EDİRNE Parçalı Bulutlu 12°C   TEKİRDAĞ Çok Bulutlu 11°C   KIRKLARELİ Çok Bulutlu 10°C   ÇANAKKALE Parçalı Bulutlu 12°C 
Haber giriş tarihi: 16 Ekim 2018 Salı, 16:30
Toplu Taşıma İyileştirilecek
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan düzenlediği basın toplantısında, Belediye olarak Edirne’deki toplu taşıma ve otopark ile ilgili sorunları çözmek için yeni çalışmalara başladıklarını söyledi. Başkan Gürkan ayrıca alt yapı eleştirilerine cevap verdi. Gürkan, İller Bankası’ndan alt yapı hizmetlerinin yapılabilmesi için gerekli olan kredi onayının çıkmasını sağlayacak kişinin resmini kentin her sokağına koydurup teşekkür edeceğini söyledi.

 

Dünya da bütün şehirlerin en önemli sorunlarından birisinin toplu ulaşım ve otopark olduğunu ifade eden Gürkan, Dünya’da en yaşanılası şehirlerde bile otopark ve toplu ulaşım sorunlarını olduğunu Edirne’de de bu konuyla ilgili yeni çalışmalara başlandığını belirtti.

“Otopark Sorunu Her Kentte Var”

Dünyanın en yaşanılır şehirlerinden biri olan Viyana’nın bile en büyük sorunun otopark olduğunu söyleyen Başkan Gürkan şunları söyledi: “ Dünya’da ulaşım sorununu çözmüş ve otopark sorunun çözmüş bir şehir de yok. 2014 sonunda Viyana da belediye başkanı ile Viyana da toplantıdaydık. Viyana Belediye Başkanı’na en büyük sorununuz ne diye sordum. Otopark dedi. Nasıl yani burası Dünya’nın en yaşanılır şehri ne yapıyorsunuz dedim. Mesela 4. Viyana’da oturuyorsunuz. Belediyeye her ay 120 Avro civarında bir otopark ücreti ödüyorsunuz. Eğer 5’inci ya da 6’ıncı Viyana’da bir işiniz oldu yine gidiyorsunuz otomatlara ücretini ödüyorsunuz ama aracınız 3 saatten fazla otoparkta kalamıyor. Gidip aracınızın yerini değiştirmek zorundasınız. Bu şekilde tam anlamıyla çözemeseler de çözüm bulmaya çalışmışlar. Tabi bu mazeret değil. Bizde koruma amaçlı imar planında otopark yeri ayırdık. Kültür Varlıkları Koruma Kurulu’nun Koruma amaçlı imar planın onaylanmasını bekliyoruz.”

Şehirde yakın zamanda toplu taşıma hat optimizasyonu ile ilgili bir çalışma başlatacaklarını söyleyen Başkan Gürkan, hafta içi 18.00 ve 22.00 saatlerinde proje firmasının bir hane halkı çalışması yapacağını evleri tek tek gezerek halkın toplu taşıma ile ilgili fikirlerini ve şikâyetlerini alacaklarını bu doğrultuda hat ve durak düzenlemeleri yapılacağını söyledi.

“Bizzat Davet Ediyorum Kendisini”

Toplantının ardından geçtiğimiz günlerde AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe’nin “Hayvanat bahçesine ne gerek vardı” açıklamalarına cevap veren Başkan Gürkan, “Sayın Akmeşe bizim hayvanat bahçesi yaptığımızı sanmış sanırım anlayamamış bizim yaptığımız yer Dünya’nın en geçerli öğrenme modelinin temel alınarak kurulduğu çocukların her şeyi sorgulayarak öğreneceği, hangi makinenin hangi hayvanın hareketlerinden yola çıkılarak yapıldığını öğrenecekleri ‘İnteraktif Çocuk Müzesi’ olacak. Sayın Akmeşe’yi davet ediyorum kendisini bizzat gezdireceğim” şeklinde konuştu.

“Hodri Meydan”

AK Parti İl Başkanı Akmeşe’nin “Alt yapı sorununu çözemiyorlar, çözmeyi de istemiyorlar” şeklinde yaptığı açıklamalarla ilgili ise Başkan Gürkan, uzun zaman önce alt yapı çalışmalarının gerekli temelinin oluşturulduğunu fakat İller Bankası’ndan onay çıkmadığını, İlyas Akmeşe’ye açık çek verdiğini kredinin onaylanmasını sağlaması halinde kendisinin boy boy billboardlara resmini koydurup bizzat teşekkür edeceğini ifade etti.

İpek Deniz

Bu haber (596) defa okundu.

KÖPRÜLERİN YÜZEY TAŞLARI DEĞİŞECEK

OKULLARDA KARNE HEYECANI

CİNAYETTE YENİ GELİŞME

55 bin 805 öğrenci karne alacak

Parti Tabanı Sedefçi’yi İstemedi
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Cuma Sohbetleri
GÜNAH KAVRAMI VE BÜYÜK GÜNAHLAR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Ebru Güven
STOKLAR ERİYOR
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
ÇOK OKUNANLAR

EDİRNE'YE 2 YENİ TAKSİ DURAĞI

“Edirne’ye değil, şahsıma zarar verin!”

Son yolculuğuna uğurlandı

Edirne'de kaybolan kişinin cesedi bulundu

Saçları ile umut dağıtıyor

TASİŞ’te İzdiham Yaşandı

Direksiyon hakimiyetini kaybedince…

“Bunu yapanlar cezasız kalmayacak”

"Meşhur Kavala kurabiyesi özüne döndü"

Vali Bilgin test etti

Çuvalın İçinde ‘Düşünce’ Var

Trafik kazası: 1 yaralı

AK Belediyeciliğe evet dediler

Mercan, gazetecileri unutmadı

Eski eşini öldüren koca intihar girişiminde bulundu

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir