EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 08 Şubat 2019 Cuma, 20:00
İkinci Şubesini Tanıttı
Edirne’nin tanınmış ciğerci esnaflarından Niyazi Yavuz, ikinci şubesini basın mensuplarına tanıttı. Niyazi Yavuz yeni şubesinin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada; en büyük hayalinin yazlık- kışlık bölümü ve geniş otoparkı olan bir ‘ciğer sarayı’ yapmak olduğunu ve hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Ticaretin cesaret istediğini söyleyen Yavuz, cesaretin yoksa ticaret yapmayacaksın sözünden yola çıkarak, ekonomik anlamda zorluk yaşanıp daralmaya gidildiği bu dönemde harcamadan kaçınmayıp, büyük bir yatırım yaptıklarını ifade etti.

Yeni yeri hizmete açıldı

Edirne’de AlipaşaOrta Kapı Caddesi’nde faaliyet gösteren Ciğerci Niyazi Usta,hizmetlerine yenilerini eklemeye devam ediyor.

“Gençlerimize iş imkânı sunuyoruz”

Ciğerci Niyazi Yavuz, sınır kapılarına yakın ve en çok turist ağırlayan şehirde esnaf olmayı en iyi şekilde değerlendirmek gerektiğini vurguladı.Yavuz; “İşletmemizde 50 kişinin üzerinde mevcut çalışanımız var. Bu sayıyı 60-70’ e çıkarmayı düşünüyoruz. Her geçen gün çalışan sayımız arttırarak gençlerimize iş imkânı sunmayı hedefliyoruz.Bunun yanında okuldan öğrenci de alacağız. Hem eğitim hem iş imkânı olacak. Edirne’de turizm otelcilik bölümünden mezun olan aşçılara ciğerciliği öğretmeliyiz ki ciğer kültürü yaşasın. Bizler yerimizi gençlere bırakacağız ve bu iş yürüyecek” dedi.

Edirne’de ciğerin 1850’den beri var olduğunu hatırlatan Niyazi Usta,ciğerci esnaflarının hepsinin işini düzgün yaptığını söyleyerek kaliteli ve iyi ürün satmanın önemli olduğunu vurguladı.  Ciğerci Niyazi Usta, işletmesinioğlu Samet Yavuz’un da desteği ile Edirne’ye yakışır en iyi şekilde masası, sandalyesi ve dizaynı ile yeni oluşmuş renklerle uzun bir çalışma sonucu hizmete açtıklarını belirterek, Edirne’nin en büyük sorunlarından olan otopark sorununun yeni açtığı işletme ile aştıklarını çok sayıda tur otobüsü geldiğinde sorun yaşamayacaklarını söyledi.

“Kapasiteyi Arttırdık”

Ciğerci Niyazi Usta, yeni işletmeleri ile kapasitelerini genişlettiklerini aynı anda 400 kişiye hizmet verebileceklerini dile getirdi. Her şehrin girişinde şehri simgeleyen bir şey olduğunu belirten Niyazi Yavuz, Belediye Başkanı Recep Gürkan’dan meşhur lezzetin tanıtımı için Pehlivan Heykeli’nin yanına küçük bir ciğer tavası koymasını istedi.

“En iyi şekilde tasarladık”

Basın mensuplarına işletmeyi gezdiren Niyazi Usta, gelen müşterilerin bulaşığın bile nasıl hijyenik bir ortamda yıkandığını görmeleri için mutfak bölümünü görünür biçimde yaptıklarını belirtti.

Özlem Ceylan

Bu haber (1061) defa okundu.

Yüzlerini güldürdüler

Balkan çocuk ve uçurtma şenliği

Ülkesine Atatürk’ü anlatmak istiyor

Konser düzenlendi

Ortak program düzenlediler
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
EN GÜZEL MEVSİM
Cuma Sohbetleri
BERAT KANDİLİ
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Kazanan Edirne oldu

Cami çıkışı lokma dağıttılar

Vali Canalp’ten kadınlara müjdeli haber

Tanıtım lansmanı yapıldı

1 Ölü 1 yaralı

Müzik Şöleni Yaşattılar

Cumhurbaşkanına hakaretten gözaltı

Traktörün altında kaldı

15 Mayıs'ta kapılarını açacak

Denetimler arttırıldı

Köyden kente göç önlenebilir

1 kişi yaralandı

‘Doğal yaşam’ alanını tanıttı

Silahla yaralama

Türkiye nüfusunun yüzde 28'i çocuk

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir