EDİRNE Çok Bulutlu 8°C   TEKİRDAĞ Kapalı 5°C   KIRKLARELİ Kapalı 2°C   ÇANAKKALE Çok Bulutlu 8°C 
Haber giriş tarihi: 05 Kasım 2018 Pazartesi, 17:24
6’ıncı kez aday oldu
S.S. 188 Sayılı Edirne Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Şafak Kırbiç, 17 Kasım 2018’de yapılacak seçimler için yeniden aday olduğunu söyledi. Edirne Ziraat Odası Başkanı Cengiz Yorulmaz’ ın ve oda üyelerinin tam desteğini alan Kırbiç, Ocak Ayı’nda yapılacak olan Trakya Birlik Yönetim Kurulu Üyeliği için de aday olacağını belirtti.

 

Edirne Ziraat Odası (EZO) Başkanı Cengiz Yorulmaz, “Kırbiç kardeşimizi destekliyoruz. Ayçiçeği ortaklarına, ekicilerine tekrar hizmet etmek için Şafak başkanımıza bu görevde başarılar diliyor, seçimlerin şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Kuruma Sahip Çıkmak Boynumuzun Borcu”

S.S. 188 Sayılı Edirne Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu’nun Başkanı olan Şafak Kırbiç hiçbir siyasi partinin adamı olmadığını belirterek şöyle devam etti: “1955 yılında kurulan kooperatifimiz kurulduğu günden günümüze kadar bölgemize ve çiftçimize hizmet etmektedir. Her geçen gün daha güçlenmiş, kooperatifçiliğin önemi günümüz şartlarında her geçen gün daha fazla önem kazanmaktadır. Bu nedenle bizler de ben ve ekip arkadaşlarım uzun dönemdir yürüttüğümüz bu görevi ortaklarımızın bizlere olan güveni ve kooperatiflerini sahiplenmeleri bizleri mutlu etmektedir. Bizler de ortaklarımızın bize olan güvenini göz önünde bulundurarak tekrar bu göreve aday olmaya karar verdik.”

“Gerekirse Masterda Yaparım”

Hiç kimse Türk çiftçisinin Trakya Birlik ortağının ağırbaşlılığını, efendiliğini hantallık olarak görmesin diyen Kırbiç, “Tahsil durumu geçen genel kurulda da çok gündeme gelmişti. Trakya Birlik’in yeni ana sözleşmesi gereğince 6 kişilik Trakya Birlik Yönetim Kurulu üyelerinin ikisinin 4 yıllık üniversite mezunu olma şartı getirildi. Bu uygulanacak. Geçen dönem ben iki yıllık üniversite mezunuydum. Bunun üzerinden spekülasyonlar yapıldı. Bu süreçte 4 yıllık üniversiteyi de bitirdim engel benim için kalktı. Bana öyle bir iyilikleri de oldu ayrıca teşekkür ederim” diye konuştu.

Kırbiç’in aday açıklamasından sonra tarım ürünlerinin fiyatlarının düşmesiyle ilgili açıklamalarda bulunan EZO Başkanı Yorulmaz, siyasi iktidar ve Tarım Bakanı’na seslenerek bu gübre ve mazota acil çözüm bulunması gerektiğini söyledi.

“Çiftçinin Durumu Kritik”

Çiftçinin çok sıkıntıda olduğunu ve ucuz girdiye ihtiyaç olduğunu söyleyen Yorulmaz: “Trakya Birlik alımı durdurduktan sonra ayçiçeği fiyatları hızla düşüyor. Trakya Birlik’in aleyhine olan sonuçlar da var. Trakya Birlik 400 bin ton çiçek aldı. Parasını da yüksek fiyatla ödedi. Fiyatlar düştü. En büyük sıkıntımız ayçiçeği üreticisi olarak gümrük vergileri. Yüzde 27 olan gümrük vergisi yüzde 13’e düşürüldü. Artık bitme noktasına geldik. Tüm masraflar yüzde 100 – 200 katlandı. Üretimden uzaklaşma noktasına geldik. Buğdaydan bu yıl uzaklaşma var. Yüzde 20 buğday ekimi azalacak. Gübre, mazot pahalı. Siyasi iktidar ve Tarım Bakanına sesleniyorum; bu gübre ve mazota acil çözüm bulun. Üretmek için çaba sarf ediyoruz. Ucuz girdi temin edersek ucuz üretiriz. Çeltik dün 3 Lira’dan 2 Lira’ya, ayçiçeği 2 Lira 70 Kuruş’tan 2 Lira’ya düştü. Ne oldu neden düştü? Dayanamaz noktaya geldik.”

İpek Deniz

Bu haber (1175) defa okundu.

Edirne'de 14 düzensiz göçmen yakalandı





Edirne'deki cinayet davası





PTT’den Edirne ekonomisine katkı





Kurallara Uymayanlar Yandı





Vitrin Mankeninin Yanında Uyuyorlar




BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Cuma Sohbetleri
      İDEAL BIR GENÇLIK İÇIN KUR’ANÎ REFERANSLAR
Dilara Pınar ARIÇ
RAHMAN VE RAHİM
Ebru Güven
 ATATÜRK ÖLÜMSÜZDÜR!
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
ÇOK OKUNANLAR

"Edirne'nin Abisi olmak istiyorum"

“Böylesi Bir Güne ‘Kara Leke’”

Özbaş, ayakta alkışlandı

Çelik son yolcuğuna uğurlandı

“Belediyede sistem çökmüş durumdadır”

AVM'deki yangın korkuttu

“Hamdi Sedefçi’nin adaylık başvurusu yok”

Atatürk'e hakaret tutuklamasına itiraz

Kalıpçinden ailesinin acı kaybı

Minibüsle otomobil çarpıştı

Anneannesi projesine ilham kaynağı oldu

Kutlama ve konserler iptal edildi

“Sporun cinsiyeti olmaz”

El frenini çekmeyi unuttu bariyerlere çarptı

Atatürk'e hakarete tutuklama

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir