EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 16 Şubat 2019 Cumartesi, 05:00
Kozan, “Geri Çekilme Neredeyse Netleşti”
Cumhur İttifak’ına dâhil olmasına kesin gözüyle bakılan Edirne’nin MHP Belediye Başkan Adayı Recep Kozan adaylığının geri çekilmesinin neredeyse netleştiğini söyledi. Recep Kozan, “Tabii ki her insan başladığı işi bitirmek ister. Fakat genel merkezin kararına saygı duymak gerekir. Bize de yakışan budur. Biz yerel bakarız onlar genel bakar.”Dedi.Kozan, adaylıktan geri çekilmesi halinde ise mesleğine geri dönmeyi düşündüğünü söyledi.

Cumhur İttifak’ına dâhil olmasına kesin gözüyle bakılan Edirne’nin MHP Belediye Başkan Adayı Recep Kozan adaylığının geri çekilmesinin neredeyse netleştiğini söyledi. Recep Kozan, “Tabii ki her insan başladığı işi bitirmek ister. Fakat genel merkezin kararına saygı duymak gerekir. Bize de yakışan budur. Biz yerel bakarız onlar genel bakar.”Dedi.Kozan, adaylıktan geri çekilmesi halinde ise mesleğine geri dönmeyi düşündüğünü söyledi.

Geri Çekilmesi Bekleniyor

                31 Mart 2019 yerel seçimlerine ittifaklar damga vurmaya başladı. Bir tarafta İYİ Parti ve CHP bloğunun oluşturduğu Millet İttifakı diğer tarafta ise AK Parti ve MHP’nin bir araya gelerek kurduğu Cumhur İttifakı durmaksızın yerel seçimlere hazırlanıyor. Millet İttifakı’nın Edirne’deki ortak adayı Recep Gürkan’la seçimlere gireceği, Cumhur İttifakının da AK Parti adayı Koray Uymaz’ı tek aday olarak çıkarma kararı aldığı neredeyse kesinleşti. Cumhurİttifakı kapsamında bir önceki seçimlerde hangi partinin oyu daha yüksekse o partinin adayını destekleme prensibi benimsendi. Bu durumda Cumhur İttifakı kapsamında MHP Belediye Başkan Adayı Recep Kozan’ın adaylığının genel merkez tarafından geri çekilmesi bekleniyor.

Adaylığının geri çekilmesi hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan MHP Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Kozan, söz konusu durumla ilgili ‘netleşmeye çok yakın’ yorumunu yaptı.

Recep Kozan, “AK Parti ile MHP arasındaki ittifak konusu Edirne’de de henüz netleşmemekle birlikte nete yakın diyebiliriz. Genel merkezimiz Türkiye çapında AK Parti ile beraber daha önce ittifak yapılmayan 49 ilde de yeni bir karar ile hangi partinin daha fazla oyu varsa onunla yola çıkalım gibi bir prensip kararına varıldı. Bu konuda çalışmalar yapılıyor. İllerdeki oy oranına göre de o illerde adaylar tespit ediliyor. Son seçimlere göre merkezde MHP yüzde 5 civarında AK Parti de yüzde 29 civarında oyu vardı. Bu doğrultuda MHP olarak AK Parti’ye destek vereceğiz. Encümen üyelerinin de illere göre başkan yardımcısı ve ya üyelerin sayısı ne olur o konuda partiyi ilgilendiren bir konudur. Ortak liste yapılacağına dair karar var.” Dedi.

Mesleğine Geri Dönecek

MHP Edirne Belediye Başkan Aday Adayı olmadan önce Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yapan Recep Kozan, adaylığının geri çekilmesi sonrasında ise mesleğine geri dönmeyi düşündüğünü söyledi.

Bir rüzgârda değişebilir

Adaylığı süresince herhangi bir anket yaptırmadığını ancak oluşabilecek olumlu bir rüzgârlaMHP’nin oy oranının yüzde 40-50 yükselebileceğini ifade eden Recep Kozan, Edirne’de seçim tarihinin en kararsız döneminin söz konusu olduğunu belirtti.

“Her insan başladığı işi bitirmek ister”

Biz sadece kazanıp koltuğa oturma derdinde olsaydık, bu kadar insan bize olumlu bakmazdıvurgusunu yapan Kozan sözlerini şöyle sürdürdü; “Biz bir davanın görev insanıyız. Heyecan dolu zamanlar geçirdik. Görmediğimiz karşılaşmadığımız olaylar yaşadık. Güzel olumlu tepkiler aldık. Tabii ki her insan başladığı işi bitirmek ister. Fakat genel merkezin kararına saygı duymak gerekir. Bize de yakışan budur. Biz yerel bakarız onlar genel bakar. Olması gereken bu olduğu için genel merkez de buna göre karar verir. Genel merkez ne karar verirse versin diğerlerine de bu karara uymak düşer. Memuriyette de ücretsiz izinli ayrıldığım için bu iş bittiği zaman göreve geri döneceğim. Nerede ne görev düşerse seve seve yaptık, bundan sonra da yaparız.”

“Böyle Mantık Yoktur.”

Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirenlere yönelik açıklamada bulunan Kozan, “Edirne’de Recep Bey’i seçerken akıllı millet, Tayyip Bey’i seçerken akıllı değil böyle bir mantık yoktur. Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirenler onu milletin seçtiğini ve buraya geldiğini unutmasınlar” sözlerine yer verdi.

“Diktatör algısı ayıptır”

Türkiye’de güçlü bir yönetim olması gerektiğini vurgulayan Kozan, bazılarının diktatör olarak algıladığı kavramı yanlış bulduğunu söyleyerek, 4 yılda bir seçim olan yerde diktatörlük olmayacağını ve milletin diktatörü kabul etmeyeceğini belirtti. Kozan ayrıca, dostluk ile siyasetin birbirine karıştırılmaması gerektiğini bu kavramın da ayrımının iyi yapılması gerektiğini söyledi.

“Gurur ve mutluluk duyuyorum”

MHP Belediye Başkan Adayı Kozan, seçim zamanının turnusolkâğıdı gibi olduğunu belirterek,bu sürecin insanların her türlü hayatının incelendiği bir dönem olduğunu kendisi ile ilgili negatif bir şey duymamış olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Özlem Ceylan

 

 

 

Bu haber (1149) defa okundu.

Trakya çiftçisinin çeltikte gübre mesaisi

2  Saatlik Elektrik Kesintisi Yaşanacak

Bilim Doğada Gizli

Çeker; “Arap sermayesi Edirne’ye gelecek”

“Kimseyi ötekileştirmeden vatandaşa hizmet zamanıdır”
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
EN GÜZEL MEVSİM
Cuma Sohbetleri
BERAT KANDİLİ
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Yeni Baraj ile 56 Bin Dönüm Arazi Sulanabilecek

AK Parti Edirne Teşkilatına saldırı

Evinin bahçesinde altın arıyor

Yolcu minibüsü ile traktör çarpıştı

"Kur'an kursuna katılan öğrenciler okullarında da başarılı"

Ciğerimizi Çektiler

Edirne'de trafik kazası: 1 yaralı

2  Saatlik Elektrik Kesintisi Yaşanacak

Anne ve oğluna silahlı saldırı

Sağlık Eski Bakanı TED Kolejinde

Sivrisineklere Karşı Doğal Çözüm

Seçimli olağan genel kurulu yapıldı

Kırkpınar programı belli oldu

Türk Eğitim Derneği Edirne Koleji Kapılarını Açtı

Pazarda Güvenlik Önlemleri Arttı

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir