EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 14 Ocak 2019 Pazartesi, 09:09
“Edirne’ye değil, şahsıma zarar verin!”
Edirne Belediye Başkanlığı’nın Bulgarca ve Yunanca hazırladığı yeni yıl afişlerindeki ‘Adrianapolis’ yazısı nedeniyle Belediye Başkanı Recep Gürkan’a yönelik ağır eleştirilere esnaflar karşı çıkmıştı. Esnafların desteğine yönelik açıklama yapan Belediye Başkanı Gürkan, “Yunanlı ve Bulgarlı turistler en küçük bir olayda Edirne’den ayağını kesiyor. 2 haftadır Recep Gürkan’a zarar vereceğim diye bu ekonomik kriz döneminde neden esnafımızı mağdur ediyoruz.”Dedi.

“Yerel seçim öncesi niyet bozukluğu”

Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’nin ve Edirne’de yaşayanların, ülkenin, milletin haklarını ve çıkarlarını korumakla mükellef olduklarını dile getirerek, bunun dışında bir davranış gösterebileceklerini kimsenin düşünemeyeceğini söyledi.

Bu afişte art niyet ve yanlışlık olmadığını söyleyen Başkan Gürkan, önce bir yanlışlık olması gerek ki art niyet arayalım diyerek, 1’buçuk yıldır İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün bastırdığı afişlerin ortada olduğunu dile getirdi. Gürkan, Bu kadar zaman bunları görmeyen bu gözlerin ameliyat oldu da mı açıldı, yaklaşan yerel seçimler öncesi bir niyet bozukluğu olduğunu düşünüyorum şeklinde iddialarda bulundu.

“Kavgalı eve kız vermezler”

Edirne halkına ve esnafına teşekkür eden Başkan Gürkan çok büyük onur ve gurur duyduğunu ifade ederek;  “Tüm Edirne esnafı bana sahip çıktığı gibi kendi haklarına da sahip çıktı. Kavgalı eve kız vermezler diye bir atasözümüz var. Yunanlı ve Bulgarlı turistler en küçük bir olayda Edirne’den ayağını kesiyor. 2 haftadır Recep Gürkan’a zarar vereceğim diye bu ekonomik kriz döneminde neden esnafımızı mağdur ediyoruz. Burada amaç yerel seçimler öncesi Recep Gürkan’a nasıl zarar verebiliriz. Bana vereceğin zarar hiç önemli değil. Şahsıma istediğiniz zararı verin. Ama bunun cezasını Edirne esnafı çekmek zorunda değil. Birkaç tane yarım akıllı yüzünden şehirdeki esnaf, o esnafın çocuğu derken bir sürü insan mağdur durumda kalıyor. Ben her zaman esnafımızın arkasındayım. Daha çok para kazanması için Edirne’ye daha fazla turist getireceğiz. Esnaf arkadaşlarım hiç üzülmesinler ben bu durumu telafi ederim. Yakında yine Edirne’nin çarşıları, esnafları dolmaya devam edecek. Esnafımız işini yapmaya devam etsin. Gerisini onların başkanı halleder. Başkanlarına güvenmeye devam etsinler” şeklinde konuştu.

“O zaman gülenler şimdi bu adam yapar diyorlar”

2018 yılında Edirne’ye gümrüklerden giriş yapanlarla birlikte gelenlerin sayısının 5’buçuk milyona çıktığını söyleyen Başkan Gürkan,  5 milyon turist hedefini koyarken herkesin güldüğünü şimdi ise bunu söyleyenlerin bu adam yapar mı yapar demeye başladığını vurgulayarak, “Bu önümüzdeki 5 yılda da 10 milyona çıkacağını düşünüyorum” dedi.

Özlem Ceylan

 

 

 

 

Bu haber (2086) defa okundu.

Yüzlerini güldürdüler

Balkan çocuk ve uçurtma şenliği

Ülkesine Atatürk’ü anlatmak istiyor

Konser düzenlendi

Ortak program düzenlediler
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
EN GÜZEL MEVSİM
Cuma Sohbetleri
BERAT KANDİLİ
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Kazanan Edirne oldu

Cami çıkışı lokma dağıttılar

Vali Canalp’ten kadınlara müjdeli haber

Tanıtım lansmanı yapıldı

1 Ölü 1 yaralı

Müzik Şöleni Yaşattılar

Cumhurbaşkanına hakaretten gözaltı

Traktörün altında kaldı

15 Mayıs'ta kapılarını açacak

Denetimler arttırıldı

Köyden kente göç önlenebilir

1 kişi yaralandı

‘Doğal yaşam’ alanını tanıttı

Silahla yaralama

Türkiye nüfusunun yüzde 28'i çocuk

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir