EDİRNE Açık -2°C   TEKİRDAĞ Az Bulutlu 3°C   KIRKLARELİ Açık -1°C   ÇANAKKALE Kapalı 3°C 
Haber giriş tarihi: 12 Kasım 2018 Pazartesi, 22:00
Özbaş, ayakta alkışlandı
Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş,  görevinden istifa ederek Ak Parti’den Edirne belediye başkan aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş,  görevinden istifa ederek Ak Parti’den Edirnebelediye başkan aday adaylığı başvurusunda bulundu. Özbaş, adaylık başvurusunda yaptığı konuşmada; “Edirne’yi Ak belediyecilik ile tanıştıracağız. Vakit Edirne vaktidir. Edirne’yi 7 gün 24 saat güler yüzlü, hakkın ve adaletin üstün tutulduğu, ülkemiz ve dünyanın göz bebeği olan bir şehir haline getirmek için projelerimizle hazırız.Dedi.Salonu dolduran vatandaşlar ve partililer Özbaş’ı ayakta alkışladı.

“Edirne’yi hak ettiği yere taşıyacağız”

1969 yılında Edirne’nin Yeniimaret Mahallesi’nde doğduğunu ifade eden Özbaş; “Dedelerimizin mirası ve çocuklarımızın emaneti olan Edirne’mizi hak ettiği yere ulaştırmak adına yaşadığımız bu şehre borcumuzu ödemek adına adil, dürüst, eşitlikçi ve her kesin söz hakkı olduğu bir anlayışla şehrimizi yönetmek için yola çıkmış bulunuyorum. Bu şehri ve değerlerini korumak, daha ileriye getirmek birinci önceliğimiz olacaktır.” Dedi.

“Dönüm noktasındayım”

Özbaş, bugünün kendisi için hayatının önemli dönüm noktalarından birisi olduğunu söyleyerek; “29 yıllık memuriyet hayatıma ve çok sevdiğim mesleğimden istifa ederek ayrıldım. Edirneliler ve Edirne’de yaşayanlar için AK Parti’nin bir neferi olarak yola çıktığım bir gündeyim. Edirne’miz sultanların şehri şehirlerin sultanı unvanını almış, her tarafa gül ve lale kokuları yayması ile efsane olmuş iken şu anda her alanda yaşanan olumsuzluklar herkes tarafından gözlemlenmektedir. Edirne’yi hak ettiği yere getirebilmek adına Edirne ve Edirne’de yaşayanlar için bu göreve talibim. Öncelikle partimizin bugünlere getirilmesinde emeği olan kurucusundan vekiline il yönetiminden ilçe yönetimine mahalle başkanından delegesine katkı sağlayan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“Herkesin söz hakkı olacak”

Edirne’de yıllarca marangozluk mesleği yapan esnaf bir babanın oğlu olmanın gururuyla yola çıktığını dile getiren Özbaş; “Dedelerimizin mirası ve çocuklarımızın emaneti olan Edirne’mizi hak ettiği yere ulaştırmak adına yaşadığımız bu şehre borcumuzu ödemek adına adil, dürüst, eşitlikçi ve her kesin söz hakkı olduğu bir anlayışla şehrimizi yönetmek için yola çıkmış bulunuyorum. Bu şehri ve değerlerini korumak, daha ileriye getirmek birinci önceliğimiz olacaktır. Edirne’mizi ilim ve bilim, tarih ve turizm şehri yapmak, eğitimde en üst seviyeye taşımak olmazsa olmazımızdır. Geçmişte esnaflarımızın, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin sanayi sitemizin her zaman yanında olduk. Şiddet gören kadınlarımızın, yaşlılarımızın, engellilerimizin, masum ve mağdur çocuklarımızın, şehit yakını ve gazilerimizin, dezavantajlı vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk. Edirne’mizi karış karış gezdiğimiz için sorunlarını yakından biliyoruz. Şimdi Edirnelilerin yanında olmak ve hak ettiği yere taşımak için varız. Edirne’yi Ak belediyecilik ile tanıştıracağız. Vakit Edirne vaktidir. 7 gün 24 saat güler yüzlü, hakkın ve adaletin üstün tutulduğu, ülkemiz ve dünyanın göz bebeği olan bir şehir haline getirmek için projelerimizle hazırız.” Şeklinde konuştu.

49 yaşında olduğunu söyleyen Özbaş, göz açıp kapayıncaya kadar vaktin kalıp kalmadığını bilmediğini ve bunun için de Edirnelilere hizmet yolunda elinden geleni yapacağını dile getirdi.

Salonu dolduran vatandaşlar ve partililer Özbaş’ı ayakta alkışladı.Özbaş’ın aday adaylığı başvuru imzası alındı ve belgesi teslim edildi.

Edirnelilerin yakından tanıdığı ve yaklaşık 29 yıldır kamuda görev yapan hem eğitim camiasında hem de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde görev yapan Özbaş, yoğun katılım ile aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Başvuru öncesi olduğu gibi sonrasında da Özbaş’ın yakınları, dostları ve arkadaşları hayırlı olsun dileklerinde bulunmak için sıraya girerek kuyruk oluşturdular.

Özlem Ceylan

Bu haber (1771) defa okundu.

"Memleket İşi, Gönül İşi'"

AK Parti'nin Edirne mitingi

Cumhurbaşkanı Edirne'de

"Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı"

600 yıllık "Edirnekari" hükümlüler eliyle yaşatılıyor
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
TORPİLLİLER IN - TECRÜBESİZ ÜNİVERSİTE MEZUNLARI OUT
Cuma Sohbetleri
DÜNYA-AHİRET DENGESİ
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Cumhurbaşkanı Edirne’ye Geliyor

‘Yüzleşme’ İçin 5 Bin Lira Bulundu

Seçim Atmosferi Isınıyor

“Edirne için büyük şans”

3 Saatlik Kesinti Yaşanacak

Dünya Lideri Edirnelilerle Seslenecek

Uymaz’dan, Gümüş İnşaat’a ziyaret

Kozan, “Geri Çekilme Neredeyse Netleşti”

AK Parti'nin Edirne mitingi

Girişimci kadınlardan güç birliği

Gayrimenkul Almanın Tam Zamanı

"Memleket İşi, Gönül İşi'"

“Sandıkta Birlik Sağlayacağız”

Bu Kuş Sevdası Paha Biçilemez

Tarım Bakanı Üreticilerin Sorunları İçin Geliyor

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir