EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 08 Kasım 2018 Perşembe, 16:50
Koçaşlı, gözyaşlarını tutamadı
  AK Parti Edirne İl eski başkanı Recai Koçaşlı, partisinden belediye başkan aday adaylığı için başvuru yaptı. Halen AK Parti Edirne İl Genel Meclis Üyesi olan Koçaşlı, “Tüm derdimiz AK belediyeciliğin Edirne’ye de gelmesidir. Biz pazara kadar değil mezara kadar buradayız.” Dedi.

          AK Parti kurucu il başkanlarından Recai Koçaşlı 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesi partisinden Edirne belediye başkanlığı için aday adayı oldu. Koçaşlı AK Parti Edirne il başkanlığına gelerek başvuru dosyasını İl Başkanı İlyas Akmeşe’ye teslim etti. İl başkanı burada yaptığı açıklamada, AK Parti olarak 31 Mart’ta iddialı olduklarını söyleyerek şöyle devam etti; “Edirne’yi karış karış geziyoruz. Edirne’nin AK Parti belediye başkanına ve AK Parti belediyesine ihtiyacı var. Buna AK Parti’ye daha önce oy vermemiş Edirneli hemşerilerimiz de hemfikir ve sahada görüyoruz.

En güçlü adayla, seçimi kiminle kazanacaksak o adayla diğer aday adayı arkadaşlar da hep beraber destek olup Edirne Belediyesi’ne talip olduğumuzu hep söylüyorum. Beraber yola çıktığım ağabeylik, başkanlık yapan Recai Koçaşlı’nın aday adaylığı müracaatını aldık. Sürecin başkanıma, Edirne’ye, partimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

“Koltuk sevdalısı değiliz”

Konuşmalarına başlarken gözyaşlarını tutamayan Koçaşlı, salonda duygu dolu anlar yaşanmasına sebep oldu.  

Belediye başkan aday adayı Koçaşlı, kurucu il başkanlığını yaptığı bu davanın daha ileriye gitmesi ve Edirne’yi AK Belediyecilikle tanıştırmak için belediye başkanlığına aday adayı olduğunu söyledi. Koçaşlı, “Edirne’ye hayırlı hizmetler yapabileceksek Allah bize nasip etsin. Allahü Teala şahsıma AK Parti sayesinde iki şeref bahşetti. Birincisi kurucu il başkanlığı yaptım. O şeref güzel bir şerefti ve başarıyla tamamladık. Daha sonra tekrar il başkanı olduk. Ve daha sonra olmaz denilen yerde Edirne’de CHP’den başka parti birinci olmaz denilen yerde ekip arkadaşlarımızla 2004 yerel seçimlerinde birinci parti olmayı bizlere nasip etti. Milletvekilliğine aday adayı oldum ama nasip değilmiş. Bu işi koltuk davası için yapan insanlar değiliz. Bizim tüm çabamız bu davayı daha ileri götürmek, kentimize layık olduğu hizmetleri getirmek için aday adayı oldum. İl başkanlığını bıraktıktan sonra Demokrasi Hakem Heyeti başkanlığı yaptım. Hala daha il yönetiminde Demokrasi Hakem Heyeti Başkanıyım. Edirne Merkez’den İl Genel Meclisi Üyesi oldum. Şu anda AK Parti Grup Başkan Vekiliyim. Biz bu davayı hiç bırakmadık, bırakmaya da niyetimiz yok. Tüm derdimiz Ak belediyeciliği Edirne’ye de gelmesi için mücadele etmektir. Biz pazara kadar değil mezara kadar buradayız.” Şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından İl Başkanı İlyas Akmeşe, Koçaşlı’ya belgesini teslim etti.

                Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Koçaşlı,  “Bu partinin kurucusu olarak partimizin buralara gelmesi gerçekten duygulandırıyor. Biz birkaç arkadaşla bu yola çıktık. Bir kişiden binlere, on binlere yüz binlere geldik. İnsan ektiği ağacın meyvesini gördüğünde duygulanıyor. AK belediyeciliği de burada kazanarak bunu taçlandırmak istiyoruz” dedi

Özlem Ceylan

Bu haber (1167) defa okundu.

Kendilerine ait kitapları olacak

İlk yardım eğitimi veriliyor

Vali Canalp; " Vatan size minnettar"

Edirne seçime hazır

"Eğitimimiz orta ise ekonomimiz orta olur"
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
BAYAN DEĞİL ‘KADIN’
Cuma Sohbetleri
ÇANAKKALENİN BİZE ANLATTIKLARI
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Gürkan, annesini son yolculuğuna uğurladı 

"Ustaların ustası"nın ciğer tavası başında geçen ömrü

Demir Bariyerli Önlem

MÜEZZİNOĞLU DESTEK İÇİN EDİRNE’YE GELDİ

Şentop, ziyaretlerini sürdürüyor

Kayıp gençten 18 gündür haber alınamıyor

“Meslekte çıtanın yükselmesi önemli”

Bahar fidanları dağıttılar

“Kırkpınar geleneğine uyacağız”

"Seçimden sonra İYİ Parti kalmayacak"

Vatandaşlara bez torba dağıtıldı

Fotoğraf çekilirken nehre düştü

“Kirli oyunları bozmak için adayım”

Yaşlı kadın hayatını kaybetti

Sevgi, saygı ve rahmetle anıldı

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir