EDİRNE Yağmur 13°C   TEKİRDAĞ Çok Bulutlu 9°C   KIRKLARELİ Yağmur 4°C   ÇANAKKALE Yağmur 7°C 
Haber giriş tarihi: 10 Mart 2018 Cumartesi, 00:03
Müjdeler  ile Edirne’ye geliyor
Ak Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe, “Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu 20 milyon lira tutarında 11 müjde ile Edirne’ye geliyor ve Edirne’ye 4 tesis kazandırılıyor” dedi.

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu ile birlikte Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın Edirne’ye geleceğini okul açılışları, temel atma törenlerinin yapılacağını belirten Ak Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe, “Edirne çok önemli bir gün yaşayacaktır” dedi.

Bu gün yapılacak ziyarette 4 adet tesisin temelinin atılacağını belirten Ak Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, “Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Edirne programı kapsamında ilde Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 2 adet, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından yapılacak 1 adet ile Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak 1 adet tesisin temelini atacak. Bu gün   düzenlenecek olan toplu temel atma merasimi ile temeli atılacak 4 adet tesisin yatırım bedeli 60 milyon TL’yi buluyor. Saat 16.00’da Valilik Önü’nde düzenlenecek toplu temel atma merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek Lalapaşa Büyüköğünlü Barajı ve Sulaması ile Ergene Nehri Anakol ve Yankolları Sanat Yapıları 8. Kısım İşi’nin temelini atılacak. Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu aynı merasimde OGM tarafından ağaçlandırma ve ormancılık projesi adı altında yapılacak 1 adet tesis ile DKMP tarafından Gökçetepe Tabiat Parkı’nda inşa edilecek üstyapı, altyapı tesisleri ve çevre düzenleme işlerinin temelini atacak.

Edirne’de 6 aileye gelir getirici tür, 4 aileye Orköy sertifikası verilecek,  ayrıca badem, ceviz, ıhlamur, servi, mavi servi ve doğu mizası fidanı türlerinden oluşan toplam 3 bin adet fidanı vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacak.” dedi.

TAŞKIN ZARARLARININ ÖNÜNE GEÇİLECEK

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılacak tesislerle 1 milyon 359 bin metreküp su depolanacak, 3.920 dekar zirai arazi modern sulama sistemine kavuşacak. Ergene Nehri’nde taşkın anında ulaşımın aksamaması sağlanarak, taşkın zararlarının önüne geçilecek. Ormancılık projeleri ile Edirne’de ormanların gençleştirilmesi, bakımı ve iyileştirilmesi sağlanacak. Orman köylüleri desteklenecek. Ayrıca, Gökçeada Tabiat Parkı’nda yapılacak çalışmalar ile hizmet kalitesinin artırılması hedefleniyor. Edirne’ye son 6 yılda 1 milyar 950 milyon liralık 142 müjde verildiğini belirten Ak Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe, “Müjdeler arasında taşkın koruma tesisleri, fidan üretimi, mesire yeri, gelir getirici tür ağaçlandırma ile orman köylülerine kredi verilmesi yer alıyor.” dedi.

“EDİRNE KÖYE DÖNMÜŞ”

Hükümetin Edirne’ye özel bir ilgisi olduğunu ve yapılan yatırımların bunun bir göstergesi olduğunu belirten Ak Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, “Edirne’de CHP’ye oy verenler bile mutlu değil. Edirne köye dönmüş. 2019 yılında seçimler var ve biz Edirne Belediyesine talibiz. Edirne Ak  Belediyecilik ile tanışacaktır” dedi.

Özlem Ceylan

Bu haber (2457) defa okundu.

Sosyal medyanın insanlara etkisi





“Yüreklerin bir olduğu yerde mesafelerin önemi yoktur”





"Modern tesisler başarı getirdi"





Zorunlu kış lastiği denetimi





Milli Eğitim Müdürü Cırıt vedalaştı




BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Cuma Sohbetleri
GÜNAH KAVRAMI VE BÜYÜK GÜNAHLAR
Dilara Pınar ARIÇ
RAHMAN VE RAHİM
Ebru Güven
SAĞLIKLI KIŞ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
ÇOK OKUNANLAR

Edirne Alarma Geçti

“Parti mi - kişi mi?”

Edirne’de Anlaşma Yok!

“Bıçak kemiğe dayandı”

“Emel’in Mutfağı” Açıldı

Dev yatırım hızla ilerliyor

“Edirne, belediyecilik hizmetinde sınıfta kalmıştır”

Öğrenci servisi devrildi

Genç Avukatın Ofis Heyecanı

Sağlık çalışanına hakarete gözaltı

Tarihi hamamın kubbesini pürmüzle membran kaplayacaktı

AK Parti'de görev dağılımı

Tarlasında tarihi tünel buldu

Görünmez kaza sebebi olabilir

“Alt yapının vaat olarak söylenmesi utanç verici”

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir