EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 08 Ocak 2019 Salı, 06:00
Ayakları kesildi
Yılbaşı gecesi Sabuni Mahallesi Fil Yokuşu Sokak üzerindeki merdivenlerin olduğu yerde dehşet yaşandı. İddiaya göre yeni yılın ilk dakikalarında söz konusu bölgede bir sokak köpeğinin madde bağımlıları tarafından ayakları kesildi.

“Hayvana zarar veren insana da zarar verir”

Sosyal medya üzerinden yorumları gören ve kendisine konuya ilişkin birçok mesaj atıldığını söyleyen hayvan dostu Edirne Patileri Grubu yöneticisi Sema Selçuk yaptığı açıklamada;  “Yeni yılın ilk günü Sabuni Mahallesi Filyokuşu Sokak mevkiindeki merdivenlerin üzerinde ve üst yolda çok yoğun bir şekilde kan gördüm. İlk başta yılbaşı gecesi alkolün etkisiyle kavga ve ya tartışma sonrası bıçaklama mı oldu diye düşündüm. Ancak daha sonra kanları takip ettiğimde bir sokak hayvanının pati izlerine rastladım.  O civarda bulunan esnaflara sormaya ve araştırmaya başladım. Bir kaç çevre esnafa sorduğumda bilmediklerini muhtemelen yeni yıl gecesi kavga sırasında yaralananların olduğu söylendi.Ben buna ihtimal vermedim.Böyle bir durum olsa Edirne küçük bir yer kavga edildiğinde yada birileri yaralandığında hemen duyulurdu. O civarlardaki kamera olan esnaflara sormaya başladım” dedi.

“Araştırıyoruz.”

Konuya ilişkin araştırma yapan Sema Selçuk, durumu sormak için civar esnaflardan Filiz Eczanesi’ne gittiğini ve köpeğin iki ayağının kesildiği söylemlerine karşılık çok üzüldüğünü belirterek; “Köpeğin kan kaybından öldüğü iddia ediliyor. Ben bu durumu belediye yetkililerine ilettim.Bana bu durumu fazla karıştırma Edirne’ye zarar vermeyelim şeklinde konuştular.Bu durumu ört bas etmek isteyenler Edirne’ye zarar veren kişilerdir.Yetkililerden bu kişilerin tespit edilmesini istiyoruz.CİMER’e bu durumu yazdım.Yılbaşı gecesi yaşanan bu vahşet olayını yapan kişilerin bulunmasını istedim.Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri MOBESE görüntülerini inceleyip bu cani kişileri bulsun.Gereken cezaları versin.Aynı gecede iki köpeğin ayağı kesilmiş biri yaşıyor diğerinin ise durumu nedir bilinmiyor. O geceye tanık olan ve zavallı köpeğe yardım etmek isteyen üniversiteli öğrenciye göstermiş olduğu duyarlılık için çok teşekkür ediyorum.Bu öğrenci kardeşimize de ulaşmak istedik ancak bir türlü ulaşamadık.Kendisi bize bir şekilde ulaşabilirse bu durumu aydınlatabiliriz.Bu vahşeti yapan kişileri bulabiliriz.”şeklinde konuştu.

“Mahalleliler de tedirgin”

Sabuni Mahallesi sakinleri burada her geçen gün madde bağımlılarının arttığını dile getirerek, özellikle okula gidip gelen çocuklarının çok tehlike altında olduğunu söyledi.

Madde bağımlılarının bu bölgeye genellikle akşamüzeri geldiklerini ve büyük tehlike saçtıklarını ifade eden Selçuk; “Merdiven altında bir sürü uçucu madde kullananlara ait birçok çakmak gazı kutusu,bali gibi madde var.Edirne Emniyet Müdürlüğümüzden bu kişi ve kişilerin kontrol altına alınmasını istiyoruz.Bu gibi cani insanlar hayvanlara zarar verdiği gibi yarın öbür gün insanlara da zarar verebilir.Birileri daha zarar görmeden önlem alınmasını istiyoruz” dedi.

“Kan kaybından ölmüş olabilir”

Olayın yaşandığı gece o ana tanıklık eden ve nöbetçi eczane olan Filiz Eczanesi çalışanı Mecit Bozdoğan,gece yarısı 03.45 civarında bir üniversite öğrencisinin telaşlı bir şekilde eczaneye geldiğini belirterek;  “Korkmuş bir ses tonuyla yanıma gelerek, bir sokak köpeğinin ön ve arka bacağının kesildiğini söyledi.Benden köpeğe müdahale etmemi istedi ancak ben o gece tek çalışıyordum müşterim vardı ve içeride müdahale etmemiz söz konusu değildi. Üniversiteli öğrenciye ben size sargı bezi vereyim siz kendiniz tampon yapın dedim.Bunun üzerine üniversiteli genç elinden bir şey gelmediğini ve hayvanın çok kan kaybettiğini söyleyerek eczaneden ayrıldı” dedi.

Çevrede bulunan diğer esnaflar ise ertesi gün işe gelirken her yerin kanlar içinde olduğunu gördüklerinde çok korktuklarını ve pati izlerinden bir de yerdeki tüylerden kanın bir hayvana ait olabileceğini düşündüklerini bunları yapan canilerin bulunması ve de başka canların yakılmaması için yetkililerden bu olayların önüne geçilmesi için bir an önce çözüm üretmesini istediklerini belirttiler.

Özlem Ceylan

 

 

 

Bu haber (1124) defa okundu.

TRAKSEV ilk etkinliğini Edirne’de yapacak

"Nesiller buluşuyor"

Son hamleyi tarihi kalede yaptılar

Aksal ve Helvacıoğlu ziyaretlerini sürdürüyor

Engelli kızın gelinlik hayali gerçek oldu
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Cuma Sohbetleri
Birlik ve Beraberliğin Önemi
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

EDİRNE ESNAFI HIRSIZLARDAN ŞİKAYETÇİ

Konserveler ölümcül olabilir

Adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

 Dikkat fırtına uyarısı

MESLEĞİNİ GELECEĞE TAŞIMAK İSTİYOR

EŞKİNA MUCİZESİ

“Dönüşü olan kurslar açmayı planlıyoruz”

Yaşanacakların Sorumlusu Kim Olacak?

Velilerinden protesto eylemi

Pilavcı Faruk'un "emektar" destekli hayat mücadelesi

Hayırlı Olsun Ziyareti

“Büyük Komploya Geldim”

Şehit Babası Çetin’in İsyanı

“DOĞAL, BİTKİSEL, ORGANİK GİBİ KELİMELERE KANMAYIN”

Pomak Bayramı coşku dolu geçiyor

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir