EDİRNE Açık 30°C   TEKİRDAĞ Açık 25°C   KIRKLARELİ Açık 26°C   ÇANAKKALE Açık 25°C 
Haber giriş tarihi: 24 Nisan 2018 Salı, 07:00
Minik vali dev soruna dikkat çekti
Edirne’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı. Programlar çerçevesinde Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu öğrencisi Elif Sıla Polat, vali koltuğuna oturarak alt yapı sorununa çözüm bulunmasını istedi.

"Valilik makamı temsilen miniklere bırakıldı"

Bayram kutlamalarına ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ile birlikte, Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu öğrencilerinden Gözde Namlıca, Ali Cenker Arda ve Elif Sıla Polat ve Okul Müdürü Demet Fisek’in Edirne Valisi Günay Özdemir’i ziyareti ile başlandı.

Vali Günay Özdemir'in makam koltuğuna temsili olarak oturan Elif Sıla Polat, ilk olarak Edirne'nin sorunlarına değinmek istediğini söyledi.

"Engellilerin sorunları çözülmeli"

Makam koltuğuna temsili olarak oturan Polat kendini çok mutlu hissettiğini dile getirerek; "Açıkçası yarının büyükleri olarak böyle şeylere tanık olmak güzel bir duygu. Bana göre Edirne’nin sorunları üzerinde konuşacak olursak bunlardan en önemlisi engelli vatandaşlılarımızı düşünmektir. Engelli vatandaşlarımız için daha çok önlem almak istiyorum. Mesela her okula bir engelli asansörü yaparsak bizler için daha uygun olabileceğini düşündüm. Çünkü hepimiz birer engelli adayıyız. Görme engelliler için yapılan tırtıklı yollara araç park edildiğini gördüm. Halkımızı bu konuda bilgilendirmenin bunun için uygun olduğunu da vurgulamak istiyorum."dedi.

“ALT YAPI SORUNLARINI GÖRDÜM”

Edirne’nin bir başka önemli sorununun da alt yapı sorunu olduğunu belirten Polat; “ Yağmur yağdığında hemen kanalizasyonlar taşmaya başlıyor. Buna örnek olarak ben Kocasinan Mahallesi’nde oturuyorum. Ve bizim mahallemizde yağmur yağdığında kanalizasyonlar taşmaya başlıyor ve biz evden çıkmakta zorlanıyoruz. Bu konuda da bir çözüm bulunursa sevinirim” dedi.

Çocuklar için ise; “Okullardaki derslik sayısının arttırılması gerektiğini, bilgisayar laboratuarlarının geliştirilmesinin daha güzel olabileceğini düşündüğünü ve çoğu okulda sınıf mevcutları çok fazla derslik sayısı arttırılırsa derslerin daha sağlıklı işlenebileceği kanısında olduğunu” ifade etti.

Daha sonra Vali Günay Özdemir, öğrencilere günün anısına hediye vererek hatıra fotoğrafı çekildi.

“VALİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU”

Edirne Valisi Günay Özdemir, 9. Balkan Çocuk Şenliği kapsamında, Bulgaristan, Kosova, Yunanistan, Romanya, Sırbistan, Hırvatistan, Çanakkale ve Tekirdağ'dan gelen yöresel kıyafetli öğrencilerle Valilik toplantı Salonunda buluştu.

Vali Günay Özdemir burada yaptığı konuşmada; “ çocuk şenliği özellikle 23 Nisan Cumhuriyet Bayramı Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmiştir. Çünkü çocuklarımız geleceğimizin yöneticileri ve büyükleridir. Ve bu konuda sadece Türk çocuklarına değil bütün dünya çocuklarına armağan edilen tek bayramdır. Ve biz de bunu balkan çocuklarımız ile beraber her yıl balkan şenliği olarak Balkan Ülkeleri ve Trakya’daki illerimizle beraber şenlik olarak kutluyoruz. Ve bu şenliğimize de balkanlardan ve Trakya illerimizden gelen 12 tane grubumuz var. Şenliğimize katılan toplam 201 kişi katıldı 141 öğrenci, 60 tane de öğretmen ve idarecimiz var. Onları burada Edirne’deki kardeşleri misafir ediyor. Her okulumuzdaki öğrenciler, dışarıdan gelen kardeşleriyle kaynaşıyorlar, tanışıyorlar. Aileler Edirne'yi ve Türk kültürünü gelen misafirlerimize tanıtıyor” dedi.

Vali Özdemir konuşmasının ardından öğrencilerle kısa kısa tanışma yaparak daha sonra öğrenciler yörelerine ait hediyelerini Vali Günay Özdemir’e takdim ettiler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programına Edirne Valiliği önünden başlayan kortej yürüyüşü, Atatürk Anıtı'nda son buldu.

Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramının 98.yıl dönümü kapsamında Atatürk Anıtı’na İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve diğer iki kurumun çelenginin sunulması, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile devam eden program saraçlar caddesindeki etkinlikler ile devam etti.

Özlem Ceylan

Bu haber (991) defa okundu.

“Umduklarını bulamadılar”

Son gün 27 Ağustos

İl Başkanı Altan gözaltına alındı

Çevre severler çare arıyor

Yönetim Belli Oldu
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
Enver Şengül
MAKEDONYA KULESİ İÇİN GÜZEL BİR HABER
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Cuma Sohbetleri
Duaya Muhtacız…
Dilara Pınar ARIÇ
AKIL İLE KALP
Ebru Güven
MONOTON
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
ÇOK OKUNANLAR

Sekiz Saatlik Kesinti Olacak!

“Sorumluları kim ise onlar ilgilenecekler”

Arızalanan otobüs panik yarattı

Edirne'de FETÖ şüphelisi 4 kişi yakalandı

Yere çöp atan kişiyi uyarınca dayak yedi 

Ardında davetiyeleri ve hüzün bıraktı

Tarihi köprüler trafiğe kapatılacak

“İncelemeye Devam Edebilirler”

Elleri bağlanan hasta polisi alarma geçirdi

KURULTAY İSTEMİYORUZ DEDİ AMA…

4 memur tutuklandı

Emekliye Can Simidi

Edirne'de uyuşturucu operasyonu

Minik turnuva başladı

Evlenmek İçin Sıraya Girdiler

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir
xx