EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 02 Kasım 2018 Cuma, 17:04
“Edirne’yim Edirneliyim” Diyerek Kente Veda Etti
Son yayınlanan valiler kararnamesiyle mülkiye başmüfettişliğine atanan Edirne Valisi Günay Özdemir için valilik binası önünde veda töreni gerçekleştirildi.

Son yayınlanan valiler kararnamesiyle mülkiye başmüfettişliğine atanan Edirne Valisi Günay Özdemir için valilik binası önünde veda töreni gerçekleştirildi. Törende konuşan Günay Özdemir;“Artık bütün hücrelerime kadar her tarafta Edirne var ve bundan sonra da hem ruhumla hem de bedenimle Edirne’yim Edirneliyim.”Diyerek kentten ayrıldı.

Edirne Valiliği hizmet binası önünde düzenlenen uğurlama töreninde, Edirne Valisi Günay Özdemir yoğun bir katılımla il protokolü ve Edirnelilere veda etti.

Açılış konuşmasını yapan Edirne Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hicran Balı,Vali Günay Özdemir’e görev süresi içerisinde kamu görevlileri arasında kendilerine yapmış olduğu önderlik ve vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkürlerini sundu.

“Şerefli gururlu halinizle gidiyorsunuz.”

Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu Edirne Valisi Günay Özdemir’i gurur ve şeref abidesi olarak uğurladıklarını söyleyerek; “Makam aracınızdaki bayrağı hiç yere indirmediniz. Dimdik tuttunuz ve bu şerefli gururlu halinizle gidiyorsunuz” dedi. Hacıoğlu, vedaların duygusal olduğunu fakat burada duygusallığa gerek olmadığını söyleyerek, Edirne valisi Günay Özdemir’e yeni görev yerinin hayırlı olmasını diledi.

Gül Verenin Elinde Gül Kokusu Kalır

Törende kısa bir konuşma yapmak üzere kürsüye gelen Edirne Vali Yardımcısı Yusuf Güler, bir Çin Atasözünden örnek vererek, “Gül Verenin Elinde Gül Kokusu Kalır” diyerek sözlerine şöyle devam etti; “Valimiz Edirne’de kimle temas içerisinde olduysa, kimle iletişim kurmuşsa çok güzel izlenimler bıraktı. Her zaman, her coğrafyada, her köyde güzel duygularla bizden ayrılıyor. Kendisinde görmüş olduğum ulvi bir şeyi aktarmak istiyorum. Valimin odasına her girdiğimde bizi önünü ilikleyerek karşılıyor. Meslek hayatım boyunca çok nadir gördüğüm bir şeydir. Kendisi de bize hakkını helal etsin. Bu duygu ve düşüncelerle yeni görev yerinin hayırlı olmasını diliyor şükranlarımı arz ediyorum”

“Hayat felsefem değişti”

Edirnelilerle vedalaşan Vali Günay Özdemir, 2 buçuk yıldır Edirne’yi Edirnelilerle yaşamaya ve anlamaya çalıştığını belirterek; “Edirne’yi tüm ruhumla yaşadığıma inanıyorum. Artık bütün hücrelerime kadar her tarafta Edirne var. Ve bundan sonra da hem ruhumla hem de bedenimle Edirne’yim Edirneliyim” dedi.

“Biz olduğumuz için Edirne yok, Edirne olduğu için biz varız”

Edirne’nin yaşamına çok önemli katkılar sunduğunu söyleyen Özdemir, “Edirne, bakış açımı ve hayat felsefemi değiştirdi. Özellikle medeniyet anlayışıma çok önemli katkılar sundu. Çünkü Edirne, İstanbul’u fetheden medeniyetin şehridir. Medeniyetin başkenti olan Edirne bütün dünyaya barış getirmiştir. Sizler de hala bu kadim medeniyetin tüm güzelliklerini taşıyor ve gelenlere aktarıyorsunuz. Edirnelilere minnettarım. Edirne, var olduğu için biz buradayız. Biz olduğumuz için Edirne yok, Edirne olduğu için biz varız. Edirne için ülkemiz için iyi şeyler yapmaya çalışıyoruz. Biz sizin yaptığınız işlere vesile olmaya çalışıyoruz, asıl işleri yapan asıl Edirne’ye sahip çıkan yine sizlersiniz. Biz işin koordinasyonunda bazen yol göstermesinde varız. Edirne’den ayrılmıyorum. Ruhum ve bedenim Edirne’de olacak. Edirne benim en önemli yaşam merkezlerimden birisi olacak. Vedalaşmak değil benimki hüzünlü olarak gitmiyorum dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Hayat yine bir yerlerde karşılaştıracaktır. Bir yerlerde karşılaştığımızda birbirimizin yüzüne bakıp selamlaşabileceğimiz ve söyleyecek sözlerimiz olacaktır diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından Vali Yardımcısı Yusuf Güler tarafından Özdemir’e hediye takdimi yapıldı. Özdemir, valilik binası önünde düzenlenen veda töreninde kurum müdürleri, mesai arkadaşları, milli sporcular ve basın mensuplarıyla vedalaştı, helallik istedi.

Özlem Ceylan

Bu haber (1744) defa okundu.

MÜEZZİNOĞLU DESTEK İÇİN EDİRNE’YE GELDİ

“Kırkpınar geleneğine uyacağız”

Sevgi, saygı ve rahmetle anıldı

Bin 500 adet fidan dağıtıldı

Birlikten kuvvet doğar
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
BAYAN DEĞİL ‘KADIN’
Cuma Sohbetleri
ÇANAKKALENİN BİZE ANLATTIKLARI
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Gürkan, annesini son yolculuğuna uğurladı 

"Ustaların ustası"nın ciğer tavası başında geçen ömrü

Üç sporcu yaralandı

“Korkuyla saldırıyor”

Demir Bariyerli Önlem

Şentop, ziyaretlerini sürdürüyor

Başkan Gürkan’ın acı günü

Meclis Başkanı Şentop, Edirne’ye geliyor

Aksal, Ocak başına geçti

“Meslekte çıtanın yükselmesi önemli”

Kayıp gençten 18 gündür haber alınamıyor

Vatandaşlara bez torba dağıtıldı

"Seçimden sonra İYİ Parti kalmayacak"

Bahar fidanları dağıttılar

“Kirli oyunları bozmak için adayım”

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir