EDİRNE Açık 23°C   TEKİRDAĞ 19°C   KIRKLARELİ 19°C   ÇANAKKALE Çok Bulutlu 21°C 
Haber giriş tarihi: 15 Ağustos 2018 Çarşamba, 00:05
Bayram hediyeleri Maskeli kahramanlardan
Gönüllülerin oluşturduğu ‘Maskeli Kahramanlar’ gurubunun gönüllü anneleri Türkiye’nin birçok yerinde kanserle mücadele eden lösemili çocukların yüzünü güldürebilmek için Kurban Bayramı öncesinde bayramlıklarını dağıtarak mutluluklarına ortak oldular.

Maskeli Kahramanlar grubunun Edirne annesi Elif Mutluer Trakya Üniversitesi Çocuk Onkoloji servisinde yatan 19 mücadeleci çocuğu ziyaret ederek, Edirne’deki duyarlı yardımseverlerin almış olduğu çeşitli bayram hediyelerini dağıtarak bayram sevincine ortak oldu.

Maskeli Kahramanların gönüllü Edirne annesi Elif Mutluer, Türkiye’nin birçok yerinde gönüllü annelik yapan kahramanların olduğunu, İstanbul Maskeli Kahramanlar Grubunda annelik yapan bir arkadaşının Edirne’de de bu uygulamayı başlatalım Edirne’deki gönüllü annemiz olur musun demesi üzerine başladığını ifade ederek;  “Arkadaşım sayesinde maskeli kahramanların Edirne annesi oldum.Çok mutlu ve gururluyum.Yılbaşından beri kampanyalara katılıyorum. Hastaneden bize sayı bildiriliyor. Biz de bu sayıyı gurubumuzda ve çevremizdekilerle paylaşıyoruz. Özel günlerde çeşitli kampanyalar düzenliyoruz. Mesela yılbaşındaki kampanyamız pijama ve oyuncak kampanyasıydı. İlk olarak bununla başladım. Çok keyif aldım. Bir şeyi yapmak için gönüllü olmak ve sevmek gerekir. Sosyal medya da sayfalarımız var oradan da takip edip bize katılan birçok gönüllü duyarlı vatandaşımız var. Hastanede yatan çocuklara bayramlarda ve özel günlerde onların yüzlerini bir nebze de olsa güldürebilmek için böyle bir şey yapıyoruz. 23 Nisan kampanyasında Trafik Şube Müdürlüğü personellerinden çok büyük desteğimiz oldu. Trafik Şube Personeli Duygu Irmak ve onun arkadaşlarının çok büyük destekleri oldu. 32 kişilik gelen listenin hepsini onlar kapatmışlardı. Bana bile kalmamıştı. Şehir içi trafik polisleri de çok büyük ilgi gösteriyorlar bu kampanyalarımıza destek veriyorlar. Devlet Hastanesi Yoğun Bakım bölümünde çalışan Aslı Emre ve onun arkadaşları da çok büyük ilgi göstererek desteklerini esirgemediler” dedi. 

“Çeşitli hediyeler ve etkinliklerle yüzleri güldürüyorlar”

Ramazan bayramında gönüllülerden para toplayıp çocukların market alışverişlerini karşılamaları için alışveriş kartı aldıklarını söyleyen Elif Mutluer; “Kurban bayramı için ise 19 çocuk vardı. Bu 19 çocuk için Edirne’deki gönüllü arkadaşlarımız çok büyük destek olarak hediyeler almamıza vesile oldular. Biz de onların almış olduğu bayram hediyelerini getirip tek tek dağıttık. Bir nebze de olsa onların yüzündeki mutluluklarını görmek onlarla birlikte o heyecanı yaşamak çok mutluluk ve gurur verici bir duygu oldu. Bundan sonra kampanyalarımız devam edecek. İlerleyen zamanlarda oradaki çocuklarımız için bir parti düzenlemeyi düşünüyoruz. İstanbul Maskeli Kahramanlar grubumuzdan da gelmek isteyenler var” dedi.

Mutluer ayrıca lösemili çocuklar konusunda tüm vatandaşların çok duyarlı davrandığını, büyük destek gösterdiğini desteğini esirgemeyen herkese teşekkürlerini iletti. Trakya Üniversitesi Çocuk Onkoloji servisinde cerrahi malzeme ihtiyacı olması durumunda da Maskeli Kahramanlar grubu yardıma hazır bulunuyor.

Özlem Ceylan

 

Bu haber (787) defa okundu.

Havsa ekonomisi geriliyor

“Süt ve süt ürünleri enflasyonu etkilemedi.”

Edirne’de Yabancıya Ev Satılamıyor!

Dokuz yörenin dansını öğrenecekler

Trakya Üniversitesi’nin Otopark Sorunu
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
Enver Şengül
ESKİŞEHİR'İN GÜZELLİĞİ, EDİRNE'NİN ÇİRKİNLİĞİ!
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Cuma Sohbetleri
Taziye Adabı
Dilara Pınar ARIÇ
NAMAZ İLLA Kİ NAMAZ
Ebru Güven
BİR EYLÜL MESELESİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
ÇOK OKUNANLAR

"Talih kuşu Edirne semalarında uçuyor"

Elektrik akımına kapıldı

Karşıdan karşıya geçecekti...

Birincilik ödülünü aldı

Güvenlik görevlisi başvuruları başladı

On Numaranın sahibi Edirne’den

Aşure Nasıl Yapılır?

1 kişi öldü 1 kişi de yaralı

6 kişi hastaneye kaldırıldı

Kullanılamaz hale geldi

Oğlan Bizim – Kız Bizim

Otomobil ile motosiklet çarpıştı

Akü hırsızları tutuklandı

Can Evi'ni ziyaret ettiler

Kent genelinde uygulama

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir
xx