EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 14 Mart 2019 Perşembe, 20:00
“45 bin oyla kazanacağız”
AK Parti Edirne Belediye Meclis Adayı Ayhan Dinç, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Dinç yerel seçimlere yönelik yaptığı açıklamada, 1 Nisan sabahında AK Parti Edirne teşkilatı ve Belediye Başkan Adayı Avukat Koray Uymaz’ın 45 bin oyla kazanacağını söyledi.

AK Parti Edirne Belediye Meclis Adayı Ayhan Dinç, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Dinç yerel seçimlere yönelik yaptığı açıklamada, 1 Nisan sabahında AK Parti Edirne teşkilatı ve Belediye Başkan Adayı Avukat Koray Uymaz’ın 45 bin oyla kazanacağını söyledi.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesi heyecan artarken AK Parti Edirne Belediye Meclis Üyesi Adayı 37 yaşındaki Ayhan Dinç, kahvaltılı basın toplantısı düzenleyerek hayata geçirmeyi düşündükleri projelerden bahsetti.

“Çorbada tuzumuz olsun”

Edirne’deki eksiklikleri gördüğü için böyle bir göreve başvuru yaptığını belirten Dinç, Edirne Belediye Başkan AdayıAvukat Koray Uymaz ve parti teşkilatının bu görevi layık görmesi ile meclis üyeliği sıralamasında yer aldığını ifade etti.

Edirne’de mahalle gezileri, esnaf gezileri yaparak sorunlarını dinlediklerini söyleyen Ayhan Dinç,herkesin farklı sıkıntıları olduğunu ve tek tek bunların notlarını aldıklarını belirtti.

“Hizmet seçimi olduğu unutulmamalı”

Gittikleriher yerde projelerini anlatarak,halkın gönlüne girdiklerinin altını çizen Dinç, “31 Mart’ta da kazananın biz olacağımızıdüşünerek hareket ediyor ve çalışmalarımız sürdürüyoruz. Edirne halkından bu konuda destek bekliyoruz. Genel seçimlerde insanlar farklı partilere oy verebilir ama bu bir hizmet seçimi olduğu için yerel seçimde bunu düşünerek hükümetin partisini desteklemek gerekir. Hükümetin partisi olmayan belediyeler de vardır ama hizmetler çok değişmez. Bakanlıklar hükümete ait olduğu için bunların kapılarını çaldığınız zaman güzel şeyler olabilir. Muhalif belediyeler bir umut çıkmaz diye Ankara’nın kapısını çalmayabilir. Adayımız da uzun yıllardan beri siyasetin içerisinde olan birisi. Edirne halkından 31 Mart günü sandık başına gittiğinde mantıklı düşünerek hareket etmelerini bekliyoruz. Edirne bizim inşallah 1 Nisan sabahında kazanan biz olacağız” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Dinç, Edirne’de gördükleri eksiklikleri vatandaşların istekleri doğrultusunda değerlendirmeye aldıklarını belirtti. Belediye meclis üyeliğini belli bir yaş gurubu üstündekilerin yaptığını fakat son yıllarda genç oranında artış olduğunu nasıl değerlendiriyorsunuz sorusu üzerine cevap veren Dinç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla meclislerde gençlerin ve kadınların önde yer aldığını söyledi.

“Hiçbir zaman ayrım yapmadım”

AK Parti döneminde gençlere siyasette büyük önem verildiğini vurgulayan Dinç,“Seçilme yaşından meclis başkanlığına kadar gençlere önem veriliyor. Genel olarak Edirne’de bu yaşıma kadar ayrım yapmaksızın her partiden arkadaşın sorununu çözmeye çalıştık. Bundan sonra da öyle olmaya devam edecek. 1 Nisan’dan sonra siyasi partiler ortadan kalkacak, hizmet öne çıkacak. Biz de hizmetin Edirne’ye gelmesi için elimizden geleni yapacağız. Gençlerin de her zaman yanındayız” dedi.

Edirne’nin her türlü sorunlarını çözeceklerini söyleyen Dinç, alt yapıdan, ulaşım sorununa kadar ne varsa bunları aşacaklarını belirtti. AK Parti Edirne Belediye Meclis Üyesi Adayı 37 yaşındaki Ayhan Dinç, “1 Nisan sabahında AK Parti Edirne teşkilatı ve belediye başkan adayı Avukat Koray Uymaz 45 bin oyla kazanacaktır. Seçimi alacağımıza eminiz” ifadelerineyer verdi.

Özlem Ceylan

Bu haber (1199) defa okundu.

Engelli girişimci, İŞKUR desteğiyle iş yeri sahibi oldu 

Uluslararası öğrenciler tiyatro oyunu sahneledi

Çalışma yapıldı

Gruplardan müzik şöleni

Dikkat elektrik kesintisi
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Cuma Sohbetleri
Birlik ve Beraberliğin Önemi
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Hattı Projesi

GÜZERGAHLARDA YENİ DÜZENLEME

CUMHUR İTTİFAKI’NIN ORTAĞI İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ

Yörük ailesinden istihdama katkı

Engelli kızın gelinlik hayali gerçek oldu

Vatandaşlar Ölüm Kavşağına Çözüm Bekliyor

9 aylık geçici iş kuyruğu

Başkan; “Kayalı Barajı’ndan su alımını kestik!”

‘Çaycı Hüseyin’ açılışa katıldı

“HER DAİM GÖREVE HAZIRIZ”

TARİHİ KONAKLAR İŞLETMEYE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Öğrencilerden 700 kişilik aşure ikramı

Barajda erkek cesedi

TÜRKİYE İKİNCİSİ OKULA BİLİŞİM ATÖLYESİ

Hayvan çiftliğinde yangın

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir