EDİRNE Açık -2°C   TEKİRDAĞ Açık -2°C   KIRKLARELİ Açık -4°C   ÇANAKKALE Açık -2°C 
Haber giriş tarihi: 11 Mayıs 2018 Cuma, 07:00
En genç aday adayı
Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri öncesinde 18 yaşını dolduracak olan Nurkan Nüfer, Demokrat Parti’den aday adaylığını açıkladı. Nüfer,  böylelikle Edirne’deki en genç aday adayı unvanına sahip oldu. 

Demokrat Parti Edirne İl Başkan Yardımcısı Şezai Nüfer’in oğlu Nurkan Nüfer partisinden aday adayı olduğunu açıkladı. Parti binasından düzenlenen basın toplantısına Demokrat Parti İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, İl Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Nurkan Nüfer’in babası Şezai Nüfer ve akrabaları katılarak destek verdiler.

Demokrat Parti İl Başkanı İbrahim Özyılmaz toplantıda yaptığı konuşmada partilerinin Edirne’de 1 ila 1.5 yıl içerisinde kuruluşunu tamamladığını, o zamandan bu yana uzun bir yol kat ettiklerini belirterek,“Demokrat Parti’nin Edirne’nin en ücra köylerinde dahi var olduğunu gösterdik. Demokrat partinin genel başkanının kim olduğunu öğrettik uzun bir yol aldık. Bugün burada olma amacımıza gelecek olursak; bütün partilerde aday adaylığı açıklaması yapıldı, bizim de bir tane aday adayımız vardı. Şimdi de Nurkan Nüfer kardeşimizin aday adaylığı açıklaması için burada toplandık. Bu aday adayımızın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü 21 Haziran 2018 günü 18 yaşını tamamlayacak. 1 yıl önce kendisine Demokrat Parti gençlik kolu kurma görevi vermiştik. Sağ olsun. Bugüne kadar iyi çalışmalar yaptı. Biz de dedik madem 18 yaşında milletvekili aday adayı olunabilecek bizim de böyle genç bir aday adayımız olsun. Kendisine teklif ettim. Aileden olarak da siyasetçi. Demokrat bir ailenin çocuğu. Dolayısıyla da tahmin ediyorum ki Türkiye’nin en genç aday adayı Nurkan Nüfer’i sizlere açıklamakla şeref duyuyorum” dedi.

Milletvekilliği seçimleri için çalışmalar yapan ve seçimlere 3 gün kala 18 yaşını tamamlayacak olan Serhat İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi son sınıf öğrencisi Nurkan Nüfer, babasının ve il başkanının desteği ile 1 yıldan beri gençlik kollarını kurmaya çalıştığını ve şimdi de milletvekilliğine aday adayı olduğunu açıkladı.

“Adaylığımın sebebi gençlik”

Bir gazetecinin neden aday oldun sorusuna; “Meclisteki 60-65 yaşındakilerin gençlerin halinden anlamayacağını düşündüğüm için aday oldum. Gençlerin halinden gençler anlar. Ben de bu yüzden milletvekili olmaya karar verdim” şeklinde cevap verdi.

Seçilirsen Edirne için ne yapmayı düşünüyorsun sorusu üzerine ise; “Edirne için düşüncelerim daha iyi alt yapı ve daha iyi sistemler düşünüyorum. Daha iyi yaşam için Edirne’yi geliştirmek adına güzel şeyler yapılabileceğini düşünüyorum. Şu anda sadece seçim zamanı Edirne’ye çiçek ekiliyor. Başka yapılan bir gelişme yok. Faklı projeler sunmak istiyorum” diye konuştu.

Özlem CEYLAN

 

 

 

Bu haber (882) defa okundu.

13 Parti Katılıyor

YSK seçim yasaklarını açıkladı

AK Parti'de görev dağılımı

Bakan Albayrak'tan enflasyon değerlendirmesi

Siyasette ittifak arayışları
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Cuma Sohbetleri
GÜNAH KAVRAMI VE BÜYÜK GÜNAHLAR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Ebru Güven
STOKLAR ERİYOR
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
ÇOK OKUNANLAR

EDİRNE'YE 2 YENİ TAKSİ DURAĞI

“Edirne’ye değil, şahsıma zarar verin!”

2 kişi hayatını kaybetti

ÖĞRENCİLERİN OKSİJENLERİNE KADAR HESAPLIYORUZ

Sınıfta hüzünlü ders

2 kişi hayatını kaybetti

Son yolculuğuna uğurlandı

Anne Yemekleri Obeziteye Karşı

Saçları ile umut dağıtıyor

Mantar bariyere çarptı

Demokrat Parti’nin adayı Sedefçi mi?

TASİŞ’te İzdiham Yaşandı

“Bunu yapanlar cezasız kalmayacak”

"Meşhur Kavala kurabiyesi özüne döndü"

Otogar ve park Sorununa son vereceğiz"

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir