EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 09 Ocak 2019 Çarşamba, 18:53
ÖĞRENCİLERİN OKSİJENLERİNE KADAR HESAPLIYORUZ
Türk Eğitim Derneği (TED) Genel Müdürü Sevinç Atabay, 2019 – 2020 eğitim – öğretim döneminde TED Edirne Koleji’nin hizmete gireceğini söyledi. Genel Müdür Atabay, “TED okulları Türkiye Cumhuriyetinin varlığı ve teminatı olarak görürüm. O yüzden özel okul olarak görülmemelidir. Bu ülkenin bayrağına bu ülkenin çocuklarının okuludur” dedi. Atabay, uzun zamandır Edirne’de okul açmayı istediklerini ancak inandıkları ve TED okullarını iyi taşıyabilecek bir yatırım ortağı aradıklarını nihayet İba ailesi ile yollarının kesiştiğini söyledi.

 

TED Meşalesi Edirne’de Dalgalanıyor

2019- 2020 yılı eğitim öğretim yılında hizmete girmeye hazırlanan Türk Eğitim Derneği (TED) Edirne resmi olarak kayıt almaya başladı.  Türk Eğitim Derneği (TED) Genel Müdürü Sevinç Atabay TED Edirne Koleji’nin devam eden çalışmalarıyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında kameraların karşısına TED Genel Müdürü Sevinç Atabay ile birlikte TED Edirne Koleji Kurucusu Belgin İba, TED Okul Geliştirme Koordinatörü Dr. Şule Akalın ve TED Edirne Koleji Müdürü Arzu Aydın geçti.

TED Genel Müdürü Sevinç Atabay, okul kuralları ve açılış işlemleri için kentte olduklarını 90 yıllık bir kurumun çok önemli bir tarihi olan Edirne’de meşalesini dalgalandırmasının kendilerini heyecanlandırdığını söyledi. Hazırlıkların son sürat devam ettiğini ifade eden Genel Müdür Atabay, her şeyin yolun olduğunu ifade etti.

“Nihayet, İba Ailesi İle Yollarımız Kesişti”

Atabay, uzun zamandır Edirne’de okul açmayı istediklerini ancak inanacakları ve TED okullarını iyi taşıyabilecek bir yatırım ortağı aradıklarını dile getirerek, nihayet İba ailesi ile yollarının kesiştiğini söyledi.

Edirne’nin ülkenin kıymetli şehirlerinden birisi olduğunu ifade eden TED genel müdürü, “Hem geçmiş tarihi ile hem ülke için ekonomik olarak çok katkı sağlayan bir şehirdir. Uzun zamandır Edirne’de bir okul açmayı istiyorduk. Ancak inandığımız TED okullarını iyi taşıyabilecek bir yatırım ortağı arıyorduk. Nihayet böyle bir aile ile yollarımız kesişti. Ve şimdi 2019-2020 eğitim öğretim yılında okulumuzu açıyoruz. Bana göre 40 yıllık bir eğitimci olarak bunu söylersem bu şehrin genç nesli ve aileleri için çok iyi bir okul geldiğini söyleyebilirim.” Dedi.

                    

Öğretmen Alımları Başladı

Öğretmen alımlarına başladıklarını belirten TED genel müdürü, tüm alımların Ankara genel merkezinden yapıldığını her öğretmen adayıyla da görüşme gerçekleştirmeleri gerektiğini dile getirdi. Atabay,  TED’in üst düzey bir eğitim verdiğini kurumun akademik niteliğinin, eğitim öğretiminin bilinen bir gerçek olduğunu söyledi.

“TED, Türkiye Cumhuriyetinin varlığı ve teminatıdır”

TED Genel Müdürü Sevinç Atabay, TED’in Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonu olduğunu Ata’nın o zamanlarda var olan yabancı okulları görüp Türk çocukları bu yabancı okullarda okuduklarını görüp bir özel Türk Okulu kurması okulun müfredatında yabancı dilin çok iyi öğretilmesini ancak Türk dil ve tarihinin de çok iyi öğretilmesini istendiğini ifade etti. Atabay bu nedenle TED okullarının Türkiye Cumhuriyetinin varlığı ve teminatı olarak gördüğünü bu nedenle TED’in özel okul olarak görülmemesi gerektiğini, kurumun bu ülkenin çocuklarının okulu olduğunu sözlerine ekledi.

                       

Öğrenciler İçin Her Şey Düşünüldü

Öğrenciler için özel olarak tasarlanan okullar inşa ettiklerini dile getiren Atabay, TED okullarında öğrenci başına düşen oksijen miktarının dahi hesaplandığını basın mensuplarıyla paylaştı. Atabay, “Yüz ölçümü büyük binalarda öğrenci başına düşecek oksijen miktarına kadar hesaplamalar yapılarak okullarımız dizayn edilir. Öğrencilerimiz alacağı nefes çok önemlidir. Öğrencinin oyun alanı bizim için çok önemlidir. Öğrencinin öğrenme sürecini etkileyecek her türlü fiziki donanımın okulda yer almasını isteriz bunu okullarımızda uygularız. Öğrenmeyi en iyi sağlayan uygulama atölyeleri ve öğrenmeyi destekleyecek teknolojik sınıflar bunların başında gelir.” Dedi.

“Öğrenci en az iki uluslararası programla tanışıyor”

Genel Müdür Sevinç Atabay, TED okullarında uygulanmakta olan birçok uluslararası program olduğunu her öğrencinin 9 farklı alanda meslek diploması alabildiğini ifade etti.  Bursluluk konusunda da bilgiler veren TED Genel Müdür Sevinç Atabay, “Bursluluk ile ilgili 2 tane burs modelimiz var. Büyük Önder bize bir misyon daha yüklüyor. Diyor ki; siz özel okul açacaksınız ama maddi olanakları yeterli olmayan Türk gençlerini de okulunuza alın. Bu nedenle Türk Eğitim Derneğinin yurt genelinde maddi olanakları yetersiz ama başarılı çocukların TED okullarında okuması için de bir olanak sağladığı tam eğitim bursluluk sınavımız var. Onlar okulumuza giriş bursluluk sınavından ayrı. Birisi tüm Türkiye genelinde yapılıyor. Diğeri sadece okula özel yapılıyor. Bunu iyi ayırmak gerekiyor. İlanlarımız yakında yayınlanacak.” Diye konuştu.

ÖZLEM CEYLAN – İPEK DENİZ

 

 

 

Bu haber (1995) defa okundu.

TRAKSEV ilk etkinliğini Edirne’de yapacak

"Nesiller buluşuyor"

Son hamleyi tarihi kalede yaptılar

Aksal ve Helvacıoğlu ziyaretlerini sürdürüyor

Engelli kızın gelinlik hayali gerçek oldu
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Cuma Sohbetleri
Birlik ve Beraberliğin Önemi
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

EDİRNE ESNAFI HIRSIZLARDAN ŞİKAYETÇİ

Konserveler ölümcül olabilir

Adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

 Dikkat fırtına uyarısı

MESLEĞİNİ GELECEĞE TAŞIMAK İSTİYOR

EŞKİNA MUCİZESİ

“Dönüşü olan kurslar açmayı planlıyoruz”

Yaşanacakların Sorumlusu Kim Olacak?

Velilerinden protesto eylemi

Pilavcı Faruk'un "emektar" destekli hayat mücadelesi

Hayırlı Olsun Ziyareti

“Büyük Komploya Geldim”

Şehit Babası Çetin’in İsyanı

“DOĞAL, BİTKİSEL, ORGANİK GİBİ KELİMELERE KANMAYIN”

Pomak Bayramı coşku dolu geçiyor

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir