EDİRNE Açık 24°C   TEKİRDAĞ Açık 25°C   KIRKLARELİ Açık 26°C   ÇANAKKALE Açık 25°C 
Haber giriş tarihi: 22 Mart 2018 Perşembe, 15:12
“Para olsa da reddedecektik”
CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, “ İl Genel meclisinde Romanlar ile ilgili projeyi bütçede para da olsa ret edecektik. Biz 2 Mahallede Kuran kursu değil, romanlara ev yapılmasını istiyoruz” İl  Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, “İl Özel İdarede Vali’nin odası olması doğaldır” dedi.

CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş ve Grup sözcüsü Erdal Akgün ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, Ak Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe’nin açıklamalarına cevap verdi. Romanlar için hazırlanan ve İl  Genel Meclisinde CHP’li üyelerin oyları ile ret edilen projenin bütçesi olması halinde bile itiraz edeceklerini belirten CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, “İl Genel Meclisinde üyelerimiz tarafından ret edilen Romanlarla ilgili proje konusunda Ak Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe açıklama yapmış. Biz karşılığı olmayan proje konusunda tavır koyduk ve zaten bu projeleri kabul etmemiz mümkün değil. Çünkü bu proje ile 2 mahallede Kuran kursu açılmak ve daha sonra bu alanları Ak Parti’nin seçim bürosu haline getirmek istiyorlar. Bu nedenle projenin karşılığı bile olsa yine de ret edecektik. Biz Kuran kursu değil, Roman kardeşlerimizin daha sağlıklı yaşayacağı evler yapılmasını istiyoruz. Madem ki proje için para bulunacak, o zaman bizim bir teklifimiz var. 4 milyon lirayı bu proje için harcayacaklarına, Roman kardeşlerimize 1+1 veya 2+1 ev yapalım. Milli Emlak arsa versin, 205 ile 135 arasında ev yapılsın ve Roman kardeşlerimiz daha sağlıklı evlerde yaşasın. Soyut yatırım yapacağımıza, somut yatırım yapalım.” dedi.

“NİYE TATİL EDİLECEK?”

İl Genel Meclisinin tatil edilmesi için meclis başkanlığına dilekçe verildiğini belirten CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, “İl Genel Meclisi niye tatil edilecek anlayamadık. Yatırımların engellenmesi  ve işlerin geciktirilmesi amaçlanıyorsa, CHP’li üyeler oturum ücreti almadan meclisin işine devam etmesini istiyor. Meclis tatil edilmemeli ve işler yürümeli” dedi. Ak Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe’nin, Edirne’nin alt yapı sorununa atıfta bulunduğunu ve asbestli borularla su getirildiğini belirten Pekcanlı, “Edirne’nin alt yapı sorunu yıllardır var. Edirne Belediyesi alt yapının çözümü için ihale yaptı ama aylardır ihaleyi alan firma ile ilgili güvenlik soruşturması bitmedi. Ne yapmak istiyorlar acaba? Madem Edirne’yi düşünüyorsun o zaman güvenlik soruşturmasını hızlandır. Herkes şirin gözükmeye çalışıyor ama arkadan iş çeviriyor. Edirne’ye Kayalı’dan gelen içme suyu şebekesini DSİ yaptı ama parasını Edirne Belediyesi ödeyecek. Her yerde bunu Ak Parti yapmış gibi lanse ediyorlar. O zaman 70 milyon lirayı almayın biz de size teşekkür edelim. Kimse parasını aldığı işle övünmesin” dedi.

“4 İLÇEDE ADAYLARIMIZI ERKEN AÇIKLAYACAĞIZ”

Yerel seçimler öncesi İpsala, Enez, Meriç ve Lalapaşa’da Belediye Başkan adaylarını erken açıklayacaklarını belirten Pekcanlı, “Bu ilçelerde seçimi almak istiyoruz ve adaylarımızı seçimden en az 3 ay önce açıklayacağız” dedi.

Bu haber (579) defa okundu.

Minik vali dev soruna dikkat çekti

Geleceğin mehteranları yetişiyor

Çocuklar uçurtma uçurdu

Saraçlar Caddesi cıvıl cıvıl

Avrupa umutları sınırda son buldu
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
TED EĞİTİM KOLEJİ’NİN TEMEL ATMA TÖRENİ’NDE
İ. Melih Yurduseven
FATURA BAŞKANA KESİLİYOR..
Enver Şengül
KÖPRÜLERİN ACINACAK HALİ
Gözde Kabasakal
ÇOCUKLUK HAYALLERİ…
Muammer Oytan
MİR’RÂÇ VE ETTEHİYYÂTÜ’NÜN FAZİLETİ.
Cuma Sohbetleri
EŞ VE BABA OLARAK HZ. PEYGAMBER
Dilara Pınar ARIÇ
SEÇİMLERİMİZ HAYATIMIZI BELİRLER
ÇOK OKUNANLAR

Bakanın gözü önünde gerçekleşti

Binlerce lira dolandırmışlardı

10 kişi tutuklandı

Evlerini bisikletleriyle paylaşıyorlar

Tartışma büyüdü, gerginliğe dönüştü

Zıpkınkurt ile yola devam

Organizatörler gözaltında

“Temiz Bir Vicdan Kadar Güzel Bir Yastık Yoktur”

Kamyonetin açılan kapağına çarptı

“Büyük bir farkla kazanacağız”

Mutluluklar diliyoruz

Fatih'in fethe çıktığı saray ören yeri oluyor

508 adet satış gerçekleşti

Başkan kim olacak?

Seçimin galibi Emre Alp

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir