EDİRNE Açık 14°C   TEKİRDAĞ Açık 8°C   KIRKLARELİ Açık 11°C   ÇANAKKALE Açık 7°C 
Haber giriş tarihi: 09 Temmuz 2018 Pazartesi, 17:44
“İyilikten Maraz Doğdu”
24 Haziran milletvekilliği seçimleri için İYİ Parti’den Edirne Milletvekili Aday Adayı olan ve İYİ Parti'nin kuruluş sürecinde de yer alan Gürsel Şimşek, ailesi ile birlikte kentteki bir restoranda düzenlediği basın açıklamasıyla partiden istifa ettiğini açıkladı.

İstifa etme nedenlerini ve kırgınlıklarını anlatan Şimşek, İYİ Parti Edirne teşkilatını eleştiren açıklamalarda bulundu. Gürsel Şimşek konuşmasına başlamadan önce Çorlu’da yaşanan tren kazasında vefat edenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diledi.

“Tekrar tebrik etti”

Daha önce sosyal medya üzerinde oyların yarısında fazlasını alarak bir kez daha Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik eden Şimşek, bu tebriki sonrası olumlu ve olumsuz çok sayıda yorum almıştı. Türk Milleti’nin desteğinle Cumhurbaşkanlığı görevine tekrar gelen Recep Tayyip Erdoğan’ı takdir eden Şimşek, “24 Haziran'daki seçimlerde yüzde 53'ün üzerinde oy olarak bir kez daha Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik ediyorum. Böyle bir başarının takdir edilmesi gerekiyor” dedi.

“İYİ Parti Tam Bir Hayal Kırıklığı “

Seçim sonuçları merak konusu olan iki Parti olduğunu ve bunlardan birinin MHP diğerinin ise İYİ Parti olduğunu dile getiren Şimşek, “24 Haziran seçimlerinin iki önemli Partisi vardı biri İYİ Parti bir diğerinde MHP. MHP özellikle 7 Haziran 2015 seçimlerine kadar geçen sürede politik tercihleri neticesi 1 kasımda %5’ini kaybetmişti. Ondan sonraki süreçte de değişim talebini ret ederek bir çöküş dönemine girmişti. Ne yapacağı merak konusuydu. Ve bu Partiden çıkan bir kişinin başkanlığında İYİ Parti kurulmuştu. Seçim sonrasında sonuçlara bakıldığında iki Parti içinde durum şaşırtıcıydı. Çökmesi beklenen MHP %11 civarında oyla parlamentoda yerini alırken, İYİ Parti ise %25’lik bir bant gözükmekteydi. %7 civarında bir oyla hayal kırıklığı yarattı” diye konuştu.

“Yanlış insanlarla ‘İYİ’ Parti olunmaz”

Yanlış kişilerin parti içine sokulduğunu bu yüzden de başarısızların olduğunu öne süren Şimşek, “Seçim süresince hep Meral Akşener’in yanındaydık. Bizim dışımızda bu seçim sürecinde çalışan bir kişi daha vardı o da Keşan’daki Avukat arkadaşımız Mehmet Tolga Akalın’dı.  MHP 19 yıl görev yapmış İlçe başkanlığı yapmış. Aynı zamanda 5 dönem milletvekili adaylığı yapmış. 2 dönem tüm il ve ilçelerde belediye başkanlığı sürecini yönetmiş biriyken, Tolga Akalın bu ilde 12 ay görev yapmış ve bunun yanında partiyi kötüleyen ve ortamı bozan birisiydi. Fakat aynı amaç içinde olduğumuzdan yollarımız kesişti. Ben Sayın Akşener’e her zaman bu kişiyle yol yürünemeyeceğini söylemiştim” ifadelerini kullandı.

Şimşek, Meral Akşener’in rüzgarına kapılan partililerin sahada çalışma yapmadıklarını ve bunun da adayların halk tarafından tanınmamasına neden olduğunu iddia etti.Firmaların Edirne’de yaptığı anketlerde bile birinci çıktığını Meral Akşener’in kendisinin aday olmasını istediğini dile getiren Şimşek, aday adaylığı başvurusu olmayan ve tanınmayan birinin nasıl aday olduğunu anlayamadığını söyledi.

“Anket firmalarını satın aldı dediler”

Kendisine ve ailesine çok ağır ithamlarda bulunulduğunu iddia eden Şimşek, “Bize çok çirkin ithamlarda bulundular. Anket firmalarını satın aldı dediler. Tabi anketlerden ben birinci çıkacağım. Halk beni biliyor, beni tanıyor.  Mehmet Akalın’ı tanıyan mı var? Resmen benim aday olmamam için ellerinden geleni yaptılar. Ama bunu yaparken de kendileri rezil oldular. Mehmet Akalın nasıl olur da Üniversite’ de görevli olurken başvuru yapabilir. Bu ya bilmemekten kaynaklı bir gaflettir ya da kasten yapılan bir harekettir. Bu ortaya çıkınca adaylığının iptal edilmesi gayet doğal. Bundan sonrasında olan olaylar daha da kötüydü. Mehmet Akalın’ın istifasıyla Orhan Çakırlar getirildi. Amaç zaten Orhan Çakırlar’ ı aday yapmaktı” dedi.

Şimşek, İYİ Parti Edirne teşkilatı bünyesinde bulunanların Ağrı dağının zirvesine çıktıklarını ama davalarını dağın eteklerinde bıraktıklarını ifade etti.

“Yürüdükleri yolda kayboldular”

İYİ Parti’nin amacından saptığını ve kendisinin bu tarz ideolojisi olmayan bir partide bulunmak istemediğini söyleyen Şimşek şunları kaydetti: “Meral Akşener ‘i Cumhurbaşkanı yapmak için yola çıkıldı. Ama Akşener’in oyları, hapiste Cumhurbaşkanlığı hedefi güden Selahattin Demirtaş’ın altında kaldı. Bu utanılması gereken bir sonuçtur. Yatarak başarı elde etmeye çalıştılar ama o işler bitti. Önümüzde yerel seçimler var. Meral Akşener rüzgârı algısı bitti. Şimdi Cumhur İttifakı var nereden üye bulacaksınız kimi kazanacaksınız. Fedakâr insanları kaybettiniz. İYİ Parti nerede olduğu belli olmayan bir parti haline geldi. İnsanlarda, yerel seçimlerde güçlünün peşinden gider. Bize gelince biz harcandık. Doğru dürüst olduk diye kaybettik. Bu Partide olanlardan sonra İYİ Parti ile olan ilişkimizi kesiyoruz. Bu şeklide yürüyen bir Parti ile benim işim olmaz. İsmimin bu parti ile anılmasını da istemiyorum. Ve istifa ediyorum”

Şimşek, bir daha ne MHP ne de İyi Partide kesinlikle yer almayacağını, ayrılma nedenlerinin gayet mantıklı ve yerinde olduğunu söyledi.Bir Muhabirin istifanızı partiye bildirdiniz mi sorusu üzerine Şimşek: “Bildirmedim bildirmeyi de düşünmüyorum. Onlar 21 Mayıstan bir gün önce aday olacağımı düşünürken aday olmadığımı öğrendim. Kimse bana bilgi vermedi. Bende istifamı haber verme gereği duymuyorum” dedi. AK Parti’den teklif gelirse ne düşünürsünüz sorusuna ise; “Şimdi ne desem yalan olur. Siyaseti bırakmadım ama biraz dinlenmek ve kafamı toplamak istiyorum. Aile olarak buna ihtiyacımız var” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

İpek Deniz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber (1016) defa okundu.

"Memleket İşi, Gönül İşi'"

AK Parti'nin Edirne mitingi

Cumhurbaşkanı Edirne'de

"Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı"

600 yıllık "Edirnekari" hükümlüler eliyle yaşatılıyor
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
TORPİLLİLER IN - TECRÜBESİZ ÜNİVERSİTE MEZUNLARI OUT
Cuma Sohbetleri
DÜNYA-AHİRET DENGESİ
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Cumhurbaşkanı Edirne’ye Geliyor

‘Yüzleşme’ İçin 5 Bin Lira Bulundu

Seçim Atmosferi Isınıyor

“Edirne için büyük şans”

3 Saatlik Kesinti Yaşanacak

Dünya Lideri Edirnelilerle Seslenecek

Kozan, “Geri Çekilme Neredeyse Netleşti”

AK Parti'nin Edirne mitingi

"Memleket İşi, Gönül İşi'"

Uymaz’dan, Gümüş İnşaat’a ziyaret

Girişimci kadınlardan güç birliği

Gayrimenkul Almanın Tam Zamanı

“Sandıkta Birlik Sağlayacağız”

Bu Kuş Sevdası Paha Biçilemez

Tarım Bakanı Üreticilerin Sorunları İçin Geliyor

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir