EDİRNE Açık 30°C   TEKİRDAĞ Çok Bulutlu 23°C   KIRKLARELİ Açık 24°C   ÇANAKKALE Çok Bulutlu 23°C 
Haber giriş tarihi: 01 Mayıs 2018 Salı, 07:00
“DAVA ŞUURU İÇERİSİNDE YOLLARA DÜŞTÜK”
Büro Memur-Sen Edirne yönetimi, temsilciler ve üyelerle bir araya gelip sorunlarını ve isteklerini dinledi. Büro Memur –Sen Edirne Şube Başkanı Memet Sait Ercan sendika sayım ve yetkilerinin belirlenebilmesi için çalışma başlattıklarını belirtti.

Büro Memur – Sen Edirne Şube Başkanı Memet Sait Ercan, Edirne’deki İpsala, Kapıkule ve Hamzabeyli Gümrük Kapılarında çalışanları ziyaret ederek, sorunlarını ve isteklerini dinledi.

15 Mayıs’ta yapılacak sendika sayım ve yetkilerinin belirlenmesinden önce yönetim olarak hummalı bir çalışma içine girdiklerini ifade eden Şube Başkanı Sait Ercan, davalarına sahip çıktıklarını dile getirdi.

Şube Başkanı Ercan, geride kalan bir ay içerisinde üye sayılarını hatırı sayılır şekilde arttırdıklarını, sendikalarının daha iyi olması için ellerinden geleni gayreti gösterdiklerini ifade etti.

Memet Ercan, “Çalışanların hak ve emek mücadelesinde üzerimize yüklenen vebal ve sorumluluğun hakkını tam anlamıyla yerine getirmek ancak bunu bir dava şuurunda, fedakârlık ve samimiyet içerisinde olanlar yapabilir. Bizim sendikal anlayışımızda; ne sınıf sendikacılığı, ne zümre sendikacılığı, ne de ideoloji sendikacılığı vardır. Bizim sendikal anlayışımızda haklının haksıza olan muhalefeti ve sesinin yüksekliğidir. Aynı zamanda toplumun refahı ve huzurunu savunmaktır. Bizim bu dava şuurundaki mücadelemizin ana kaynağı ve amacı; Memur Sen Kurucu Genel Başkanımız 7 güzel insandan biri olan Kudüs Şairi Merhum Mehmet Akif İnan'ın “Sendikal mücadelemiz, Türkiye’nin geleceğini yeniden inşa etmek adına erdemliler hareketidir” cümlesinin bir gereğidir. Bu amaç uğruna kendimize ait zamanımızdan fedakârlık yaparak gece demeden tatil demeden arkadaşlarımızla birlikte hiç bir mazeret üretmeden tamamen gönüllülük ve dava şuuru içerisinde yollara düştük. Hamzabeyli İpsala ve Kapıkule Gümrük Sahasında gece saat 03’lere kadar süren saha çalışmalarımızda; büyük fedakârlıklarla görev yapan ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayan Gümrük Çalışanlarımızı yerinde ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledik çözüm yollarını birlikte müzakere ettik” diye konuştu.

“GİDEREK GÜÇ KAZANIYORUZ.”

Yaptıkları çalışmalarla sendika olarak giderek güç kazandıklarının altını çizen Büro Memur-Sen Şube Başkanı Ercan sözlerine şöyle devam etti: “Aynı zamanda sendika sayımlarının yapılacağı ve sendikaların yetkilerinin belirleneceği 15 Mayıs 2018 tarihindeki Sendika sayımlarına Edirne Şube Yönetimi ve Temsilcilerimizle birlikte dur durak bilmeden büyük özveri ve fedakarlıklarla katkı sunmaya ve daha güçlü bir Büro Memur Sen sendikamız için çalışıyoruz. Yaptığımız son bir aylık üye çalışmalarımızla şubemizi her geçen gün büyütüyoruz. Bu yıl da yine Büro Memur-Sen Sendikamızın büyüdüğünü net olarak görmeye sayılı günler kaldı. Biz büyürken, bize rakip bile olamayan ve sadece sendikal mücadelelerini; sadece kavga, karalama, yanıltma ideoloji ve etnik köken zemininde sürdürmeyi geçmişten beri alışkanlık haline getiren ve bir türlü bu huylarından vazgeçmeyen sendikaların son beş yılda olduğu gibi Mayıs 2018 sayımında da çöküşlerini net olarak göreceğiz. Bir sendikanın giderek güç kaybetmesi aynı zamanda temsil ettikleri üyelerinin de güç kaybı ve etkilerinin azalması demektir. Güçlü sendika demek güçlü kazanım demektir. Güçlü temsil demektir. Güç birlikten doğar” ifadelerini kullandı.

BERK SÖYLEMEZ

 

Bu haber (435) defa okundu.

Öğrencilerden müzik şöleni

Yeni sisteme imzalı itiraz

Şiir Atölyesi çalışması yapıldı

“DAVA ŞUURU İÇERİSİNDE YOLLARA DÜŞTÜK”

‘BİLİM TARİHİNDEN NOTLAR’
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
GALATASARAY’IN ŞAMPİYONLUĞU VE!?..
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
Enver Şengül
RAMAZAN TURİZMİ VE SELİMİYE HARABESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Cuma Sohbetleri
YARATILANI HOŞ GÖR, YARATAN’DAN ÖTÜRÜ
Dilara Pınar ARIÇ
SEÇİMLERİMİZ HAYATIMIZI BELİRLER
Ebru Güven
FAİZLER DÜŞTÜ EV FİYATLARI YÜKSELDİ
ÇOK OKUNANLAR

Eşini keser ile öldürdü

Başbakan müjdeyi verdi

Pazar günü ne elektrik ne su olacak

Aday adayları kendini tanıttı

8 saat elektrik olmayacak!

Eski bakan Edirne’yi unutmadı

Trafik kazası can aldı

Anesteziyle ilgili doğru bilinen 11 yanlış

Okulları bugün dışardaydı

Süpürge ve küreklerle protesto ettiler

ADAYLAR AÇIKLANDI

80’lik dede cezaevinde

Köy muhtarlarının sorunları çözülüyor

Trafik kazası, 1 yaralı

Provokasyon falan yok!

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir
xx