EDİRNE Yağmur 10°C   TEKİRDAĞ Açık 15°C   KIRKLARELİ Parçalı Bulutlu 9°C   ÇANAKKALE Parçalı Bulutlu 13°C 
Haber giriş tarihi: 13 Mart 2018 Salı, 07:00
Edirnelilerin dertlerini dinlediler
İyi Parti Ekibinin “Anlat Hemşerim Dertleşelim” sloganıyla Muğla-Fethiye’den yola çıkan otobüsü, Proje kapsamında Denizli ve Manisa’dan sonra serhat Şehri Edirne’ye geldi.

 İyi Parti ekibi İlhan Koman Parkı önünde gün boyu vatandaşların istekleri, dertleri ve şikâyetlerini dinleyerek dilekçelerini Genel Merkeze iletecekler.

İyi Parti Edirne Kurucu İl Başkanı Av. Mete Türkay burada yaptığı açıklamada; “ Sözlerime başlamadan önce İstiklal Marşımızın 97.yıldönümünü kutlar değerli vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u saygı ve rahmetle anıyorum.  Allah bu milleti bir daha İstiklal Marşı yazdırmak zorunda bırakmasın temennimiz ile birlikte daha iyi ve cesur bir ülke olduktan sonra bu durumun gerçekleşmeyeceğine de ilişkin inancımız da tamdır. İyi parti olarak çocuklarımıza daha iyi bir gelecek bırakmak için çıkmış olduğumuz bu yolda en iyiye en doğru şekilde ulaşmak asıl amacımızdır. Bunun için yapılması gerekenin çok laf az iş değil, az laf çok iş olması gerektiği de muhakkaktır. Bu nedenle genel merkezimiz Türkiye Genelinde bir ilki gerçekleştirerek ülke sorunlarını milletin kendisinden dinleme gayretine girmiştir. Artık milletin konuşma zamanıdır. Bu amaçla genel merkez tarafından oluşturulan “Anlat Hemşerim Dertleşelim” adlı tüm Türkiye’yi kapsayan bu program için çok zor ve yorucu ama en önemli görevin yüklenildiği başta Mahalli İdarelerden sorumlu başkan yardımcımız Rıdvan Uz, proje görevlisi Alper Yağcı ve tüm ekip arkadaşlarımıza Edirne’miz adına teşekkür ederim.” dedi.

“ANLAT HEMŞERİM DERTLEŞELİM”

Türkiye genelinde başlatılan anlat hemşerim dertleşelim teması ile oluşan Edirne programında konuşan Türkay; “Edirne halkından da kurmuş olduğumuz “Anlat Hemşerim Dertleşelim” adlı program kapsamında şikayetçi olduğu konuları ve bütün dertlerini genel merkezimize bu program dahilinde iletmelerini rica ediyorum” dedi.

Proje Görevlisi Alper Yağcı ise; İyi Parti 25 Ekim 2017’de kurulmuş ve Türkiye’nin umudu haline gelmiştir. Bütün etkinlikleriyle fark yaratan ve insanımızın gönüllerinde yer edinen İyi Parti büyük bir projeye daha imza atıyor. İyi parti mahalli idareler başkanlığı ve gençlik kolları başkanlığının yürüttüğü bir hizmet projesi olan anlat hemşerim dertleşelim sloganıyla yola koyulan Otobüs Edirne halkının dertlerini ve şikâyetlerini isteklerini dinlemek için Edirne’dedir. İyi parti olarak eşitlikçi paylaşımcı girişimci adaletli hoşgörülü ve konuşan Türkiye yaratmak öncelikli hedefimiz ve görevimizdir. Proje kapsamında Muğla-Fethiye’den yola çıkan otobüsümüz; Denizli ve Manisa’dan sonra serhat Şehrimiz Edirne’mize gelmiştir. Edirne’mizde İlhan Koman Parkında sabahtan akşama kadar, sessiz çoğunluğun bütün dertlerini, sıkıntılarını, fikirlerini dinleyecek ve kayıt edeceğiz. İyi parti dinliyor; anlat hemşerim dertleşelim çalışmamız ülkemize ve Edirne’mize hayırlı hizmetlere vesile olmasını temenni ediyor; bütün hemşerilerimize saygı ve selamlarımızı sunuyorum” dedi.

Anlat hemşerim dertleşelim” sloganıyla oluşturulan otobüsün yanına gelerek kendisine sorulan sorulara cevap veren 70 yaşındaki emekli Kerime Ceylan; “En büyük sorununun, kendisini en mutsuz eden şeyin geçim sıkıntısı olduğunu ve hayat şartlarının zorluğu, maaşların yetmediğini” söyledi.

Özlem Ceylan

Bu haber (723) defa okundu.

Edirnelilerin dertlerini dinlediler

“Geriye ne kaldı?”

Mazbatasını aldı

Genel Başkan Bahçeli’yi ziyaret ettiler

Başka bahara mı kaldı?
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
KÖŞKDERE PLAZA EDİRNE'DE YILBAŞI PARTİSİ
VİDEO GALERİ
Kaleiçi tarihi konak yangını...
YAZARLAR
Ayhan Tunca
BİR ŞEKER FABRİKASI ANISI…
Beyazıt Sansı
“YAPMIŞLAR BİLE!”
İ. Melih Yurduseven
ÇANAKKALE ZAFERİ SİYASETİN DIŞINDADIR…
Enver Şengül
EDİRNE İLHAN KOMAN'IN NE KADAR FARKINDA
Mehmet DENİZ
3600 GÜNDEN EMEKLİLİK VE KIDEM TAZMİNATI HAKKI
Kerim YURK
TEK YÜREK OLAN ENEZ HALKI VE YOK OLAN SAROS KÖRFEZİ
Gözde Kabasakal
HOŞ GELDİN“ERKEKLER GÜNLERİ”
Muammer Oytan
FATİHA SÛRESİNİN FAZİLETİ:
Cuma Sohbetleri
ŞEHİTLİK VE GAZİLİK
Dilara Pınar ARIÇ
MEDENİYETİN DİLİ: SANAT
ÇOK OKUNANLAR

B Tipi Formula Pisti yalan oldu!

Yasak bölgede yakalandılar

Polisten biber gazı

Tebrikler Kaymakam Hanım

Yerde metrelerce sürüklendi

Kendisini eğitime verdi

Tanker dehşet saçtı; 8 yaralı

Sözlü tartışma kavgaya dönüştü

Mart Kar’ı yağdı

“Edirne’liler markalarına sahip çıksın”

Zihinsel engelli vatandaşın cesedi bulundu

Refüje çıktı

Gümeler yakıldı

Çalınan aracına kavuştu

“Kapılar kapanmayacak”

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E - GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
KIRKPINAR
DERGİSİ
EDİRNE'Yİ
SEYRET
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir