EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 13 Şubat 2019 Çarşamba, 05:00
“Genç sayısı her geçen gün artıyor”
Kısa bir süre önce AK Parti Edirne Gençlik Kolları Başkanlığı’na atanan Doğan Kına, siyasi hayatının 10’uncu yılında olduğunu belirterek, gençlerle birlikte seçim çalışmalarını ve projelerini tüm hızıyla sürdürdüklerini söyledi.

Kısa bir süre önce AK Parti Edirne Gençlik Kolları Başkanlığı’na atanan Doğan Kına, siyasi hayatının 10’uncu yılında olduğunu belirterek, gençlerle birlikte seçim çalışmalarını ve projelerini tüm hızıyla sürdürdüklerini söyledi. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ sözünü benimsediğini söyleyen Doğan Kına, 31 Mart yerel seçimlerinde Edirne Belediye Başkanlığını kazanacaklarını ve kenti hak ettiği yeretaşıyacaklarını belirtti.

“Gençlerle samimiyetimiz sıcak”

Daha önce de Uzunköprü’de görev yaptığını ve siyasete yabancı olmadığını söyleyen Kına,“3 yıl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı, 5 yıl da gençlik kolları ilçe başkanlığı görevini sürdürdüm. Dolayısıyla ilçede 8 yıl bir tecrübe, 1 yıl da Edirne’de gençlik kolları başkan yardımcılığı yapmıştım. 9 yıllık tecrübenin yanında 10’uncu yılı da gençlik kolları il başkanlığı görevi ile sürdürüyorum. Bunca yılın vermiş olduğu tecrübe ile genç kesim çevremiz oldukça geniş. Gençlerle samimiyetimiz sohbetimiz var. Tüm ilçelerde de görüştüğüm genç arkadaşlar var. Geçmişten gelen tecrübe ile birlikte hiç vakit kaybetmeden genç arkadaşlarla birlikte çalışmalarımıza devam ettik. Yerel seçim döneminin tam ortasında böyle göreve gelmiş olmam zor gibi görülse de tecrübe olduğu için dezavantajları da avantaja çevirdik” dedi.

“Gençlerin kendine güveni artıyor”

Yerel seçim çalışmalarımız tüm hızıyla devam ederken bunun yanında bir münazara yarışmasına da hazırlandıklarını dile getiren Kına; “21 Şubat saat 19.00’da parti binamızın konferans salonunda münazara yarışması düzenleyeceğiz. Gençlere yerel yöneticilik nasıl olmalıdır diye bir konu veriyoruz. İl ve ilçelerden katılan tüm genç arkadaşlardan 8 tane 3 er kişilik grubumuz olacak. Uzunköprü, Havsa, İpsala’dan ve merkezden olma üzere gruplarımız olacak. Jüri üyelerimiz de olacak. Yarışmaya katılanlara 5 dakika süre vereceğiz, bu sürede konuyu birbirleriyle tartışacaklar. 2’buçuk dakika da toparlanma süresi olacak.Buna göre jürinin puanlaması sonucunda 1’inci, 2’inci ve 3’üncü seçilecek. Birinci gruba çeyrek altın, ikinci gruba saat ve üçüncü gruba da kitap hediye edeceğiz. Böylece hem gençleri yerel yöneticiliğin nasıl olacağı konusuna teşvik etmiş olacağız, hem de gençlerin herkesin önünde tartışabilme yeteneğini arttırıyoruz. Gençlerin kendine olan güveni artıyor. Bunun gibi etkinliklerle gençlerimizi geleceğe hazırlıyoruz. Partimizde gördüğüm genç bireyler olaylara daha güncel baktığı için fikirleri değişebiliyor. Mantıklı düşündüğü zaman ve kendine olan güveni sağladığı zaman gençlerin içinden müthiş cevherler çıkabiliyor” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi AK Parti’de dörtte bir oranında genç olduğunu söyleyen Kına, partisinde değerlendirmeler yaparak genç oranını arttırdıklarını ve güzel bir atmosfer yakaladıklarını dile getirdi.

“Çeşitli projelerle gençlerimizi geleceğe hazırlıyoruz”

Listelerinin birçoğunda genç kesimin yer aldığını vurgulayan Kına, “Genç kitleyi siyasete hazırlıyoruz. Partimizde genç bayanların da yeri ve sayısı her geçen gün artıyor. Seçimlere kısa bir süre kaldı. Biz gençler olarak tüm çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Partimizde gençlere yönelik çeşitli etkinliklere yer vermeyi hedefliyoruz. Eğitim seminerleri ve konferanslar düzenlemeyi düşünüyoruz. Bir şeyler değişirse eğitim de değişir biz buna inanıyoruz. Dolayısıyla teşkilatımızdaki gençleri de eğitim seminerleri ve konferanslarla biraz daha teşvikli çalışmalara yönlendirebiliriz diye düşünüyorum. Gençlerle birlikte bu gibi etkinlikler düzenlediğimizde hem katılan gençleri teşvik etmiş oluyoruz hem de bizim gençlik kollarındaki arkadaşlar bir işi birlikte başarmanın ekip işinin de tadını almış oluyorlar. Birlik ve beraberlik içerisinde yola çıkıldığı zaman gençler daha iyi motive olmuş oluyor” ifadelerine yer verdi.

“Ekiplerimizi oluşturuyoruz”

Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretler yaparak, ekiplerini oluşturduklarının altını çizen Kına;“Köylere ve ilçelere gidip gençlerimizi ziyaret ediyoruz. Seçimden sonrası için de çeşitli projelerin hazırlığını yapıyoruz. İlerleyen zamanlarda tüm ilçelerle birlikte satranç turnuvası projemiz var. Gençlerimizi bu sürece daha etkin bir şekilde katmak için elimizden geleni yapacağız. Projelerimiz ve çalışmalarımızla birlikte gençlerde ülkenin yönetimine katkıda bulunabiliyoruz algısı oluşuyor.

Cumartesi günü Cumhurbaşkanımızın Edirne’ye gelişi olacak. Onun için de çalışmalarımızı arttırdık ve hızlandırdık” şeklinde konuştu.

Özlem Ceylan

 

Bu haber (504) defa okundu.

Su patlaklarına kesin çözüm isteniyor

“Parkın kaldırılmaması için 400 imza topladık”

Okul alışverişleri başladı hareketlilik arttı

11 Düzensiz Göçmen Yakalandı

Gurbetçileri yöresel lezzetlerle uğurladılar
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Cuma Sohbetleri
Birlik ve Beraberliğin Önemi
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Yıllar Sonra Aynı Korku

Köy kahvehanesini anne kız işletiyor

Emekli Bekçi, Kızını Türk Bayrağı ile uğurluyor

İçleri ısıtan Tarhana, Cep Yakıyor

Engelli ve Yaşlılara Kolaylık Sağlayacak

İkinci el araç satışı yapanlara müjde

6 kişi yaralandı

Metruk binalar yıkılıyor

Yemekleri ve güvenliği ile anılıyor

Emekli doktor dil öğrenmek için üniversite sıralarında 

Anne ve babasıyla "okul arkadaşı" oldu

Cep telefonu beklediği kargodan "şişe" ve "çay" çıktı

Mavi suların "şampiyon" yelkencileri

3 Metre çukurdan kurtarıldı

Vatana hizmet için iyileşeceği günü bekliyor

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir