EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 09 Şubat 2019 Cumartesi, 12:39
Kırklareli'nde dezavantajlı öğrenciler konser verdi
Kırklareli Valisi Osman Bilgin'in himayesinde yürütülen "Umutlu Yarınlar" projesinin tanıtım toplantısında dezavantajlı öğrenciler konser verdi.

Vali Osman Bilgin: 
"Bizler devletin görevlileri olarak bu dengeyi ilde kurmakla mükellef, kanunlarla sorumlu bireyler olarak ayağı yere basan somut ve gerçek nitelikleri olan projelerle halkımızın önünü açmalıyız"

Kültür Merkezinde düzenlenen programa katılan Vali Bilgin'i, giriş kapısında 6 yaşındaki Berat Usul, davul çalarak karşıladı. Bilgin, çocuğu tebrik ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Vali Bilgin ile protokol üyelerinin, vatandaşlar ve öğrencilerin arasında oturmaları dikkati çekti.

Bilgin, projesinin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Roman açılımını Kırklareli'nde devam ettirdiklerini söyledi.

Toplumların her yönüyle güçlü olması gerektiğini ifade eden Bilgin, ekonomik, sosyal, kültürel, dini ve sanat değerlerinin toplumu toplum yapan unsurlar olduğunu vurguladı. 

Bu değerlere sahip olmayan toplumlarda sosyal dengesizliklerin baş gösterebileceğini ifade eden Bilgin, "Bizler devletin görevlileri olarak bu dengeyi ilde kurmakla mükellef, kanunlarla sorumlu bireyler olarak ayağı yere basan somut ve gerçek nitelikleri olan projelerle halkımızın önünü açmalıyız. Toplumun dezavantajlı kesimlerine baktığımızda bu sadece Roman vatandaşlarımız için de değil aslında. Genele baktığımızda Roman vatandaşlarımızın bu manada maalesef toplum içerisinde diğer kesimlere göre dezavantajlı durumda olduğunu görebiliyoruz. Bu proje tüm dezavantajlı kesimleri kapsayacak. Bu projeyi tüm ilçelerimize de yaymak istiyoruz." diye konuştu. 

Projede 100 üniversite öğrencisinin de görev aldığını anlatan Bilgin, üniversitelilerin dezavantajlı öğrencilere rol model olduklarını belirtti. 

Proje kapsamında okuma yazma, Kur'an öğretimi, sosyal yardımlar gibi birçok faaliyetlerde bulunulacağını anlatan Bilgin, sözlerini şöyle tamamladı:

"Sosyologlarımız tüm aileleri gezecekler ve alt yapı çalışması yapacaklar. Çocuklarımızın okullara devamlılıkları sağlanacak ve eylem planları hazırlanacak. Müftülüğümüz tarafından da değerler eğitimi ve dini inançlara yönelik çalışmalar yapılacak. Bugün toplumda enflasyon sorunu yaşıyoruz. Diyeceksiniz ki 'enflasyon sorununun ahlakla ne işi var', tamamen ahlakla işi var. Herkesin başına polis dikemeyeceğimize göre ahlaki sistemi eğer oturtursak, etik değerlerimizi tam olarak bireyler kanıksarsa düzensizlik oluşamaz. Bugün Türkiye genelinde bin 700 vatandaşımız yaya geçinde hayatını kaybetmiş. Bugün halen yaya geçidindeki vatandaşlara sürüler korna çalıyor. Bunları artık aşmış olmamız gerekiyor."

AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz da proje çalışmalarını takip ettiklerini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından dezavantajlı öğrenciler tarafından konser verildi.

Renkli görüntülere sahne olan konserde, öğrenciler birbirinden güzel şarkıları seslendirdi.
AA

Bu haber (324) defa okundu.

3 İlde operasyon yapıldı

İşaret diliyle İstiklal Marşı

Saldırıyı kınadılar

15 Mayıs'ta kapılarını açacak

Turnuva sona erdi
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
EN GÜZEL MEVSİM
Cuma Sohbetleri
BERAT KANDİLİ
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Kazanan Edirne oldu

Cami çıkışı lokma dağıttılar

Vali Canalp’ten kadınlara müjdeli haber

Tanıtım lansmanı yapıldı

1 Ölü 1 yaralı

Müzik Şöleni Yaşattılar

Cumhurbaşkanına hakaretten gözaltı

Traktörün altında kaldı

15 Mayıs'ta kapılarını açacak

Denetimler arttırıldı

Köyden kente göç önlenebilir

1 kişi yaralandı

‘Doğal yaşam’ alanını tanıttı

Silahla yaralama

Türkiye nüfusunun yüzde 28'i çocuk

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir