EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 16 Mart 2019 Cumartesi, 06:00
Ulus’un çatıları yenileniyor
Komşu ülkeler Yunanistan - Bulgaristan’ın yanı sıra çevre il ve ilçelerden de yoğun talep gören Edirne Ulus Pazaryeri’nin çatısı yenilenmeye başladı. Konu hakkında konuşan Ulus Pazarı Kooperatif Başkanı Bülent Reisoğlu; “Müşterimiz, halkımız daha kaliteli, daha nezih bir ortamda ıslanmadan alışverişlerini yapabilecekler.” Dedi.

Komşu ülkeler Yunanistan - Bulgaristan’ın yanı sıra çevre il ve ilçelerden de yoğun talep gören Edirne Ulus Pazaryeri’nin çatısı yenilenmeye başladı. Konu hakkında konuşan Ulus Pazarı Kooperatif Başkanı Bülent Reisoğlu; “Müşterimiz, halkımız daha kaliteli, daha nezih bir ortamda ıslanmadan alışverişlerini yapabilecekler.” Dedi.

Geçtiğimiz yıl yaşanan dolu felaketi ve aşırı yağışların ardından Edirne Ulus Pazarı’nın çatı malzemelerinin tahrip olduğunu belirten Edirne Ulus Pazarı Kooperatif Başkanı Bülent Reisoğlu, Edirne Belediyesi’nin verdiği malzeme desteği ile birlikte kooperatif tarafından pazarın çatılarını yenileme işleminin başladığı müjdesini verdi.

Açık bir yer kalmayacak

Edirne için daha güzel bir pazar yeri olacağını dile getiren Reisoğlu, “Müşterimiz, halkımız daha kaliteli, daha nezih bir ortamda ıslanmadan alışverişlerini yapabilecekler. Esnaflarımız da ürünler zarar görmeden korunaklı bir şekilde satış yapabilecek. Bu kış geçici önlemler aldık. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, pazarın çatı malzemesini tedarik ederek güzel bir malzeme kooperatifimize vererek, bizde kooperatif olarak bütün işçiliklerini üstlendik.”İfadelerini kullandı.

LED armatür takılacak

Ulus Pazarı için ekstra aydınlatmalarınyapılacağını söyleyen Reisoğlu, Pazarın cıvıl cıvıl olması isteği nedeniyle her bir tezgâhın üzerine renkli LED Armatür takılacağını belirtti. Reisoğlu pazarda açıkta olan kısımların kapatılmasıyla esnaf ve müşterilerin rahat edeceğini söyledi.Kısa bir süre önce yaşanan tatsız olaylar ve kış nedeniyle turist sayısında azalma olduğunu ifade eden Reisoğlu, havaların ısınmasıyla birlikte hareketliliğin arttığını dile getirdi.

Meyvesini vermeye başladı

Edirne Ticaret İl Müdürlüğü,Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ve Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi’nin ortak çalışmasıyla geniş kapsamlı hazırlanan ve esnaflara dağıtılan sözlüklerin meyvesini vermeye başladığını belirten Reisoğlu, “Sözlüğü pazardaki esnaflarımıza dağıttık. Edirne Ticaret İl Müdürlüğü de kentteki esnaflara dağıttı. Bunun sayesinde alışveriş ortamını sağlayacak cümle ve kelimelere sahip oldular” dedi.

Özlem Ceylan

 

 

Bu haber (496) defa okundu.

Kapıkule'de turist yoğunluğu

Demirhanlı'da yağmur duası

Denetimler arttırıldı

Atatürkçü Düşünce Derneği’nden üç önemli anma

Vatandaşlar camilere akın etti
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
EN GÜZEL MEVSİM
Cuma Sohbetleri
BERAT KANDİLİ
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Kazanan Edirne oldu

Cami çıkışı lokma dağıttılar

Vali Canalp’ten kadınlara müjdeli haber

Tanıtım lansmanı yapıldı

Müzik Şöleni Yaşattılar

Encümen üyeleri seçildi

“Başarı Benim Değil; Cumhur İttifakı’nındır.”

Cumhurbaşkanına hakaretten gözaltı

1 Ölü 1 yaralı

Tarihi Rüstempaşa Kervansarayı'nda yangın

Traktörün altında kaldı

1 kişi yaralandı

‘Doğal yaşam’ alanını tanıttı

15 Mayıs'ta kapılarını açacak

Köyden kente göç önlenebilir

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir