EDİRNE Yağmur 13°C   TEKİRDAĞ Çok Bulutlu 9°C   KIRKLARELİ Yağmur 4°C   ÇANAKKALE Yağmur 7°C 
Haber giriş tarihi: 13 Mart 2018 Salı, 07:00
Edirnelilerin dertlerini dinlediler
İyi Parti Ekibinin “Anlat Hemşerim Dertleşelim” sloganıyla Muğla-Fethiye’den yola çıkan otobüsü, Proje kapsamında Denizli ve Manisa’dan sonra serhat Şehri Edirne’ye geldi.

 İyi Parti ekibi İlhan Koman Parkı önünde gün boyu vatandaşların istekleri, dertleri ve şikâyetlerini dinleyerek dilekçelerini Genel Merkeze iletecekler.

İyi Parti Edirne Kurucu İl Başkanı Av. Mete Türkay burada yaptığı açıklamada; “ Sözlerime başlamadan önce İstiklal Marşımızın 97.yıldönümünü kutlar değerli vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u saygı ve rahmetle anıyorum.  Allah bu milleti bir daha İstiklal Marşı yazdırmak zorunda bırakmasın temennimiz ile birlikte daha iyi ve cesur bir ülke olduktan sonra bu durumun gerçekleşmeyeceğine de ilişkin inancımız da tamdır. İyi parti olarak çocuklarımıza daha iyi bir gelecek bırakmak için çıkmış olduğumuz bu yolda en iyiye en doğru şekilde ulaşmak asıl amacımızdır. Bunun için yapılması gerekenin çok laf az iş değil, az laf çok iş olması gerektiği de muhakkaktır. Bu nedenle genel merkezimiz Türkiye Genelinde bir ilki gerçekleştirerek ülke sorunlarını milletin kendisinden dinleme gayretine girmiştir. Artık milletin konuşma zamanıdır. Bu amaçla genel merkez tarafından oluşturulan “Anlat Hemşerim Dertleşelim” adlı tüm Türkiye’yi kapsayan bu program için çok zor ve yorucu ama en önemli görevin yüklenildiği başta Mahalli İdarelerden sorumlu başkan yardımcımız Rıdvan Uz, proje görevlisi Alper Yağcı ve tüm ekip arkadaşlarımıza Edirne’miz adına teşekkür ederim.” dedi.

“ANLAT HEMŞERİM DERTLEŞELİM”

Türkiye genelinde başlatılan anlat hemşerim dertleşelim teması ile oluşan Edirne programında konuşan Türkay; “Edirne halkından da kurmuş olduğumuz “Anlat Hemşerim Dertleşelim” adlı program kapsamında şikayetçi olduğu konuları ve bütün dertlerini genel merkezimize bu program dahilinde iletmelerini rica ediyorum” dedi.

Proje Görevlisi Alper Yağcı ise; İyi Parti 25 Ekim 2017’de kurulmuş ve Türkiye’nin umudu haline gelmiştir. Bütün etkinlikleriyle fark yaratan ve insanımızın gönüllerinde yer edinen İyi Parti büyük bir projeye daha imza atıyor. İyi parti mahalli idareler başkanlığı ve gençlik kolları başkanlığının yürüttüğü bir hizmet projesi olan anlat hemşerim dertleşelim sloganıyla yola koyulan Otobüs Edirne halkının dertlerini ve şikâyetlerini isteklerini dinlemek için Edirne’dedir. İyi parti olarak eşitlikçi paylaşımcı girişimci adaletli hoşgörülü ve konuşan Türkiye yaratmak öncelikli hedefimiz ve görevimizdir. Proje kapsamında Muğla-Fethiye’den yola çıkan otobüsümüz; Denizli ve Manisa’dan sonra serhat Şehrimiz Edirne’mize gelmiştir. Edirne’mizde İlhan Koman Parkında sabahtan akşama kadar, sessiz çoğunluğun bütün dertlerini, sıkıntılarını, fikirlerini dinleyecek ve kayıt edeceğiz. İyi parti dinliyor; anlat hemşerim dertleşelim çalışmamız ülkemize ve Edirne’mize hayırlı hizmetlere vesile olmasını temenni ediyor; bütün hemşerilerimize saygı ve selamlarımızı sunuyorum” dedi.

Anlat hemşerim dertleşelim” sloganıyla oluşturulan otobüsün yanına gelerek kendisine sorulan sorulara cevap veren 70 yaşındaki emekli Kerime Ceylan; “En büyük sorununun, kendisini en mutsuz eden şeyin geçim sıkıntısı olduğunu ve hayat şartlarının zorluğu, maaşların yetmediğini” söyledi.

Özlem Ceylan

Bu haber (2336) defa okundu.

AK Parti'de görev dağılımı

Bakan Albayrak'tan enflasyon değerlendirmesi

Siyasette ittifak arayışları

Belediye Başkanı ‘Şehremini’ Olmalı

Siyasi parti kulislerinde yerel seçim hareketliliği
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Cuma Sohbetleri
GÜNAH KAVRAMI VE BÜYÜK GÜNAHLAR
Dilara Pınar ARIÇ
RAHMAN VE RAHİM
Ebru Güven
SAĞLIKLI KIŞ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
ÇOK OKUNANLAR

Edirne Alarma Geçti

“Parti mi - kişi mi?”

Edirne’de Anlaşma Yok!

“Bıçak kemiğe dayandı”

“Emel’in Mutfağı” Açıldı

Dev yatırım hızla ilerliyor

“Edirne, belediyecilik hizmetinde sınıfta kalmıştır”

Öğrenci servisi devrildi

Genç Avukatın Ofis Heyecanı

Sağlık çalışanına hakarete gözaltı

Tarihi hamamın kubbesini pürmüzle membran kaplayacaktı

AK Parti'de görev dağılımı

Tarlasında tarihi tünel buldu

Görünmez kaza sebebi olabilir

“Alt yapının vaat olarak söylenmesi utanç verici”

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir