EDİRNE Parçalı Bulutlu 31°C   TEKİRDAĞ Açık 27°C   KIRKLARELİ Açık 27°C   ÇANAKKALE Açık 28°C 
Haber giriş tarihi: 11 Mayıs 2018 Cuma, 07:00
En genç aday adayı
Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri öncesinde 18 yaşını dolduracak olan Nurkan Nüfer, Demokrat Parti’den aday adaylığını açıkladı. Nüfer,  böylelikle Edirne’deki en genç aday adayı unvanına sahip oldu. 

Demokrat Parti Edirne İl Başkan Yardımcısı Şezai Nüfer’in oğlu Nurkan Nüfer partisinden aday adayı olduğunu açıkladı. Parti binasından düzenlenen basın toplantısına Demokrat Parti İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, İl Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Nurkan Nüfer’in babası Şezai Nüfer ve akrabaları katılarak destek verdiler.

Demokrat Parti İl Başkanı İbrahim Özyılmaz toplantıda yaptığı konuşmada partilerinin Edirne’de 1 ila 1.5 yıl içerisinde kuruluşunu tamamladığını, o zamandan bu yana uzun bir yol kat ettiklerini belirterek,“Demokrat Parti’nin Edirne’nin en ücra köylerinde dahi var olduğunu gösterdik. Demokrat partinin genel başkanının kim olduğunu öğrettik uzun bir yol aldık. Bugün burada olma amacımıza gelecek olursak; bütün partilerde aday adaylığı açıklaması yapıldı, bizim de bir tane aday adayımız vardı. Şimdi de Nurkan Nüfer kardeşimizin aday adaylığı açıklaması için burada toplandık. Bu aday adayımızın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü 21 Haziran 2018 günü 18 yaşını tamamlayacak. 1 yıl önce kendisine Demokrat Parti gençlik kolu kurma görevi vermiştik. Sağ olsun. Bugüne kadar iyi çalışmalar yaptı. Biz de dedik madem 18 yaşında milletvekili aday adayı olunabilecek bizim de böyle genç bir aday adayımız olsun. Kendisine teklif ettim. Aileden olarak da siyasetçi. Demokrat bir ailenin çocuğu. Dolayısıyla da tahmin ediyorum ki Türkiye’nin en genç aday adayı Nurkan Nüfer’i sizlere açıklamakla şeref duyuyorum” dedi.

Milletvekilliği seçimleri için çalışmalar yapan ve seçimlere 3 gün kala 18 yaşını tamamlayacak olan Serhat İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi son sınıf öğrencisi Nurkan Nüfer, babasının ve il başkanının desteği ile 1 yıldan beri gençlik kollarını kurmaya çalıştığını ve şimdi de milletvekilliğine aday adayı olduğunu açıkladı.

“Adaylığımın sebebi gençlik”

Bir gazetecinin neden aday oldun sorusuna; “Meclisteki 60-65 yaşındakilerin gençlerin halinden anlamayacağını düşündüğüm için aday oldum. Gençlerin halinden gençler anlar. Ben de bu yüzden milletvekili olmaya karar verdim” şeklinde cevap verdi.

Seçilirsen Edirne için ne yapmayı düşünüyorsun sorusu üzerine ise; “Edirne için düşüncelerim daha iyi alt yapı ve daha iyi sistemler düşünüyorum. Daha iyi yaşam için Edirne’yi geliştirmek adına güzel şeyler yapılabileceğini düşünüyorum. Şu anda sadece seçim zamanı Edirne’ye çiçek ekiliyor. Başka yapılan bir gelişme yok. Faklı projeler sunmak istiyorum” diye konuştu.

Özlem CEYLAN

 

 

 

Bu haber (743) defa okundu.

Amerika'nın Adalet ve İçişleri Bakanlarının mal varlıklarını donduracağız

Koltuk Kimin Olacak?

Mazbatalarını aldılar

İyi Parti'den tebrik mesajı

“Seçim sonuçlarını kabul ediyorum”
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
Enver Şengül
YÜCEL VE KAZANCIGİL'İN ARDINDAN
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Cuma Sohbetleri
Duaya Muhtacız…
Dilara Pınar ARIÇ
AKIL İLE KALP
Ebru Güven
MONOTON
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
ÇOK OKUNANLAR

Sekiz Saatlik Kesinti Olacak!

Arızalanan otobüs panik yarattı

Yere çöp atan kişiyi uyarınca dayak yedi 

İl Başkanı Altan gözaltına alındı

Elleri bağlanan hasta polisi alarma geçirdi

4 memur tutuklandı

Emekliye Can Simidi

Yönetim Belli Oldu

Bayram hediyeleri Maskeli kahramanlardan

Edirne'de uyuşturucu operasyonu

Minik turnuva başladı

“Umduklarını bulamadılar”

Güçlü Türkiye İçin Güçlü Kadınlar

Teyzesini gürültü çıkardığı için öldürmüş

Bu kesinti çok kapsamlı olacak!

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir
xx