EDİRNE Parçalı Bulutlu 18°C   TEKİRDAĞ Parçalı Bulutlu 15°C   KIRKLARELİ Kapalı 12°C   ÇANAKKALE Açık 14°C 
Haber giriş tarihi: 21 Nisan 2018 Cumartesi, 14:52
Seçimin galibi Emre Alp
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın geçen hafta başlayan seçim heyecanında sona gelindi. Mavi ve beyaz liste olarak iki listenin yarıştığı Meclis Başkanlığı seçimlerinde Refik Şahin’in 14 oy’una karşılık, Emre Alp 27 oy olarak seçimin galibi oldu.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odasının Meclis Başkanlığı seçimleri; Meclis Üyeleri, Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri, Meslek Komitesi Üyeleri, Disiplin Kurulu Üyeleri ile 41 meclis üyesinin katılımıyla Meclis Başkanlığı seçimi gerçekleştirildi.

Divan oluşturulmasında oturumu yönetmek üzere Edirne Ticaret ve Sanayi Odasının en yaşlı Meclis Üyesi Divan Başkanı Yılmaz Aydın Ulusoy’un yanında ayrıca Edirne Ticaret ve Sanayi Odasının en genç iki Meclis Üyesi Güven Duvan ve Utku Arif Günaydın da görev aldı.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odasının en yaşlı Meclis Üyesi Yılmaz Aydın Ulusoy seçim öncesi yaptığı konuşmasında; “ 1885 yılında kurulan Odamızın,  133. Kez görev yapmak üzere Meslek Komite, Meclis, Yönetim, Disiplin ve Birlik Delegesi seçimlerimizi 11 Nisan 2018 Çarşamba günü Odamıza kayıtlı üyelerimizin yaklaşık %80’lik katılımı ile büyük bir nezaket, hoşgörü ve sağduyu ile tamamlamış bulunmaktayız.  Daha sonra 18 Nisan 2018 Çarşamba günü Yönetim Kurulu Başkan ve üyelerimizin seçimini de gerçekleştirdik. Ve Yönetim Kurulu Başkan ve üyelerimizi en içten dileklerimle kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz. 21 Nisan 2018 Cumartesi günü Yargı gözetiminde olmaksızın 5174 sayılı kanun ve bu kanuna uygun çıkarılan Organ seçimleri yönetmeliğinin 26/27. Maddeleri gereği Meslek Komite Başkan ve Yardımcısı ile Meclis Başkan ve 2 yardımcısı ile kâtip üye seçimini;  Yönetmelikte belirtildiği üzere en yaşlı üyenin başkanlığında bu seçim işlemlerini gerçekleştireceğiz.

Öncelikle bu makamlara seçilecek olan meclis ve komite üyelerimizi şimdiden tebrik ediyor. Başarılı çalışmalar yapmalarını diliyorum. 133 yıldır Odamızın Meclisinde görev yapmak üzere seçilen ilk Kadın Meclis üyelerimizi kutluyor ve Yönetim Kurulu Başkanımız ile birlikte bu günün anlam ve önemine binaen kendilerine çiçek takdim etmek istiyorum.  Meclis Başkanlığına aday olan iki meclis üyemizi de gönülden kutluyorum.   Seçim usulü gizli oy ve açık tasniftir.  Seçimde oy kullanma Odamız için hayırlı olmasını diliyorum.  Seçimimizin Edirne’mize ve ülkemiz ekonomisine hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim, odamızın tüm organlarına seçilen üyelerimizi kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

133 yıldır Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Meclisinde görev yapmak üzere seçilen ilk Kadın Meclis üyeleri Rüçhan Zıpkınkurt, Serpil Ciğerci, Nurcan Kaba ve Nükhet Sert’e Yönetim Kurulu Başkanı ve Meclis Üyesi Divan Başkanı Yılmaz Aydın Ulusoy, günün anlam ve önemine binaen çiçek takdim ettiler.

Edirne Ticaret ve Sanayi odasında yapılan meclis başkanı ve 2 meclis başkan yardımcısı ve 1 meclis kâtip üye seçimi yapıldı.

Yapılan seçim sonucunda Meclis Başkanlığına 27 oy ile Mustafa Emre Alp, Meclis Başkan Yardımcılığına Yılmaz Aydın Ulusoy 27 oy ile, serpil ciğerci 26 oy ile seçilirken; Meclis Katip Üyeliğine ise 27 oy ile Utku Arif Günaydın seçildi.

Meclis Başkanlığına seçilen Mustafa Emre Alp seçim sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada; “ bir seçim atmosferi yaşandı. Bu süreçte yanımızda olan herkese teşekkür ederiz. Bundan sonraki görevimiz 4 yıl boyunca Edirne Ticaret ve Sanayi Odasına ve Edirne’ye hizmet etmektir. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“4 YIL SONRA YOKUM”

Aramızda genç arkadaşları ve özellikle de bayan arkadaşları gördükten sonra yerimizi onlara bırakacağız diyerek; “Bu tabloda bayan üyeleri ve genç arkadaşları gördükten sonra Allah uzun ömür verirse 4 yıl sonra ben yokum. Ve geleceği herkese ve gençlere, özellikle bayan arkadaşlara bırakmak istiyorum” şeklinde konuştu.

“MECLİSTE KADINLARIN YERİ ARTIYOR”

İlk kez Meclis Başkan Yardımcılığına seçilen Şirinler Çocukevi sahibi ve aynı zamanda Fizik Öğretmeni Serpil Ciğerci ise seçimlerin Ticaret Ve Sanayi Odası için hayırlı olmasını dilerken, “çok geç kalınmış bir bayan olarak gördüğünü ve bir eğitimci için ayrı bir duygu olduğunu ve de çok mutlu olduğunu” belirtti.

Meclis Katip Üyesi Utku Arif Günaydın; “Ticaret hayatında Birçok genç arkadaşımız var. Ben 30 yaşındayım. Şuanda Edirne’de ticaret yapan Benden küçükler de var tabi ki. Büyüklerimiz de var. Büyüklerimizin akıllarıyla, bizim gençliğimiz ile odamızı daha iyi yerlere getirmek istiyoruz. Tabii ki Edirne’miz için de daha iyi çalışmalar yapmak en büyük amaçlarımız arasındadır. Bir dahaki seçimlere kadar herkese hayırlı olmasını diliyorum. Bir dahaki seçimlerde daha çok genç arkadaşımızı ticaret odasına bekliyoruz. Ve Edirne’yi daha iyi yerlere getireceklerini düşünüyorum” dedi.

 Özlem Ceylan

                                                                                                             

 

 

 

 

Bu haber (792) defa okundu.

"Edirne tarihine yolculuk"

Süreç, Sağlıklı şekilde ilerliyor

“Kararlılık ve Azmin Pekiştiği Nokta”

Trakya'da 45 bin ton ayçiçeği alımı yapıldı

Sınır kapılarında tır kuyruğu
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
Enver Şengül
MERİÇ KÖPRÜSÜNÜ KİRLETMEYE DEVAM
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Cuma Sohbetleri
Ailenin Yaşlı Üyeleriyle İlişkiler
Dilara Pınar ARIÇ
RAHMAN VE RAHİM
Ebru Güven
BAĞIMLI MIYIZ?
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
ÇOK OKUNANLAR

Polisten kaçarken kaza yaptı

Okuyanlar Edirne’ye geliyor

"20 yıl önceki kötü intibayı ortadan kaldırdık"

Çiftçi "Feride Abla"nın azmi takdir topluyor

AK Parti’den ilk aday Koray Uymaz

5'inci kattan düşerek hayatını kaybetti

Binbaşı son yolculuğuna uğurlandı

“Farkı bir konsept yapmaya karar verdik”

“İnadına zam yapmayacağız”

Tecavüz edilip öldürüldü iddiası

Komşular için gece de açık olacak

İhalede paralar kasalarla taşındı

1 ölü, 2 yaralı

Doktor doktor gezdi şifayı Edirne'de buldu

Jandarma ekipleri imha etti

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir
xx