EDİRNE Çok Bulutlu 8°C   TEKİRDAĞ Kapalı 5°C   KIRKLARELİ Kapalı 2°C   ÇANAKKALE Çok Bulutlu 8°C 
Haber giriş tarihi: 08 Kasım 2018 Perşembe, 05:00
Çocukların ağaç kardeşliği için koşacaklar
40’ıncısı düzenlenecek Vadofone İstanbul  Maratonu’naTEMA Vakfı EdirneŞubesi “Adım Adım TEMA Edirne’’koşu takımıyla katılarak ‘Ağaç Kardeşliği’ projesine destek verecek.

40’ıncısı düzenlenecek Vadofoneİstanbul  Maratonu’naTEMA Vakfı EdirneŞubesi “Adım Adım TEMA Edirne’’koşu takımıyla katılarak ‘Ağaç Kardeşliği’ projesine destek verecek. TEMA Vakfı Edirneİl Temsilcisi Şirin Çoğal, koşu takımı üyeleriyle birlikte basın açıklaması yaparak çocuklar ve doğa için koşacaklarını belirtti.

TEMA Vakfı Edirne İl Temsilcisi Şirin Çoğal,koşarken bağışçılardan bağış topladıklarını ve bu bağışlarla Edirne’nin Meriç ilçesi Subaşı Beldesi’nde çocuklar için hatıra ormanı oluşturulacağını, 6 bin çocuğun doğa eğitimi alacağını ve de 12’bin fidan dikileceğini söyledi.

“Fidan dikim töreni yapılacak”

TEMA Vakfıİl Temsilcisi Şirin Çoğal, yardımseverlik koşusu düzenleyen Adım Adım Oluşumu'na üye koşucular aracılığıyla toplanan bağışlarla Ağaç Kardeşliği adlı doğa eğitimi ve ağaçlandırma projesini uyguladığını belirterek;  Projenin ağaçlandırma aşamasında oluşturulan Adım Adım – Çocuklar Hatıra Ormanı için Mart ayında Edirne’de Meriç İlçesinin Subaşı Beldesi’nde fidan dikim töreni gerçekleştirileceğini söyledi.

Proje üç yılda 14 bin çocuğa ulaştı

            TEMA Vakfı'nın 2015 yılında Adım Adım koşucularının destekleriyle uygulamaya başladığı Ağaç Kardeşliği Projesinin, bugüne kadar Türkiye genelinde yaklaşık 14 bin çocuğun hayatına dokunduğunu söyleyen Çoğal, “TEMA Vakfı, ağaçlandırma ve çocuklara yönelik doğa eğitimi projesi Ağaç Kardeşliği kapsamında çalışmalara devam ediyor. Türkiye’nin yedi bölgesinde uygulanarak, üç yılda yaklaşık 14 bin çocuğa ulaşan proje, 2018 yılında 57 il, 189 okul, 246 sınıfta yaklaşık 6 bin çocuk ile devam ediyor” dedi.

“Amacımız Doğa ile olan bağı güçlendirmek”

TEMA Vakfı Edirne İl Temsilcisi Şirin Çoğal,Ağaç Kardeşliği Projesi ile çocukların doğada uygulamalar yaparak öğrenmesini, doğayla giderek azalan ilişkilerinin ve duygu bağlarının güçlendirilmesini amaçladıklarını söyleyereksözlerine şöyle devam etti; “Oluşturulan “Adım Adım – Çocuklar Hatıra Ormanları”yla da erozyonla mücadeleye katkı sunulması hedefleniyor. Proje,TEMA Temsilcileri, İlçe Sorumluları ve Genç TEMA’ların destekleriyle okullarda uygulanıyor.Proje kapsamında planlanan tüm faaliyetler için, Adım Adım Oluşumu bünyesinde “Yardımseverlik Koşusu” yapan koşucular aracılığıyla bağış toplanıyor. Adım Adım koşucularının bağış çağrılarıyla toplanan her 100 TL’lik bağış; bir çocuğun yıl boyunca doğa eğitim programına katılmasını ve eğitim sonunda bulunduğu yöreye uygun doğal türlerdeki tohumlarla kendi fidanını yetiştirmesini, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve TEMA Vakfı iş birliği ile tesis edilen hatıra ormanı arazilerinde çocuklar adına “Çocuklar Hatıra Ormanları”nın oluşturulmasını sağlıyor”

Adım Adım nasıl oluştu?

Adım Adım, Mart 2008’de, yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumudur. 25 bini aşkın gönüllü koşucusu ve yaklaşık 325 bin bağışçısı aracılığıyla bünyesinde yer alan sivil toplum kuruşlarına maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlıyor.

            Bağışlarıyla destek olan doğa gönüllüleri 6.000 çocuğun doğa eğitimi almasına ve tam 12.000 fidanın yetişmesine katkıda bulunacak. Mart ayında Meriç’in Subaşı Beldesi’nde çocuklar için oluşturulacak Hatıra Ormanına dikilecek fidanlara katkı sağlamak isteyenler,koşu takımının Kampanya linkine bağış yapabilirler.

Maratona Edirne’yi temsilen Edirne Bisiklet Gençlik Spor Kulübü Derneği adına Sadi Çalışkan ve Eşi Münevver Çalışkan, Şirin Çoğal, Engin Çoğal, Cansın Çoğal ve HamdiyeAktop Kızılırmak katılacak.

Özlem Ceylan

 

Bu haber (196) defa okundu.

Edirne'de 14 düzensiz göçmen yakalandı

Edirne'deki cinayet davası

PTT’den Edirne ekonomisine katkı

Kurallara Uymayanlar Yandı

Vitrin Mankeninin Yanında Uyuyorlar
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Cuma Sohbetleri
      İDEAL BIR GENÇLIK İÇIN KUR’ANÎ REFERANSLAR
Dilara Pınar ARIÇ
RAHMAN VE RAHİM
Ebru Güven
 ATATÜRK ÖLÜMSÜZDÜR!
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
ÇOK OKUNANLAR

"Edirne'nin Abisi olmak istiyorum"

“Böylesi Bir Güne ‘Kara Leke’”

Özbaş, ayakta alkışlandı

Çelik son yolcuğuna uğurlandı

“Belediyede sistem çökmüş durumdadır”

AVM'deki yangın korkuttu

“Hamdi Sedefçi’nin adaylık başvurusu yok”

Atatürk'e hakaret tutuklamasına itiraz

Kalıpçinden ailesinin acı kaybı

Minibüsle otomobil çarpıştı

Anneannesi projesine ilham kaynağı oldu

Kutlama ve konserler iptal edildi

“Sporun cinsiyeti olmaz”

El frenini çekmeyi unuttu bariyerlere çarptı

Atatürk'e hakarete tutuklama

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir