EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 09 Şubat 2019 Cumartesi, 21:00
“Dedikoduyla geçirecek vaktimiz yok”
MHP Edirne İl teşkilatı partilerinin kuruluşunun 50’inci yıldönümü nedeniyle basın toplantısı düzenledi. Toplantı konuşan MHP İl Başkanı Av. Süleyman Ferhatoğlu, “Bizim meselemiz vatandır, bizim meselimiz milli bekadır, bu nedenle işimize bakalım, davamızın yüzünü ağartmak, mukaddesatımızın onurunu korumak için var gücümüzle çalışıp çırpınalım. Dedikoduyla geçirecek vakit yoktur.” Dedi.

“Ne istediğimizi biliyoruz”

9 Şubat 1969’da Alparslan Türkeş tarafından kurulan MHP’nin 50’inci kuruluş yıldönümünde Edirne il teşkilatı kentte görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi. DSİ konferans salonunda yapılan toplantıda konuşan MHP Edirne İl Başkanı Süleyman Ferhatoğlu, partilerinin ne yaptığını, ne yapmak istediğini ve nereye ulaşmak isteyen bir dava partisi olduğunu ifade etti.

                Meselelerinin vatan ve milli beka meselesi olduğunu dile getiren MHP İl Başkanı Ferhatoğlu, bu nedenle dedikoduya ayıracak vakitleri olmadığını daima çalışmaları gerektiğini söyledi. Sorumluluklarının ağır olduğunu ifade eden Ferhatoğlu, “Sorumluluğumuz hakikaten ağırdır, sorumlu olduğumuz bir tarihimiz, bir talihimiz, bir mazimiz, bir atimiz vardır. Vaziyet nazik, vakit dardır. Türkiye'mizin çözmesi gereken, üstesinden gelmesi aciliyet gösteren sorunları vardır ve karşımızdadır.” Dedi.

“Sönmeyen bir partiyiz”

MHP Edirne İl Başkanı Ferhatoğlu, partilerinin köklü bir parti olduğunu akşam yanıp sabaha sönmediklerini Türkiye’nin istikbal ve istiklal meselesi için Cumhurbaşkanlığı sisteminin olmazsa olmaz olduğunu vurguladı.

Konuşmasında 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerin çok önemli olduğunun altını çizen Av. Ferhatoğlu, “Edirne ehline emanet edilecektir. Recep Kozan hocamıza emanet edilecektir. İnanıyorum ki, Türkiye'nin önünü kesmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir.” Dedi.

“Kente hizmet ibadettir”

Toplantıda konuşan MHP Edirne Belediye Başkanı Adayı Recep Kozan ise partisi ile 48 yıldır gönül bağı olduğunu, eleştirilen ülkülerden herkesin fayda gördüğünü ve onları partilerinin adayı olarak görmek istediklerini savunarak bu durumun kendileri için büyük bir gurur olduğunu söyledi.

                Belediye Başkan Adayı Kozan, Edirne’nin iyi yönetilmediğini iddia ederek kendilerinin ise bu kente hizmet etmeyi ibadet saydığını ve bu ülkü ile çalışacaklarını ifade etti.

“Gözlüğümüz hizmet gözlüğüdür”

Edirne’ye hizmet gözlüğü ile baktıklarını, rant gözlüğü ile bakanların ise kenti ne hale getirdiğinin görüldüğünü ifade eden MHP Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Kozan, “Yeşil Edirne beton yığını oldu.” Dedi.  MHP Başkan Adayı Recep Kozan, “En ufak bir yağmurda düştüğümüz hal ve alt yapısı ortada. Kaldırımlarda yürürken çok dikkatli olmak lazım yoksa çukurların içine düşersiniz. Biz diyoruz ki bu Edirne’yi bize verin gerçekten hizmet edelim. Bu Edirne’yi pırıl pırıl, medeni ve yaşanılabilir bir şehir haline getirelim. Bunu başaracağız. Bunu yapabilmenin temel şartı biz ülkücüler olarak bu davaya gönül verenlerin bir yumruk gibi sımsıkı bir arada olmasıyla olur. Ülkemizin, milletimizin garantisi olan MHP ve onu doğuran ülküye her zaman bağlı kalacağız. İlelebet devam ettireceğiz. Ne mutlu Türküm diyene...” Açıklaması yaptı.

ÖZLEM CEYLAN

Bu haber (804) defa okundu.

Cami kubbesinde ayaklarına ip dolanan leylekler kurtarıldı

Sokak hayvanları için tezgah açtılar

Kasım Yolageldili'nin hayatı kitap oldu

TDV'den gurbetçilere su ve lokum ikramı

Ege Denizi'nde 41 düzensiz göçmen yakalandı
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
TAM DA ‘VAZGEÇMİŞKEN’
Cuma Sohbetleri
Birlik ve Beraberliğin Önemi
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

2’inci El Araç Satanlara Kritik Uyarı

UMUMİ TUVALET TAHLİYE EDİLDİ

Çeyrek altından tek farkı gramı

Müdür Dinç, projelerini anlattı

Haklarınızı Biliyor Musunuz?

 Kadınlar ev ekonomisine katkı sağlayacak

“Burası bir fabrika”

“Evlenecek olan çiftlere destek oluyoruz”

“15 Temmuz milli bir davadır”

6 kişi yaralandı

TED KOLEJİ’NE ZİYARETLER DEVAM EDİYOR

“Amaçları Bu Milletin Varlığını Yıkmaktı”

Limanda trol teknelerine tepki

"Buğdayda son 50 yılın en verimli dönemi"

2 kişi yaralandı

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir