EDİRNE Çok Bulutlu 20°C   TEKİRDAĞ Kapalı 17°C   KIRKLARELİ Parçalı Bulutlu 15°C   ÇANAKKALE Kapalı 18°C 
Haber giriş tarihi: 24 Nisan 2018 Salı, 07:00
Minik vali dev soruna dikkat çekti
Edirne’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı. Programlar çerçevesinde Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu öğrencisi Elif Sıla Polat, vali koltuğuna oturarak alt yapı sorununa çözüm bulunmasını istedi.

"Valilik makamı temsilen miniklere bırakıldı"

Bayram kutlamalarına ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ile birlikte, Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu öğrencilerinden Gözde Namlıca, Ali Cenker Arda ve Elif Sıla Polat ve Okul Müdürü Demet Fisek’in Edirne Valisi Günay Özdemir’i ziyareti ile başlandı.

Vali Günay Özdemir'in makam koltuğuna temsili olarak oturan Elif Sıla Polat, ilk olarak Edirne'nin sorunlarına değinmek istediğini söyledi.

"Engellilerin sorunları çözülmeli"

Makam koltuğuna temsili olarak oturan Polat kendini çok mutlu hissettiğini dile getirerek; "Açıkçası yarının büyükleri olarak böyle şeylere tanık olmak güzel bir duygu. Bana göre Edirne’nin sorunları üzerinde konuşacak olursak bunlardan en önemlisi engelli vatandaşlılarımızı düşünmektir. Engelli vatandaşlarımız için daha çok önlem almak istiyorum. Mesela her okula bir engelli asansörü yaparsak bizler için daha uygun olabileceğini düşündüm. Çünkü hepimiz birer engelli adayıyız. Görme engelliler için yapılan tırtıklı yollara araç park edildiğini gördüm. Halkımızı bu konuda bilgilendirmenin bunun için uygun olduğunu da vurgulamak istiyorum."dedi.

“ALT YAPI SORUNLARINI GÖRDÜM”

Edirne’nin bir başka önemli sorununun da alt yapı sorunu olduğunu belirten Polat; “ Yağmur yağdığında hemen kanalizasyonlar taşmaya başlıyor. Buna örnek olarak ben Kocasinan Mahallesi’nde oturuyorum. Ve bizim mahallemizde yağmur yağdığında kanalizasyonlar taşmaya başlıyor ve biz evden çıkmakta zorlanıyoruz. Bu konuda da bir çözüm bulunursa sevinirim” dedi.

Çocuklar için ise; “Okullardaki derslik sayısının arttırılması gerektiğini, bilgisayar laboratuarlarının geliştirilmesinin daha güzel olabileceğini düşündüğünü ve çoğu okulda sınıf mevcutları çok fazla derslik sayısı arttırılırsa derslerin daha sağlıklı işlenebileceği kanısında olduğunu” ifade etti.

Daha sonra Vali Günay Özdemir, öğrencilere günün anısına hediye vererek hatıra fotoğrafı çekildi.

“VALİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU”

Edirne Valisi Günay Özdemir, 9. Balkan Çocuk Şenliği kapsamında, Bulgaristan, Kosova, Yunanistan, Romanya, Sırbistan, Hırvatistan, Çanakkale ve Tekirdağ'dan gelen yöresel kıyafetli öğrencilerle Valilik toplantı Salonunda buluştu.

Vali Günay Özdemir burada yaptığı konuşmada; “ çocuk şenliği özellikle 23 Nisan Cumhuriyet Bayramı Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmiştir. Çünkü çocuklarımız geleceğimizin yöneticileri ve büyükleridir. Ve bu konuda sadece Türk çocuklarına değil bütün dünya çocuklarına armağan edilen tek bayramdır. Ve biz de bunu balkan çocuklarımız ile beraber her yıl balkan şenliği olarak Balkan Ülkeleri ve Trakya’daki illerimizle beraber şenlik olarak kutluyoruz. Ve bu şenliğimize de balkanlardan ve Trakya illerimizden gelen 12 tane grubumuz var. Şenliğimize katılan toplam 201 kişi katıldı 141 öğrenci, 60 tane de öğretmen ve idarecimiz var. Onları burada Edirne’deki kardeşleri misafir ediyor. Her okulumuzdaki öğrenciler, dışarıdan gelen kardeşleriyle kaynaşıyorlar, tanışıyorlar. Aileler Edirne'yi ve Türk kültürünü gelen misafirlerimize tanıtıyor” dedi.

Vali Özdemir konuşmasının ardından öğrencilerle kısa kısa tanışma yaparak daha sonra öğrenciler yörelerine ait hediyelerini Vali Günay Özdemir’e takdim ettiler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programına Edirne Valiliği önünden başlayan kortej yürüyüşü, Atatürk Anıtı'nda son buldu.

Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramının 98.yıl dönümü kapsamında Atatürk Anıtı’na İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve diğer iki kurumun çelenginin sunulması, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile devam eden program saraçlar caddesindeki etkinlikler ile devam etti.

Özlem Ceylan

Bu haber (1023) defa okundu.

Yangın güvenliğinde Türk ve Bulgar dayanışması

Meriç Deresi kirlilik nedeniyle "gri ve beyaz" akıyor

Edirne Barosu Başkanlığı'na Alper Pınar seçildi

Doktor doktor gezdi şifayı Edirne'de buldu

Koro "hatırası kıymetli repertuvarla" sahne aldı
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
Enver Şengül
MERİÇ KÖPRÜSÜNÜ KİRLETMEYE DEVAM
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Cuma Sohbetleri
Ailenin Yaşlı Üyeleriyle İlişkiler
Dilara Pınar ARIÇ
RAHMAN VE RAHİM
Ebru Güven
‘YETMİYOR’
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
ÇOK OKUNANLAR

Pazar yönetiminden sitem        

14 kişi tutuklandı

Sanayi sitesinin kadın oto boyacısı

‘Millet Kıraathanesi’ açıldı

Topluma Faydalı Ceza

Çeşitli suçlardan aranıyorlardı

Erkek cesedi bulundu

Devrilen römorktaki çeltikler yola saçıldı

“Üreticinin Alın Terini, Tüketicinin Rızkını Çalmasınlar”

Hem organik Hem hesaplı

Kapalı pazar yerinin yeni yılda açılması hedefleniyor

94 Gün Sonra Gelen İl Başkanı

“Dolara İnat 5 TL”

“Askerlerimiz açlığa mahkum edildi”

Edirne'de drone ile trafik denetimi

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir
xx