EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 06 Şubat 2019 Çarşamba, 06:00
Son kontroller yapılıyor
Kentin en önemli sorunlarından birisi olan alt yapı çalışmaları için gerekli hazırlıklar yapıldı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, alt yapı çalışmaları için tüm hazırlıkların yapıldığını gerekli araç gerecin temin edildiğini vurgulayarak;“Edirne için son derece önemli ve bir kez yapılacak olan alt yapı çalışmaları için son kontroller yapılıyor. Alt yapıda ilk kazmayı vurmakla beraber seçim kampanyamızı da başlatmış olacağız. Edirne’miz için hayırlısı olsun” dedi.

“Son 10 gün”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, altyapıda son hazırlıkların tamamlanmak üzere olduğunu belirtti. Başkan Gürkan; “10 gün içinde çalışmalara başlıyoruz.  Malzeme hazırlıkları, malzeme, araç gereç hazırlıklarımızı tamamladık. Çok önemli bir şey olduğu ve bir kez yapılacağı için son fizibilite çalışmaları ve testler yapılıyor. Görevli arkadaşlar gelen malzemenin kontrolünü yapıyorlar. İçme suyu şebekemizi Kocasinan Mahallesi veHacılarezanı Camii’nin arkasındaki bölgeden yenilemeye başlıyoruz. Yeni TOKİ girişi Abdi İpekçi Caddesi’nden de yağmur suyu kanalımızı yapmaya başlıyoruz. Edirne’miz için şimdiden hayırlı uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi.

“Nelerin değiştiğini gösteren kitapçık”

5 yıl içerisinde yapılan çalışmalar ve yenilikleri gösteren 110 sayfalık bir kitapçık hazırladıklarını söyleyen Başkan Gürkanyakın zamanda basın toplantısı yaparak bu konuyu kamuoyuyla paylaşacağını dile getirdi.

Gürkan; “Bir basın toplantısı düzenleyerek hem alt yapı konusuna hem de bu kitapçıkta yer alan konulara değineceğiz. Birçok kişi bu 110 sayfalık kitapçıkta yer alanları görünce bu da mı yapılmış diye şaşıracak. Bu bastırdığımız kitapçıkları vatandaşlara dağıtacağız. Vatandaşlar Güney Çevre Yolu’ndan geçerken yolun 30 yıldır var olmadığını ve 2 yıl önce yapıldığını görecekler. Aynı şekilde Eski Elektik Fabrikası, içme suyu ishale hattını, atık su arıtmayı, kent müzesini de görecekler.  Söğütlüğün bize ait olmadığını son 2 yıldır belediye tarafından işletildiğini öğrenecekler. Edirne’de bulunan ve şuanda döşemeleri çok kötü durumda olan 9 tarihi köprünün belediye ile ilgisinin olmadığı mülkiyetinin karayollarına ait olduğunu, köprülerin onarımının yapılmayışının belediyeden değil, karayollarından kaynaklandığını öğrenecekler. Bunun yanında Meriç Nehri kenarlarının Devlet Su İşleri Müdürlüğüne ait olduğunu ve DSİ izin vermeden belediyenin hiçbir çalışma yapamadığını ve belediyenin tüm çabalarına rağmen DSİ’nin oraları öylece bıraktığını ve çalışma yapmadığını öğrenecekler” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Özlem Ceylan

Bu haber (651) defa okundu.

Yüzlerini güldürdüler

Balkan çocuk ve uçurtma şenliği

Ülkesine Atatürk’ü anlatmak istiyor

Konser düzenlendi

Ortak program düzenlediler
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
EN GÜZEL MEVSİM
Cuma Sohbetleri
BERAT KANDİLİ
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Kazanan Edirne oldu

Cami çıkışı lokma dağıttılar

Vali Canalp’ten kadınlara müjdeli haber

Tanıtım lansmanı yapıldı

1 Ölü 1 yaralı

Müzik Şöleni Yaşattılar

Cumhurbaşkanına hakaretten gözaltı

Traktörün altında kaldı

15 Mayıs'ta kapılarını açacak

Denetimler arttırıldı

Köyden kente göç önlenebilir

1 kişi yaralandı

‘Doğal yaşam’ alanını tanıttı

Silahla yaralama

Türkiye nüfusunun yüzde 28'i çocuk

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir