EDİRNE Açık -2°C   TEKİRDAĞ Açık -2°C   KIRKLARELİ Açık -2°C   ÇANAKKALE Açık -3°C 
Haber giriş tarihi: 01 Mayıs 2018 Salı, 07:00
“DAVA ŞUURU İÇERİSİNDE YOLLARA DÜŞTÜK”
Büro Memur-Sen Edirne yönetimi, temsilciler ve üyelerle bir araya gelip sorunlarını ve isteklerini dinledi. Büro Memur –Sen Edirne Şube Başkanı Memet Sait Ercan sendika sayım ve yetkilerinin belirlenebilmesi için çalışma başlattıklarını belirtti.

Büro Memur – Sen Edirne Şube Başkanı Memet Sait Ercan, Edirne’deki İpsala, Kapıkule ve Hamzabeyli Gümrük Kapılarında çalışanları ziyaret ederek, sorunlarını ve isteklerini dinledi.

15 Mayıs’ta yapılacak sendika sayım ve yetkilerinin belirlenmesinden önce yönetim olarak hummalı bir çalışma içine girdiklerini ifade eden Şube Başkanı Sait Ercan, davalarına sahip çıktıklarını dile getirdi.

Şube Başkanı Ercan, geride kalan bir ay içerisinde üye sayılarını hatırı sayılır şekilde arttırdıklarını, sendikalarının daha iyi olması için ellerinden geleni gayreti gösterdiklerini ifade etti.

Memet Ercan, “Çalışanların hak ve emek mücadelesinde üzerimize yüklenen vebal ve sorumluluğun hakkını tam anlamıyla yerine getirmek ancak bunu bir dava şuurunda, fedakârlık ve samimiyet içerisinde olanlar yapabilir. Bizim sendikal anlayışımızda; ne sınıf sendikacılığı, ne zümre sendikacılığı, ne de ideoloji sendikacılığı vardır. Bizim sendikal anlayışımızda haklının haksıza olan muhalefeti ve sesinin yüksekliğidir. Aynı zamanda toplumun refahı ve huzurunu savunmaktır. Bizim bu dava şuurundaki mücadelemizin ana kaynağı ve amacı; Memur Sen Kurucu Genel Başkanımız 7 güzel insandan biri olan Kudüs Şairi Merhum Mehmet Akif İnan'ın “Sendikal mücadelemiz, Türkiye’nin geleceğini yeniden inşa etmek adına erdemliler hareketidir” cümlesinin bir gereğidir. Bu amaç uğruna kendimize ait zamanımızdan fedakârlık yaparak gece demeden tatil demeden arkadaşlarımızla birlikte hiç bir mazeret üretmeden tamamen gönüllülük ve dava şuuru içerisinde yollara düştük. Hamzabeyli İpsala ve Kapıkule Gümrük Sahasında gece saat 03’lere kadar süren saha çalışmalarımızda; büyük fedakârlıklarla görev yapan ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayan Gümrük Çalışanlarımızı yerinde ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledik çözüm yollarını birlikte müzakere ettik” diye konuştu.

“GİDEREK GÜÇ KAZANIYORUZ.”

Yaptıkları çalışmalarla sendika olarak giderek güç kazandıklarının altını çizen Büro Memur-Sen Şube Başkanı Ercan sözlerine şöyle devam etti: “Aynı zamanda sendika sayımlarının yapılacağı ve sendikaların yetkilerinin belirleneceği 15 Mayıs 2018 tarihindeki Sendika sayımlarına Edirne Şube Yönetimi ve Temsilcilerimizle birlikte dur durak bilmeden büyük özveri ve fedakarlıklarla katkı sunmaya ve daha güçlü bir Büro Memur Sen sendikamız için çalışıyoruz. Yaptığımız son bir aylık üye çalışmalarımızla şubemizi her geçen gün büyütüyoruz. Bu yıl da yine Büro Memur-Sen Sendikamızın büyüdüğünü net olarak görmeye sayılı günler kaldı. Biz büyürken, bize rakip bile olamayan ve sadece sendikal mücadelelerini; sadece kavga, karalama, yanıltma ideoloji ve etnik köken zemininde sürdürmeyi geçmişten beri alışkanlık haline getiren ve bir türlü bu huylarından vazgeçmeyen sendikaların son beş yılda olduğu gibi Mayıs 2018 sayımında da çöküşlerini net olarak göreceğiz. Bir sendikanın giderek güç kaybetmesi aynı zamanda temsil ettikleri üyelerinin de güç kaybı ve etkilerinin azalması demektir. Güçlü sendika demek güçlü kazanım demektir. Güçlü temsil demektir. Güç birlikten doğar” ifadelerini kullandı.

BERK SÖYLEMEZ

 

Bu haber (820) defa okundu.

"Bir Portakal, Bir Köpük; İşte Mutluluk!"

Safir Koleji’nde etkinlikler devam ediyor

Balkanlardan gelen öğrencilere TÜ'de eğitim

Güncel Değerlendirmeler konferansı

Mimarlık eğitimleri düzenlendi
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Cuma Sohbetleri
GÜNAH KAVRAMI VE BÜYÜK GÜNAHLAR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Ebru Güven
STOKLAR ERİYOR
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
ÇOK OKUNANLAR

EDİRNE'YE 2 YENİ TAKSİ DURAĞI

“Edirne’ye değil, şahsıma zarar verin!”

2 kişi hayatını kaybetti

ÖĞRENCİLERİN OKSİJENLERİNE KADAR HESAPLIYORUZ

Sınıfta hüzünlü ders

2 kişi hayatını kaybetti

Son yolculuğuna uğurlandı

Anne Yemekleri Obeziteye Karşı

Saçları ile umut dağıtıyor

Mantar bariyere çarptı

Demokrat Parti’nin adayı Sedefçi mi?

TASİŞ’te İzdiham Yaşandı

“Bunu yapanlar cezasız kalmayacak”

"Meşhur Kavala kurabiyesi özüne döndü"

Otogar ve park Sorununa son vereceğiz"

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir