EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 14 Ocak 2019 Pazartesi, 09:02
“Bunu yapanlar cezasız kalmayacak”
Geçtiğimiz hafta İstasyon Mahallesi'ndeki boş arazide zehirlenmiş 8 köpek ve 1 kedi öldürmüştü.  İhbar üzerine belediye ekipleri olay yerine giderek gerekli incelemeleri yapmıştı. Hayvanların zehirlendiği bölgede tavuk artıkları üzerine sürülmüş fare zehri, hayvanların telef olmasına yol açmıştı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yapılanın bir cinayet olduğunu ve yapanların cezasız kalmayacağına inandığını söyledi.

“En ağır ceza verilecektir”

Başkan Gürkan, ihbarın gelmesi üzerine Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu’nun olay yerine giderek gerekli incelemeleri yaptığını ve tavuk etine fare zehrinin bulaştırılarak bu hayvanların telef edildiğini belirterek; “Bunu hiçbir şekilde tasnif etmek mümkün değildir. Bu bir cinayettir. Bunun sokak hayvanlarına yapılıyor olması cinayet olduğunu ortadan kaldırmaz. Ertuğrul Bey hem emniyete hem de savcılığa suç duyurusunda bulundu. Hayvan barınağındaki veterinerlerimiz tarafından otopsileri yapıldı. Polisimiz ve savcılığımız gerekli çalışmaları yürütüyorlar. Soruşturma devam ettiği için pek fazla bir şey söylememiz mümkün olmuyor. Adalet bunu yapanları yakalayacak ve gerekli en ağır cezayı verecektir. Edirne tüm canlıların barış ve huzur içerisinde yaşadığı bir kenttir. Bunun için vatandaşlar ve şehrin belediyesi elinden geleni yapıyor, yapmaya da devam edecektir” ifadelerini kullandı.

“Hep birlikte sahip çıkacağız”

Hayvan dernekleri ile beraberyakın bir zamandayeni bir projeleri olduğunu belirten Başkan Gürkan, sokak hayvanlarının bu soğuk kış günlerinde dışarıda mağdur olmamasını ve aç kalıp hastalanmalarını istemediklerini vurgulayarak; “Çalışmalarımız ve projelerimiz sürüyor. Vatandaşlarımızın onu da destekleyeceğine inanıyorum.Çünkü Edirne,hayvan sever ve duyarlı vatandaşların çok olduğu bir şehirdir. Nasıl biz evi ve barınacak yeri olmayan insanlarımızı soğuk havalarda belediye olarak otellerde misafir ediyorsak, sokak hayvanlarımızı da hayvan dernekleri ve hayvan sever vatandaşlarımızla beraber bu soğuklar geçene kadar bakım evimizde sıcak ortamda karınlarını doyurarak atlatmayı planlıyoruz. İnşallah yakında onu da gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, son zamanlarda hayvan katliamlarının arttığını ve bunun üzüntüsü içerisinde olduklarını belirterek, bu canilerin önüne geçilmesi için diğer kurumlarla da görüşmeleri arttırarak gerekli çalışmaları yapacaklarını ifade etti.

Müjdesini verdi

Başkan Gürkan yakında açıklayacakları projelerin arasında Kültür Merkezi’nin de olduğunu belirterek, Edirne Belediye Tiyatrosu ve konservatuarını kuracaklarını ve bunun arasındaEdirneSenfoni Orkestrası’nın da yer alacağı müjdesini verdi.

Özlem Ceylan

Bu haber (997) defa okundu.

Su patlaklarına kesin çözüm isteniyor

“Parkın kaldırılmaması için 400 imza topladık”

Okul alışverişleri başladı hareketlilik arttı

11 Düzensiz Göçmen Yakalandı

Gurbetçileri yöresel lezzetlerle uğurladılar
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Cuma Sohbetleri
Birlik ve Beraberliğin Önemi
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Yıllar Sonra Aynı Korku

Köy kahvehanesini anne kız işletiyor

Emekli Bekçi, Kızını Türk Bayrağı ile uğurluyor

İçleri ısıtan Tarhana, Cep Yakıyor

Engelli ve Yaşlılara Kolaylık Sağlayacak

İkinci el araç satışı yapanlara müjde

6 kişi yaralandı

Metruk binalar yıkılıyor

Yemekleri ve güvenliği ile anılıyor

Emekli doktor dil öğrenmek için üniversite sıralarında 

Anne ve babasıyla "okul arkadaşı" oldu

Cep telefonu beklediği kargodan "şişe" ve "çay" çıktı

Mavi suların "şampiyon" yelkencileri

3 Metre çukurdan kurtarıldı

Vatana hizmet için iyileşeceği günü bekliyor

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir