EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 06 Aralık 2018 Perşembe, 15:50
“Dünya Tava Ciğer Günü” İstiyorlar
Olağan genel kurulu için bir araya gelen Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Kontrol Derneği üyeleri Osmanlı'dan günümüze miras kalan ve adına türküler yakılan meşhur tava ciğeri için yılda bir günün "Dünya Tava Ciğer Günü" olarak kutlanmasını istiyor.

Yılda bir günün tava ciğer günü olması için çalışmalara başladıklarını belirten Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Kontrol Derneği Başkanı Bahri Dinar, her şeyin bir günü olduğunu fakat bu kadar ünlü olan tava ciğerinin bir günü olmadığını ifade etti.

“Her şeyin günü var Tava ciğerin günü neden olmasın?”

Dinar, derneğin artık sadece Türkiye’de değil, basın ve televizyon kanalları aracılığıyla dünya tarafından bilinen bir dernek olduğunu dile getirerek; “İki ay önce dernek olarak Japonya'ya program çektik. Tava ciğerin festivali yapıldı, tava ciğerin coğrafi işareti bizde, dünyanın en büyük tavası Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. Bunları başardık. Bundan sonra yılda bir günün 'Dünya Tava Ciğer Günü' ilan edilmesini istiyoruz. Bununla ilgili çalışmaları başlatıyoruz. Dernek olarak bunun olması için tüm çalışmaları yürüteceğiz. Afişlerini de yaptırdık. Türk kahvesinin bir günü var, hamburgerin bir günü var ancak her şeyini tamamlamış, marşı, festivali, coğrafi işareti olan tava ciğerin günü yok, onun da bir günü olmalı. Dünyadayılda bir günün 'Dünya Tava Ciğer Günü' ilan edilmesini istiyoruz."Şeklinde konuştu.

Dinar, konuşmasının ardından dernek üyeleriyleberaber “Dünya Tava Ciğer Günü İstiyoruz" pankartı açarak,Tava Ciğer Türküsü ve Roman Havaları eşliğinde kutlama yaptı. Sazlı sözlü basın açıklamasını gören ve müziğin sesini duyan vatandaşlar bu anı cep telefonlarına kaydetti.

Dinar, güven tazeledi

Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Kontrol Derneği, Olağan Genel Kurulu'nun 5’incisi gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Bahri Dinar güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

5’incisi gerçekleştirildi

Toplantıda, gündem maddeleri okundu ve kabul edildi. Divan Kurulu Başkanlığı’na Beyazıt Sansı oy birliği ile kabul edildi. Başkan Yardımcılığına ise Recep Turan seçildi. 5 asil üyeden oluşan Yönetim Kurulu; Bahri Dinar, Arif Meriç, Selahattin Kalıpçinden, Kemal Imrak, Saim Türk 5 yedek üye; Celal Baydar, Nadi Ersoy, Yunus Saç, Beyazıt Sansı, Yusuf Eren Ergin seçildi. Yönetim Kurulu’na 5 asil 5 yedek üye oy birliği ile kabul edildi. Demetleme Kurulu ise 3 asil recep Turan, Nedim İşcan, Barış Zihirve, 3 yedek Zehra Ertene, Osman Ocak, Cevat Işık olmak üzere toplam 6 üyeden oluşuyor. Denetleme kuruluna seçilen 3 asil 3 yedek üye oy birliği ile kabul edildi.

Özlem Ceylan

 

Bu haber (306) defa okundu.

HUZUR VE BEREKET AYI RAMAZAN - Ramazanda Selimiye Camisi'ne ziyaretçi akını

Öğrencilerden küresel iklim grevi

Sanayinin ‘Çağla’ ustası

Tatlıcılar bayram edecek

Osmanlı desenleri gün yüzüne çıkarıldı
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
EN GÜZEL MEVSİM
Cuma Sohbetleri
BERAT KANDİLİ
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Moldavalı öğrenci Trakya Üniversitesinde fakülte birincisi

“Kurallara Uymayan Esnafa Ceza Uygulanacak”

Sanayinin ‘Çağla’ ustası

Polislere çarpan şüpheli yakalandı

Masa Gerginliği

2 yaralı

Derede balık ölümleri

Bıçaklı kavga

Fotoğraf yarışmasının birincisi Sosyal Bilimler

26 Ton kağıt küle döndü

Başkan Gürkan’dan taziye evi sözü

İnşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

Akaryakıt İstasyonu’ndan gençlere hediye

Denize giren kişi boğuldu

116 çiftçiye, 790 bin lira ödeme

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir