EDİRNE Açık 30°C   TEKİRDAĞ Açık 25°C   KIRKLARELİ Açık 26°C   ÇANAKKALE Açık 25°C 
Haber giriş tarihi: 06 Ağustos 2018 Pazartesi, 16:55
İl Temsilciliğine Atandı
Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) Yönetim Kurulu 81 ilde görevlendirme yaptı. Görevlendirme sonucu Edirne İl Temsilciğine Mehmet Grammeşin atandı.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) Edirne İl Temsilciliğine atanan Mehmet Grammeşin, ellerinden gelen çalışmayı yaparak Edirne’yi en iyi şekilde temsil edeceklerini belirtti.

“En iyi şekilde temsil edeceğiz”

Geçmişten günümüze kadar gelen halk oyunlarını bozulmadan yeni nesillere aktaracaklarını dile getiren Grammeşin;  ‘’Uzun yıllar kulüp başkanı ve antrenör olarak halk oyunlarına hizmet edip Edirne yöresi halk oyunlarının gelecek nesillere özüne sadık kalınarak aktarılmasını, ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtılmasını ve bu sayede Edirne kültür, turizmine ekibimle birlikte katkı sağlamaya gayret gösterdik. THOF il temsilciliği görevine getirildikten sonra da tek bir spor kulübünün değil THOF’na bağlı kulüplerimizin ve bu kültürü yaşatmaya çalışan kurumların tarafsız bir temsilcisi olma adına büyük bir gururla başkanlığını yaptığım HOTEAD GSK Yönetim Kuruluna istifa dilekçemi verdim.  Bugüne kadar bu görevde bulunan eski il temsilcilerimize Edirne ve Türk Halk oyunlarına yapmış oldukları katkılarından dolayı teşekkürler ederim. Şahsıma bu görevin verilmesiyle THOF İl Temsilcisi olarak yine aynı kararlılıkla oyunlarımızın özüne bağlı kalınarak ve bozulmasına müsaade etmeyerek kültürümüzün bir parçası olan halk oyunlarımızı yeni nesillere aktarmak ve amatör ruhumuzu kaybetmeden profesyonelce tüm kulüplerimizle, idareci, antrenör, oyuncu ve hocalarımızla el ele vererek, yapılan etkinlik ve çalışmalarla Serhat Şehri Edirnemizi en iyi şekilde temsil edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.’’ diye konuştu.

“Eğitim Verilecek”

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) Edirne İl Temsilcisi Grammeşin, ayrıca eğitimini almak isteyenler için federasyonun eğitim vereceğini vurgulayarak, şunları ifade etti;  “ Federasyonumuz 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı başlamadan önce Yöre Oyunları Öğretici Belgesine sahip kişilerin 2. Kademe Antrenör belgesi alabilmeleri için 11-12-13-14 Ağustos 2018 tarihlerinde 81 İl merkezinde eş zamanlı intibak eğitimleri düzenleyecektir. 2018 yılı intibak kursları için katılımcılardan herhangi bir ücret alınmayacak tamamen ücretsiz olacak. Ben herkesi de buradan bu eğitime katılmaya davet ediyorum.”

Eğitim almak isteyenler için başvuru tarihleri 1 – 11 Ağustos tarihleri arasında Federasyonun resmi web sitesinde yapılacak.

Filiz UÇAN

Bu haber (710) defa okundu.

“Umduklarını bulamadılar”

Son gün 27 Ağustos

İl Başkanı Altan gözaltına alındı

Çevre severler çare arıyor

Yönetim Belli Oldu
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
Enver Şengül
MAKEDONYA KULESİ İÇİN GÜZEL BİR HABER
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Cuma Sohbetleri
Duaya Muhtacız…
Dilara Pınar ARIÇ
AKIL İLE KALP
Ebru Güven
MONOTON
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
ÇOK OKUNANLAR

Sekiz Saatlik Kesinti Olacak!

“Sorumluları kim ise onlar ilgilenecekler”

Arızalanan otobüs panik yarattı

Edirne'de FETÖ şüphelisi 4 kişi yakalandı

Yere çöp atan kişiyi uyarınca dayak yedi 

Ardında davetiyeleri ve hüzün bıraktı

Tarihi köprüler trafiğe kapatılacak

“İncelemeye Devam Edebilirler”

Elleri bağlanan hasta polisi alarma geçirdi

KURULTAY İSTEMİYORUZ DEDİ AMA…

4 memur tutuklandı

Emekliye Can Simidi

Edirne'de uyuşturucu operasyonu

Minik turnuva başladı

Evlenmek İçin Sıraya Girdiler

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir
xx