EDİRNE Çok Bulutlu 8°C   TEKİRDAĞ Kapalı 5°C   KIRKLARELİ Kapalı 2°C   ÇANAKKALE Çok Bulutlu 8°C 
Haber giriş tarihi: 03 Kasım 2018 Cumartesi, 10:49
"Her şeyi planlı yapacağız"
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Bize düşen hızlı bir şekilde çalışacağız, ülkemizi bulunduğu konumdan daha yukarıya çekme noktasında üreteceğiz, çalışmalar yapacağız ve her şeyi de planlı yapacağız." dedi.

Lapseki Belediyesi Sosyal Tesislerinde, TÜGVA Çanakkale Temsilciliği üyeleri ve meslek yüksek okulu öğrencileriyle bir araya gelen Bakan Kurum, burada yaptığı konuşmada, Çanakkale Savaşı'nda özellikle gençlerin çok mücadeleler verdiğini söyledi.

O zamanki yokluklara rağmen genç kızların ve kadınların bohçalarını, çeyizlerini satarak savaşa destek olduklarını belirten Kurum, "Biz bugünlere onların sayesinde geldik. Bugün üniversitelerimiz varsa gidebileceğimiz okullarımız varsa gidebileceğimiz bir mekanımız varsa hepsi onların sayesinde. Hepsinden Allah razı olsun. Bize böyle vatanı bıraktılar. Bize düşen hızlı bir şekilde çalışacağız, ülkemizi bulunduğu konumdan daha yukarıya çekme noktasında üreteceğiz, çalışmalar yapacağız ve her şeyi de planlı yapacağız." dedi.

Kurum, şu anda bulunduğu makama ileride gençlerin geleceğini vurgulayarak, "Şunu iyi bilin ki bir kere gönlünüzün, kalbinizin inandığı işleri yapın. İşlerinizi büyük ölçekte planlayarak yapın. Ülkemizin, şehirlerimizin, her şeyimizin ve hayatımızın planlı olması gerekiyor. Tabii ki kader sizi bir yere götürüyor ancak planladığınız zaman hem derslerinizde başarılı olursunuz hem de her konuya ilişkin bilginiz olur. Kendinizi geliştirirsiniz." ifadesini kullandı.

Gençlere sürekli araştırma yapmaları ve gezmeleri konusunda tavsiyelerde bulunan Kurum, şunları kaydetti:

"Gezdiğiniz yerler de bir fırsat. Birçok öğrencimiz buraları gezip, göremiyorlar. Ecdadımızın neler yaptığını bilmiyorlar belki de sadece tarih kitaplarında okuyorlar. Burada gelip mezar taşlarını gördüğünüzde o mücadeleyi gözlerinizin önüne getirdiğinde çok farklı duygular içine giriyoruz. Sizin çok gezmeniz, çok araştırmanız, kendinizi sürekli geliştirmeniz lazım. Siz bizden daha iyi vali, milletvekili, başbakan ve cumhurbaşkanı olmak zorundasınız ki biz dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girelim. Ülkemizi bulunduğu yerden daha iyi konuma çekelim. Çünkü rakiplerimiz sürekli çalışıyorlar, sürekli kendilerini geliştiriyorlar. Bizlere zamanında sanayi gelişmesin diye 'Siz niye traktör, uçak yapacaksınız? Biz size daha ucuzunu veririz' mantığını aşılamışlar. İnanın birçok ülkeden daha önce sanayimiz başlamış ancak bir siyasi politika da maalesef bu sanayileşme işini durdurmuştur. Dolayısıyla ürün üretmeniz lazım, geliştirmeniz lazım. Bu değerleri, bu kabiliyeti taşıyan bizim insanımız istediği zaman her şeyi yapabilir. Sizde bu potansiyel var. Yeterki kendinize inanın. Biz bugün buradayız, yarın siz burada olacaksınız."

 "Öğrenci kardeşlerimize yabancı dil öğrenmelerini tavsiye ediyoruz"

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan da üniversite öğrencilerinin bir program doğrultusunda Çanakkale Şehitliği ziyaretinde bulunduklarını aktardı.

Şehitliğin bu bölgenin en güzel eseri ve en kıymetli yeri olduğuna işaret eden Turan, "Bunun dışında Çanakkale'de Troya, Asos, Kazdağları ve özel köylerimiz var. Mutlaka okul hayatı boyunca şehrimizi gezin. Bu yerleri görmenizi tavsiye ediyorum. Bunun dışında biz hep öğrenci kardeşlerimize yabancı dil öğrenmelerini tavsiye ediyoruz. Bir de yoğun hayatın içinde hayat akıp giderken çok özel taraflarımızı ihmal ettiğimizi görüyoruz. O yüzden dersin dışında, klasik hayatın dışında bir hobinizin olmasını istirham ederiz. Ben fotoğraf çekiyorum. İmkan buldukça spor, müzik, sanat her ne olursa olsun ama bir hobiniz olursa çok kıymetli bir Çanakkale öğrenciliği olur." diye konuştu. 

Etkinliğe, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Halil Özer ile Gelibolu ve Biga'da okuyan meslek yüksek okulu öğrencileri katıldı. 

AA

Bu haber (395) defa okundu.

Çanakkale Belediyesinin okul temizlik çalışmaları

Örnek proje çalışmaları başladı

"Her şeyi planlı yapacağız"

Cesedi Yanmış halde bulundu

En lezzetli dönemi başladı
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Cuma Sohbetleri
      İDEAL BIR GENÇLIK İÇIN KUR’ANÎ REFERANSLAR
Dilara Pınar ARIÇ
RAHMAN VE RAHİM
Ebru Güven
 ATATÜRK ÖLÜMSÜZDÜR!
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
ÇOK OKUNANLAR

"Edirne'nin Abisi olmak istiyorum"

“Böylesi Bir Güne ‘Kara Leke’”

Özbaş, ayakta alkışlandı

Çelik son yolcuğuna uğurlandı

“Belediyede sistem çökmüş durumdadır”

AVM'deki yangın korkuttu

“Hamdi Sedefçi’nin adaylık başvurusu yok”

Atatürk'e hakaret tutuklamasına itiraz

Kalıpçinden ailesinin acı kaybı

Minibüsle otomobil çarpıştı

Anneannesi projesine ilham kaynağı oldu

Kutlama ve konserler iptal edildi

“Sporun cinsiyeti olmaz”

El frenini çekmeyi unuttu bariyerlere çarptı

Atatürk'e hakarete tutuklama

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir