ve Türk müşterisine hitap eden ürünleri ile daralan pazarda performanslarını arttırdıklarını dile getirdi.

2018’in son ayında pazarda lider durumda olduklarını belirten Eroldu, bu durumu fiat markasına olan ilgi ve teveccühün artmasına bağladı. Müşteri memnuniyetini en ön plana çıkaran bir firma olduklarını söyleyen Eroldu, otomotiv alanında çok daha iyi noktalara taşındıklarını belirtti.

Ticaret bakanlığı tarafından müşterisine en fazla değer veren firma ödülünü aldıklarını söyleyen Eroldu, bu durumdan gurur duyduklarını belirtti.  Eroldu, Dijital çağa girmekle beraber müşterinin dijital ihtiyaçlarına da cevap vermenin ve müşteri memnuniyetinin önemini korumanın da gerektiğini söyledi.

Bu krizden çıkmalarının tek reçetesinin daha fazla üretim yapmak olduğunu söyleyen Eroldu, bu yolda ekonomiye büyük destek sağladıklarını ve sağlamaya devam edeceklerini belirtti.

“Müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz”

Özakıncı Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Olcay Özakıncı, Türkiye genelinde ikinci kez altın ödüle sahip olmaktan gurur duyduklarını belirterek, “Babadan öğrendiğimiz bu mesleği 1971 yılından beri sürdürüyoruz. İlerleyen yıllarda inşallah aileden gelen bu mesleği torunum Can’a devrederek devam ettiririz. En önemlisi işimizin başında olup müşterilerimizle birebir ilgilenmemizdir. İşin sırrı da buradan geliyor. Müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Aile şirketimiz olduğu için ekip çalışmasına ve personel devamlılığına özen gösteriyoruz” ifadelerine yer verdi.

Özlem Ceylan

Bu haber (633) defa okundu.

Trakya çiftçisinin çeltikte gübre mesaisi

2  Saatlik Elektrik Kesintisi Yaşanacak

Bilim Doğada Gizli

Çeker; “Arap sermayesi Edirne’ye gelecek”

“Kimseyi ötekileştirmeden vatandaşa hizmet zamanıdır”
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
EN GÜZEL MEVSİM
Cuma Sohbetleri
BERAT KANDİLİ
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Yeni Baraj ile 56 Bin Dönüm Arazi Sulanabilecek

AK Parti Edirne Teşkilatına saldırı

Evinin bahçesinde altın arıyor

Yolcu minibüsü ile traktör çarpıştı

"Kur'an kursuna katılan öğrenciler okullarında da başarılı"

Ciğerimizi Çektiler

Edirne'de trafik kazası: 1 yaralı

2  Saatlik Elektrik Kesintisi Yaşanacak

Anne ve oğluna silahlı saldırı

Sağlık Eski Bakanı TED Kolejinde

Sivrisineklere Karşı Doğal Çözüm

Seçimli olağan genel kurulu yapıldı

Kırkpınar programı belli oldu

Türk Eğitim Derneği Edirne Koleji Kapılarını Açtı

Pazarda Güvenlik Önlemleri Arttı

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir