EDİRNE Açık 30°C   TEKİRDAĞ Çok Bulutlu 23°C   KIRKLARELİ Açık 24°C   ÇANAKKALE Çok Bulutlu 23°C 
Haber giriş tarihi: 08 Mayıs 2018 Salı, 17:22
Şiir Atölyesi çalışması yapıldı
Özel Edirne Bahçeşehir Ortaokulunda Yaratıcı Yazarlık ve Drama Eğitmeni Songül Bozacı’nın katılımıyla altıncı sınıf öğrencileri ile ‘Şiir Atölyesi’ çalışmaları gerçekleştirildi.

Mavisel Yener’in yazdığı Şiir Atölyesi adlı kitap çalışmalarını yıl boyunca sürdüren öğrenciler, bu etkinlikle şiire yolculuğun tadına vardılar. Şiirlerin içerdiği duygu yoğunluğunu içselleştirmenin ardından Songül Bozacı ile düzenlenen atölyede çocuklar hem eğlendikleri hem de paylaşımda bulundukları etkinliklerle şiiri adeta yaşadılar. Şiir yazmak için gereken kaynaklar, şairlerin şiirlerini kaleme alırken kullandığı yöntemler, dili etkili kullanma şekillerini öğrenmenin yanı sıra öğrenciler de şiir yazma konusunda kendilerini deneme fırsatını buldular. Özel Edirne Bahçeşehir Ortaokulu Türkçe Zümresinin desteklediği atölye çalışmaları geleceğin şairlerini yetiştirmek gayesiyle hayata geçirilmiş bir uygulamadır. Öğrencilerin her konuda donanımlı olarak yetişmesine önem veren Okul Müdürü Mahmut Boztürk, gerçekleştirilen atölye çalışmaları ile çocukların kitaplara olan ilgisinin arttığını gözlemlediklerini ve bu sayede kendini en iyi şekilde ifade edebilecek nesiller yetiştiğini vurguladı.

LÖSEV için halkla buluştu

Lösemili bir çocuğa yapılabilecek en büyük iyilik LÖSEV’i yakından tanımaktır. Lösemi ile mücadele eden minik yürekleri yalnız bırakmamak ve onlara ses olmak için daha fazla insana ulaşmak gönüllüğün bir parçasıdır.

Özel Edirne Bahçeşehir Ortaokulu Matematik Zümresinin LÖSEV ile başlattığı “KARDEŞ OKUL” projesiyle öğrenciler, gönüllü çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Kamuoyunu bilgilendirmek ve LÖSEV’i daha yakından tanıtmak için ‘Saraçlar Caddesi’nde Lösev çalışanlarıyla ve Edirne gönüllüleriyle bir araya gelen Özel Edirne Bahçeşehir Ortaokulu 7.sınıf öğrencilerinden İremnur Karakoyun, Enver Burak Kılıç, Eylül Özülkü, Uraz Pamukçu, Eylül Özen, Tusem Özoğul, Erem Arca Bora, Zeynep Rüya Çiftçi, Kerem Özen, Oğuz Biter keyifle ve gönülden çalışarak bilgilerini aktardılar. Halkla bir araya gelen öğrenciler; vakfın çalışmalarını, niçin önemli olduğunu dile getirirken LÖSEV için bağış topluyoruz diye gezen şahıslara itimat edilmemesi gerektiğini ve LÖSEV’in böyle bir kuruluş olmadığını vurguladı.

Okul Müdürü Mahmut Boztürk, “Türkiye’de Lösemili Çocuklar Vakfı’nın amacı; lösemili ve kan hastası çocukların sağlık ve eğitim başta olmak üzere maddi ve manevi her türlü ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak, bunun yanı sıra kalıtsal ve edinsel kan hastalıkları konusunda ulusal düzeyde tedavi, eğitim ve araştırma kurumları kurmaktır. Bugüne kadar pek çok başarılı sosyal sorumluluk çalışmasına imza atan Özel Edirne Bahçeşehir Ortaokulu, vakfın amacını benimseyerek örnek bir çalışmaya daha imza attı. ‘Hayatımız Çocuklarımız’ ilkesiyle yola çıkarak öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin Lösev görevlileriyle birlikte yürüttükleri bu güzel çalışma bizleri bir kez daha onurlandırdı. Eğitimin ve çocuğun olduğu her yerde gönülden varız ve var olmaya devam edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, öğrencilerimizi kutluyorum.” diyerek etkinlikle ilgili görüşlerini paylaştı.

Haber Merkezi

Bu haber (269) defa okundu.

Öğrencilerden müzik şöleni

Yeni sisteme imzalı itiraz

Şiir Atölyesi çalışması yapıldı

“DAVA ŞUURU İÇERİSİNDE YOLLARA DÜŞTÜK”

‘BİLİM TARİHİNDEN NOTLAR’
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
GALATASARAY’IN ŞAMPİYONLUĞU VE!?..
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
Enver Şengül
RAMAZAN TURİZMİ VE SELİMİYE HARABESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Cuma Sohbetleri
YARATILANI HOŞ GÖR, YARATAN’DAN ÖTÜRÜ
Dilara Pınar ARIÇ
SEÇİMLERİMİZ HAYATIMIZI BELİRLER
Ebru Güven
FAİZLER DÜŞTÜ EV FİYATLARI YÜKSELDİ
ÇOK OKUNANLAR

Eşini keser ile öldürdü

Başbakan müjdeyi verdi

Pazar günü ne elektrik ne su olacak

Aday adayları kendini tanıttı

8 saat elektrik olmayacak!

Eski bakan Edirne’yi unutmadı

Trafik kazası can aldı

Anesteziyle ilgili doğru bilinen 11 yanlış

Okulları bugün dışardaydı

Süpürge ve küreklerle protesto ettiler

ADAYLAR AÇIKLANDI

80’lik dede cezaevinde

Köy muhtarlarının sorunları çözülüyor

Trafik kazası, 1 yaralı

Provokasyon falan yok!

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir
xx