EDİRNE Parçalı Bulutlu 20°C   TEKİRDAĞ Parçalı Bulutlu 16°C   KIRKLARELİ Parçalı Bulutlu 13°C   ÇANAKKALE Çok Bulutlu 15°C 
Haber giriş tarihi: 08 Ekim 2018 Pazartesi, 06:00
Yüksel, projelerini anlattı
Hasta ziyareti için Edirne’ye gelen Tekirdağ- Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Edirne’de birtakım ziyaretlerde bulundu. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, kısaca bölgesinden bahsederek, 61’bin nüfusa sahip 500 km kare yüzölçümü ile Çorlu’dan büyük yüzölçümüne sahip olduklarını söyledi.

Ziyaretlerinin arasında ciğerci esnaflarından olan Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar da yer aldı. Öğle yemeğini Bahri Dinar’da yiyen Başkan Yüksel, sonrasında basın mensuplarıyla bir araya gelerek projelerini anlattı.

Türkiye’de öncü belediyeler arasında

Uzun yıllar yerel yöneticilik yapan Belediye Başkanı Yüksel, belediyecilik tecrübesinin olduğunu belirterek; “Türkiye’de gelişmiş belediyelerde ne varsa Ergene Belediyesi’nde de onlar var. Teknolojik anlamda bütün imar planlarımız 360 derece bilgisayarlarda yüklü. Vatandaşlar imar sorgulamasını ve durumunu bu sayede Türkiye’nin birçok noktasında parsel numarasını girerek görebiliyor. E-Devlet sayesinde borcunu ister peşin ister Kredi kartıyla dünyanın neresinde olursa olsun emlak bedelini ödeyebiliyor. Danışma ve şikâyet hattımız göreve geldiğimiz günden beri faaliyet gösteriyor. İmar servisinde yeni bir sistem geliştiriyoruz. Whatsapp ihbar hattı ile oradaki birimler sayesinde inşaat yapan vatandaşın işini kolaylaştıracağız. Ergene belediyesi Tekirdağ ve Türkiye’de öncü belediyeler arasında yer alıyor. Bu güne kadar birçok il ve ilçelerde yapılmayan vatandaşlara yönelik yatırımlar yaptık. 5 bin hastayı evinden alıp tedavisini yaptırıp evine teslim ettik. Sağlık hizmetimiz devam ediyor. Kanser olan hastalarımıza özel ilgi gösteriyoruz. İstanbul, Edirne ve Çorlu olsun hasta nereyi talep ediyorsa ücretsiz olarak vatandaşımıza bu imkânı sunduk. Ergene’de 100km yol yaptık bunlar kolay şeyler değil. Devletten bir kuruş almadan kapalı spor salonumuzu yaptık. Her mahallede parklar ve çay bahçeleri oluşturduk. Ergene spor 3.ligde mücadele ediyor tesisleri geliştirdik.” şeklinde konuştu.

Hedeflerinin Atatürk İlkelerini benimseyen gençler yetiştirmek olduğunu söyleyen Yüksel, Ergene’de 100 öğrencilik yeni kreş yaptıklarını ve eğitime büyük destek verdiklerini dile getirdi.  10 yıldan beri Belediye Başkanlığı yapan Rasim Yüksel, Edirne’nin turizmine katkı sağlamak adına da özellikle ramazan ayında Edirne’nin tarihi yerlerine ve camilere çok sık gezi düzenlediklerini de söyledi.

Ekonomi bizi de etkiledi

Ergene nehri ile ilgili de açıklamalarda bulunan Yüksel, Bakanlık projesinin devam ettiğini vurgulayarak; “ Belediyeyi temsilen Ergene Nehri derin deşarj projesi yönetimindeyim. Ekonomik şartlardan dolayı proje biraz ağır gidiyor. Çok büyük tehlike Ergene’nin yerleşim yerine yakın yere kurulmuş olması. Bir de en büyük tehlike yol ve kanal alt yapının olup olmayacağıdır. Bana göre en büyük tehlike bölgemizde kömüre dayalı termik santral yapılmış olmasıdır. Bölge halkını sıkıntıya sokabilir. Ergene Nehri’nin temizlenmesi için bize düşen görevi yerine getireceğiz. Ergene Nehri’nin temiz akması için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

Açıklamasının ardından kendi bölgesine ait olan bozanın ikramını yaptı.

Özlem Ceylan

 

 

Bu haber (600) defa okundu.

Sağlıklı beslenme ürünleri satılacak

AK Parti’den Ziyaret

Konuşmadan Anlaşma Sergisi

Tüm ürünlerde Yüzde 10 indirim

TÜ’de geri dönüşüm hareketi başladı
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
Enver Şengül
MERİÇ KÖPRÜSÜNÜ KİRLETMEYE DEVAM
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Cuma Sohbetleri
Ailenin Yaşlı Üyeleriyle İlişkiler
Dilara Pınar ARIÇ
RAHMAN VE RAHİM
Ebru Güven
BAĞIMLI MIYIZ?
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
ÇOK OKUNANLAR

Polisten kaçarken kaza yaptı

"20 yıl önceki kötü intibayı ortadan kaldırdık"

“Farkı bir konsept yapmaya karar verdik”

5'inci kattan düşerek hayatını kaybetti

Binbaşı son yolculuğuna uğurlandı

AK Parti’den ilk aday Koray Uymaz

Tecavüz edilip öldürüldü iddiası

“İnadına zam yapmayacağız”

Komşular için gece de açık olacak

1 ölü, 2 yaralı

İhalede paralar kasalarla taşındı

Seyyar satıcılardan tepki

Denetimler arttırıldı

29 Ekim'de açılacak

Toplu Taşıma İyileştirilecek

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir
xx