EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 30 Kasım 2018 Cuma, 17:58
“Bizim Niyetimiz Yan Gelip Yatmak Değil”
AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, yaşanan sel ve su baskını sonrasında belediye başkanının açıklamalarında partilerine yönelik eleştirilerine yanıt verdi. İl Başkanı Akmeşe, “Bahane aramasın. İller bankası destek olmadı demesin. Bu işe yapmak için talip oldunuz yapamayacaksanız talip olmasaydınız.  İller Bankası krediyi karşılama gücün varsa verir. Karşılığı olmayan parayı verirler mi? Bizim belediyelerimizden de kredi kullanamayan var. Çünkü aldığı kredi limiti dolmuş. AK Parti Belediyesi gelirse bu işi çözer. Bizim niyetimiz yan gelip yatmak değil, Edirnelilere hizmet etmektir. Biz bu işi çözeriz.” Diyerek cevap verdi.

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.  Gündeme dair açıklamalar yapan Akmeşe, Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın AK Parti’ye yönelik açıklamalarına da çok sert cevaplar verdi.

                İl Başkanı Akmeşe, kuvvetli yağış sonucu hem Edirne merkezde hem de Oğulpaşa, Köşen Çiftliği, Sazlıdere Köylerinde maddi ve manevi kayıplar yaşandığını hayatını kaybeden vatandaşa Allahtan rahmet geride kalanlara ise sabırlar dilediğini söyledi.

“Köylülerin zararı karşılanacak”

Ankara’da Tarım Bakanlığı’nda görüşmelerde bulunduklarını, hayvan kayıpları ve yem telefleri ile ilgili de bakanlığın çalışma içerisinde olduğunu belirten AK Parti İl Başkanı,  “Köylerimizi mağdur etmeyeceğiz. Hükümet olarak zarar ve ziyanı karşılamak için köylülerimizin yanındayız.” Dedi.

Çok Sert Cevap Verdi

Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın açıklamalarına yanıt veren Akmeşe; “bir işi çözmeye niyetiniz varsa çözersiniz. 30 yıldan bu yana bir alt yapı sorununu çözemediniz. Çözmeye niyetleri olsaydı referandum yaptı. Üzerinden beş sene geçti ama maalesef bir kazma dahi vurulmadı. Bunu bütün Edirneliler biliyor.” Dedi.

Belediye Başkanı Gürkan’ı bahane aramakla suçlayan AK Parti İl Başkanı, “İller bankası destek olmadı demesin. Bu işe yapmak için talip oldunuz yapamayacaksanız talip olmasaydınız.  İller Bankası krediyi karşılama gücün varsa verir. Karşılığı olmayan parayı verirler mi? Bizim belediyelerimizden de kredi kullanmayan var. Çünkü aldığı kredi limiti dolmuş. Aldığı kredileri ödeyemez duruma gelmişler. Edirne Belediyesi’nde durum bu şekildedir. Bunları söylemek istemezdim ama bizde onun dilinden konuşalım.”

Alt Yapı İçin Kullansaydınız”

Dinozor bahçesi yapılacağına bu parayı alt yapı için kullanılsaydı önerisini getiren AK Parti İl Başkanı Akmeşe, Edirne Belediyesinin Beyazıt Cami yanında yer aldığını ve aynı şekilde buraya da park yapılacağını iddia eden Akmeşe; “En önemli ihtiyacınız mademki alt yapı ise bu şekilde işler yapacağına alt yapıyı yapmaya başla. 12 milyon para yapar daha önce de söylemiştim. Bir mahallenin alt yapı sorununu bitirmiş olurdun. Enteresan olarak 40 yıldır Edirne’de Kocasinan Mahallesi’nde su basmadığını söylüyor. Her yağmur yağdığında Kocasinan mahallesinin bodrum katlarını mutlaka su basıyor. Bunu bütün Edirne biliyor ama Recep Başkan bilmiyor. Bu da Edirne’yi tanımadığı anlamına gelir.” Diye konuştu.

“Bizim niyetimiz yan gelip yatmak değil”

Koca Sinan Mahallesi’nde binaların plansız bir şekilde yapıldığını iddia eden Akmeşe, önemli olanın niyet olduğunu sorunları çözmeye niyetiniz varsa her şekilde çözeceğinizi ifade ederek, “Ajitasyon yapmıyoruz. 31 Mart tarihinde AK Parti Belediyesi gelirse bu işi çözer. Bizim niyetimiz yan gelip yatmak değil, Edirnelilere hizmet etmektir. Biz bu işi çözeriz.” Dedi.

“İhaleyi Kendi Yapmak İstedi”

Edirne’nin yapılacak bu kadar işi varken park bahçe yapılmasını anlamadığını ifade eden AK Parti İl Başkanı Akmeşe; “Edirne’nin bütçesi 200’milyon civarında. Alt yapıya hiç ayrılmış mı? 200’milyonun ne kadarı alt yapı için olacak. Bu giderlerin 70-80’milyonu da park bahçe için ayrılmış. İller bankası bu ihaleyi ben yapayım takibi bende olsun dedi. Recep Gürkan ihaleyi kendi yapmak istedi. Ve parayı istedi. Edirneliler bunları bilsin.

“Har Vurup Harman Savurmayacağız”

                Partilerinin Edirne Belediyesi’ni kazanması halinde alt yapı sorununu kendi imkanlarıyla çözeceğini belirten Akmeşe, “Parayı har vurup harman savurmazsanız her işin üstesinden gelirsiniz. Sadece 1 ayda harcadığı para 12 milyon. Çok mu ihtiyacı vardı Edirne’nin hayvanat bahçesine.  Yağmur her zaman yağıyor ve bu sorunu her zaman yaşayacağız. 5 yıl önce referandum yaptı başına bunun geleceğini bildiği halde neden çözüm üretmedi.”

Kırkpınar Projesine Onay

Gençlik ve Spor Bakan yardımcısı Hamza Yerlikaya ile önemli görüşmelerde bulunduklarını dile getiren Akmeşe; Kırkpınar alanı ile ilgili projenin onaylandığını ve en yakın zamanda inşaatına başlanacağını ayrıca İpsala Belediyesi’nin dezavantajlı kesimler için yapmayı düşündüğü sosyal tesisin de yapılacağının müjdesini verdi.

Adaylık Süreci

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe Ankara’da aday adaylığı süreci ile ilgili görüşmeler yaptıklarını ve bu hafta belediye başkan adaylarının belli olacağını ifade ederek, sonrasında il genel meclisi ve belediye meclis üyeleri adaylarını tespit edeceklerini söyledi.

Aday adaylığı sürecine de değinen Akmeşe, aday adaylığı sürecinin Pazartesi günü sona ereceğini ifade etti.

Özlem Ceylan

Bu haber (710) defa okundu.

HUZUR VE BEREKET AYI RAMAZAN - Ramazanda Selimiye Camisi'ne ziyaretçi akını

Öğrencilerden küresel iklim grevi

Sanayinin ‘Çağla’ ustası

Tatlıcılar bayram edecek

Osmanlı desenleri gün yüzüne çıkarıldı
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
EN GÜZEL MEVSİM
Cuma Sohbetleri
BERAT KANDİLİ
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Moldavalı öğrenci Trakya Üniversitesinde fakülte birincisi

“Kurallara Uymayan Esnafa Ceza Uygulanacak”

Sanayinin ‘Çağla’ ustası

Polislere çarpan şüpheli yakalandı

Masa Gerginliği

2 yaralı

Derede balık ölümleri

Bıçaklı kavga

Fotoğraf yarışmasının birincisi Sosyal Bilimler

26 Ton kağıt küle döndü

Başkan Gürkan’dan taziye evi sözü

İnşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

Akaryakıt İstasyonu’ndan gençlere hediye

Denize giren kişi boğuldu

116 çiftçiye, 790 bin lira ödeme

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir