EDİRNE Açık 26°C   TEKİRDAĞ Açık 25°C   KIRKLARELİ Açık 22°C   ÇANAKKALE Açık 22°C 
Haber giriş tarihi: 10 Mart 2018 Cumartesi, 00:03
Müjdeler  ile Edirne’ye geliyor
Ak Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe, “Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu 20 milyon lira tutarında 11 müjde ile Edirne’ye geliyor ve Edirne’ye 4 tesis kazandırılıyor” dedi.

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu ile birlikte Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın Edirne’ye geleceğini okul açılışları, temel atma törenlerinin yapılacağını belirten Ak Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe, “Edirne çok önemli bir gün yaşayacaktır” dedi.

Bu gün yapılacak ziyarette 4 adet tesisin temelinin atılacağını belirten Ak Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, “Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Edirne programı kapsamında ilde Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 2 adet, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından yapılacak 1 adet ile Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak 1 adet tesisin temelini atacak. Bu gün   düzenlenecek olan toplu temel atma merasimi ile temeli atılacak 4 adet tesisin yatırım bedeli 60 milyon TL’yi buluyor. Saat 16.00’da Valilik Önü’nde düzenlenecek toplu temel atma merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek Lalapaşa Büyüköğünlü Barajı ve Sulaması ile Ergene Nehri Anakol ve Yankolları Sanat Yapıları 8. Kısım İşi’nin temelini atılacak. Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu aynı merasimde OGM tarafından ağaçlandırma ve ormancılık projesi adı altında yapılacak 1 adet tesis ile DKMP tarafından Gökçetepe Tabiat Parkı’nda inşa edilecek üstyapı, altyapı tesisleri ve çevre düzenleme işlerinin temelini atacak.

Edirne’de 6 aileye gelir getirici tür, 4 aileye Orköy sertifikası verilecek,  ayrıca badem, ceviz, ıhlamur, servi, mavi servi ve doğu mizası fidanı türlerinden oluşan toplam 3 bin adet fidanı vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacak.” dedi.

TAŞKIN ZARARLARININ ÖNÜNE GEÇİLECEK

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılacak tesislerle 1 milyon 359 bin metreküp su depolanacak, 3.920 dekar zirai arazi modern sulama sistemine kavuşacak. Ergene Nehri’nde taşkın anında ulaşımın aksamaması sağlanarak, taşkın zararlarının önüne geçilecek. Ormancılık projeleri ile Edirne’de ormanların gençleştirilmesi, bakımı ve iyileştirilmesi sağlanacak. Orman köylüleri desteklenecek. Ayrıca, Gökçeada Tabiat Parkı’nda yapılacak çalışmalar ile hizmet kalitesinin artırılması hedefleniyor. Edirne’ye son 6 yılda 1 milyar 950 milyon liralık 142 müjde verildiğini belirten Ak Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe, “Müjdeler arasında taşkın koruma tesisleri, fidan üretimi, mesire yeri, gelir getirici tür ağaçlandırma ile orman köylülerine kredi verilmesi yer alıyor.” dedi.

“EDİRNE KÖYE DÖNMÜŞ”

Hükümetin Edirne’ye özel bir ilgisi olduğunu ve yapılan yatırımların bunun bir göstergesi olduğunu belirten Ak Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, “Edirne’de CHP’ye oy verenler bile mutlu değil. Edirne köye dönmüş. 2019 yılında seçimler var ve biz Edirne Belediyesine talibiz. Edirne Ak  Belediyecilik ile tanışacaktır” dedi.

Özlem Ceylan

Bu haber (2194) defa okundu.

ETSO'dan ziyaret

“MHP emanetini geri alacak”

EDESOB üyeleri yapılandırma ile ilgili bilgilendirildi

Kitap kampanyası başlatıldı

Sarı Basın Kartlarına Kavuştular
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
BİRAZ ESTETİK?!...
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
Enver Şengül
LAVANTA RÜZGARI
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Cuma Sohbetleri
DÜNYA VE AHİRET DENGESİ
Dilara Pınar ARIÇ
SEÇİMLERİMİZ HAYATIMIZI BELİRLER
Ebru Güven
“PEKİYİ”
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
ÇOK OKUNANLAR

FAKA BASTILAR!

Osmanlı’dan Gelen Lezzet

Camdan fırladı, mucize gerçekleşti

Dostlukları Kırkpınar bestesinde yaşayacak

Meteoroloji’den Trakya bölgesine uyarı!!!        

İpsala Devlet Hastanesi hizmette

Davullu - zurnalı karşılama

Esnafı es geçmedi!

HEP BİRLİKTE YENİ HEDEFLERE BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN

Lunaparkta ölümlü kaza

SKM Bürosu Açıldı

Demirköy'de iş adamı iftar verdi

Hayat, Sağlık Yolundan Geçecek!

Adli vaka mı? Siyasi bağlantılı bir vaka mı?

SON 15 YILDA 243,51 MİLYON TL EĞİTİM YATIRIMI YAPILDI

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir
xx