EDİRNE Açık 2°C   TEKİRDAĞ Kapalı 2°C   KIRKLARELİ Çok Bulutlu -1°C   ÇANAKKALE Kapalı 2°C 
Haber giriş tarihi: 11 Temmuz 2018 Çarşamba, 17:00
"Onları burada istemiyoruz”
Edirne’nin Enez İlçesi sakinleri Trol ve Gırgır teknelerini istemediklerini söyledi. Enez limanında toplanan vatandaşlar, “Saroz Körfezinde Trol ve Gırgır istemiyoruz. Gelmeyi düşünmesinler” dediler.

Enez Belediye Meclis salonunda yapılan “Gelecekte Saroz” konulu toplantıda Ticaret Odaları ve Borsa yöneticileri Saroz’un geleceği için geleneksel balıkçılık yapılması çağrısında bulundu.

13 Mart tarihinde trol ve gırgırlarda çalışan bir kişinin bıçaklı saldırısına uğrayarak, hayatını kaybeden balık restoranı işletmecisi 44 yaşındaki Halil Çayır için Enezli vatandaşlar limanda toplandı. Burada toplanan vatandaşlar, pankartlar açarak trol ve gırgırların bir daha Enez’e gelmesini istemediklerini dile getirdi.

“İlk kez böyle bir vahşetle karşılaştık”

Vatandaşlar,  el ele vererek hep bir ağızdan bu yıl Enez’in tarihinde yaşanmamış bir vahşetle karşılaştıklarını dile getirdi.

Grup sözcüsünün yaptığı açıklamada: “Halil Çayır kardeşimiz, eli bıçaklı birkaç caninin hain saldırısı sonucu hayatını kaybetti. Acımız çok taze. Hiçbir zaman da hafiflemeyecek. Bir kaç trol ve gırgır çalışanı, bir canımıza mal oldu. Sadece bununla da kalmadı. Denizimizi mahvettiler. Troller dip taraması yaparak, gırgırlar da üstten taradıkları dev ağlarla, halkının geçimini önemli oranda balıkçılıktan sağladığı denizimizde balık bırakmadılar. Yetkililerden bu konuda yardımlarını esirgememelerini diliyoruz.” dediler.

Aynı gün Enez Belediyesi’nde düzenlenen toplantıya Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı ve Enez Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz de katıldı.

Edirne İl ve İlçeleri Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret Borsaları Başkanlarının katıldığı,  ‘Gelecekte Saroz’ istişare toplantısının sonunda tüm katılımcılar, Enez Limanı’na geldi.

Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı ve ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, yoğun bir kalabalığın önünde basın açıklaması yaptı. 13 Mart tarihinde trol ve gırgırlarda çalışan bir kaç kişinin bıçaklı saldırısına uğrayarak hayatını kaybeden Halil Çayır’ın ailesine ve tüm Enez halkına başsağlığı dilediler. Bu tip üzücü olayların tekrar yaşanmaması için, Enez Kaymakamlığı, tüm siyasi partilerin temsilcileri ve STK’lar ile birlikte Edirne Valiliği’ne başvuru yaptıklarını dile getiren Başkan Bostancı, konunun takipçisi olacaklarını dile getirdi.44 yaşındaki merhum Halil Çayır’ın eşi de; “Eşimin başına gelen olay benim ve çocuğun başına da gelebilir. Oğlumla birlikte balık restoranımızı biz işletiyoruz. Buraya korkarak gelmek istemiyoruz. Bu yüzen bunun önlemlerinin alınmasını istiyoruz” dedi.

Özlem Ceylan

Bu haber (397) defa okundu.

Soyyiğit Grup,satış mağazasını Bostanpazarı’nda açtı

Türk askerinden yardım eli

Yağlı tohumlarda seçim heyecanı

Trakya yağmura teslim

“Gençliğin İnşası İçin Çocukluğu İnşa Etmek Lazım”
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Cuma Sohbetleri
      İDEAL BIR GENÇLIK İÇIN KUR’ANÎ REFERANSLAR
Dilara Pınar ARIÇ
RAHMAN VE RAHİM
Ebru Güven
 ATATÜRK ÖLÜMSÜZDÜR!
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
ÇOK OKUNANLAR

"Edirne'nin Abisi olmak istiyorum"

“Böylesi Bir Güne ‘Kara Leke’”

Özbaş, ayakta alkışlandı

Çelik son yolcuğuna uğurlandı

“Hamdi Sedefçi’nin adaylık başvurusu yok”

“Belediyede sistem çökmüş durumdadır”

Atatürk'e hakaret tutuklamasına itiraz

Kalıpçinden ailesinin acı kaybı

Vitrin Mankeninin Yanında Uyuyorlar

Minibüsle otomobil çarpıştı

Anneannesi projesine ilham kaynağı oldu

Kutlama ve konserler iptal edildi

“Sporun cinsiyeti olmaz”

Trakya'da mevsimin ilk karı

Atatürk'e hakarete tutuklama

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir