EDİRNE Açık 12°C   TEKİRDAĞ Açık 8°C   KIRKLARELİ Açık 7°C   ÇANAKKALE Açık 7°C 
Haber giriş tarihi: 11 Temmuz 2018 Çarşamba, 17:00
"Onları burada istemiyoruz”
Edirne’nin Enez İlçesi sakinleri Trol ve Gırgır teknelerini istemediklerini söyledi. Enez limanında toplanan vatandaşlar, “Saroz Körfezinde Trol ve Gırgır istemiyoruz. Gelmeyi düşünmesinler” dediler.

Enez Belediye Meclis salonunda yapılan “Gelecekte Saroz” konulu toplantıda Ticaret Odaları ve Borsa yöneticileri Saroz’un geleceği için geleneksel balıkçılık yapılması çağrısında bulundu.

13 Mart tarihinde trol ve gırgırlarda çalışan bir kişinin bıçaklı saldırısına uğrayarak, hayatını kaybeden balık restoranı işletmecisi 44 yaşındaki Halil Çayır için Enezli vatandaşlar limanda toplandı. Burada toplanan vatandaşlar, pankartlar açarak trol ve gırgırların bir daha Enez’e gelmesini istemediklerini dile getirdi.

“İlk kez böyle bir vahşetle karşılaştık”

Vatandaşlar,  el ele vererek hep bir ağızdan bu yıl Enez’in tarihinde yaşanmamış bir vahşetle karşılaştıklarını dile getirdi.

Grup sözcüsünün yaptığı açıklamada: “Halil Çayır kardeşimiz, eli bıçaklı birkaç caninin hain saldırısı sonucu hayatını kaybetti. Acımız çok taze. Hiçbir zaman da hafiflemeyecek. Bir kaç trol ve gırgır çalışanı, bir canımıza mal oldu. Sadece bununla da kalmadı. Denizimizi mahvettiler. Troller dip taraması yaparak, gırgırlar da üstten taradıkları dev ağlarla, halkının geçimini önemli oranda balıkçılıktan sağladığı denizimizde balık bırakmadılar. Yetkililerden bu konuda yardımlarını esirgememelerini diliyoruz.” dediler.

Aynı gün Enez Belediyesi’nde düzenlenen toplantıya Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı ve Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz de katıldı.

Edirne İl ve İlçeleri Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret Borsaları Başkanlarının katıldığı,  ‘Gelecekte Saroz’ istişare toplantısının sonunda tüm katılımcılar, Enez Limanı’na geldi.

Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı ve ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, yoğun bir kalabalığın önünde basın açıklaması yaptı. 13 Mart tarihinde trol ve gırgırlarda çalışan bir kaç kişinin bıçaklı saldırısına uğrayarak hayatını kaybeden Halil Çayır’ın ailesine ve tüm Enez halkına başsağlığı dilediler. Bu tip üzücü olayların tekrar yaşanmaması için, Enez Kaymakamlığı, tüm siyasi partilerin temsilcileri ve STK’lar ile birlikte Edirne Valiliği’ne başvuru yaptıklarını dile getiren Başkan Bostancı, konunun takipçisi olacaklarını dile getirdi.44 yaşındaki merhum Halil Çayır’ın eşi de; “Eşimin başına gelen olay benim ve çocuğun başına da gelebilir. Oğlumla birlikte balık restoranımızı biz işletiyoruz. Buraya korkarak gelmek istemiyoruz. Bu yüzen bunun önlemlerinin alınmasını istiyoruz” dedi.

Özlem Ceylan

Bu haber (439) defa okundu.

"Memleket İşi, Gönül İşi'"

AK Parti'nin Edirne mitingi

Cumhurbaşkanı Edirne'de

"Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı"

600 yıllık "Edirnekari" hükümlüler eliyle yaşatılıyor
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
TORPİLLİLER IN - TECRÜBESİZ ÜNİVERSİTE MEZUNLARI OUT
Cuma Sohbetleri
DÜNYA-AHİRET DENGESİ
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Cumhurbaşkanı Edirne’ye Geliyor

‘Yüzleşme’ İçin 5 Bin Lira Bulundu

Seçim Atmosferi Isınıyor

“Edirne için büyük şans”

3 Saatlik Kesinti Yaşanacak

Kozan, “Geri Çekilme Neredeyse Netleşti”

Dünya Lideri Edirnelilerle Seslenecek

AK Parti'nin Edirne mitingi

"Memleket İşi, Gönül İşi'"

Uymaz’dan, Gümüş İnşaat’a ziyaret

Girişimci kadınlardan güç birliği

Gayrimenkul Almanın Tam Zamanı

“Sandıkta Birlik Sağlayacağız”

Bu Kuş Sevdası Paha Biçilemez

Tarım Bakanı Üreticilerin Sorunları İçin Geliyor

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir