EDİRNE Açık 26°C   TEKİRDAĞ Açık 25°C   KIRKLARELİ Açık 22°C   ÇANAKKALE Açık 22°C 
Haber giriş tarihi: 28 Şubat 2018 Çarşamba, 09:23
Yine kupa geldi
Edirne Bahçeşehir Koleji Anadolu ve Fen Lisesi Robotik Takımı “ROBOTRAK PACIFIC”, Robotik Turnuvası FLL’den yine kupayla döndü.

Bugüne kadar katıldığı tüm Robotik Turnuvalarında büyük başarılar kazanan Edirne Bahçeşehir için “Robotik ve Başarı” bir gelenek haline geldi. Edirne Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesi Robotik Takımı 24 Şubat’ta Bursa’da yapılan FLL (FIRST LEGO LEAGUE) Turnuvasına katıldı. Daha önce katıldığı turnuvaların hepsinden kupayla dönen Bahçeşehir öğrencileri, bu yıl da “İlham Veren Takım” ödülünü almayı başardı.

Bu yıl 14.’sü gerçekleştirilen Robotik Turnuvası için Edirne Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri “ROBOTRAK PACIFIC” adını verdikleri takımlarıyla hazırladıkları projede “SU” konusu üzerinde bir çalışma yaptı. Yaptıkları bu çalışmaların sonucunda da “İlham Veren Takım” ödüle layık görülen öğrenciler, robotik turnuvalarında Edirne Bahçeşehir için bir geleneği de devam ettirmiş oldular ve 10-11 Mart tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilecek olan FIRST LEGO League 14. Sezon Ulusal Turnuvası’na katılmaya hak kazandılar.Edirne Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesi Robotik Kulübü Rehber Öğretmeni Erhan KÜMBETLİ yaptığı açıklamada: “Katıldığımız bu turnuvanın amacı, öğrencilerimize bilim ve teknolojiyi sevdirirken çevrelerine, doğaya ve bu yılın teması olan özellikle su konusuna duyarlı olmalarına katkı sağlamaktı. Yaklaşık beş aydır bu turnuva için çalıştık. Şimdi de emeklerimizin karşılığını aldığımız için çok mutluyum. Bu yıl da okulumuz için gelenek haline gelen kupayı aldık.” dedi.

Edirne Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Aysun YİĞİTSOY, yarışmadan sonra yaptığı açıklamada: “Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesi, Edirne’de eğitim-öğretim hayatına başladığından beri her yıl Robotik Turnuvalarına katıldı ve bu turnuvalardan büyük başarılarla döndü. Bu turnuvalarda başarılı olmak kadar devamlılığı sağlamak ve çıtayı yükseltmek de çok önemlidir. Biz, her iki hedefimize de bugüne kadar ulaştık. Hem bu turnuvalara her yıl katıldık hem de ABD’de gerçekleştirilen yarışmalarda bayrağımız dalgalandırdık, İstiklal Marşı’mızı söyledik, oradan da büyük başarılarla döndük. Tabi ki bunların hepsi büyük bir çaba ve yoğun çalışma sonrası gelen başarılar. Ben de bu başarılara imza atan herkesi ve bu yılki Robotik Takımımız “ROBOTRAK PACIFIC” i kutluyorum. Onlar da bize gösterdi ki Edirne Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesinde hiçbir başarı tesadüf değildir; başarılar, bir çaba ve emek ürünüdür.” dedi. YİĞİTSOY ayrıca: “Altı yıldır kazandığımız tecrübelerimizle gelecek yıl bünyemizde açılacak olan Trakya’nın ilk ve tek Fen Teknoloji Lisesiyle de bu tür başarıların devamını getirecek ve daha da büyük başarılara imza atacağız. Biz, bir “Dünya Okulu” olmak için yola çıktık ve bunu başardık. Şimdi de kaliteli eğitim kadromuzla; bilim ve teknoloji üreten bireyler yetiştirmek, dünya ile rekabet ederek ülkemizin geleceğine yön verecek bir nesil yetiştirmek için yola çıkıyoruz. Bizim çocuklarımız büyüdükçe ülkemiz de büyüyecek.” diyerek sözlerini tamamladı.

Haber Merkezi

 

 

Bu haber (1644) defa okundu.

SON 15 YILDA 243,51 MİLYON TL EĞİTİM YATIRIMI YAPILDI

Öğrencilerden müzik şöleni

Yeni sisteme imzalı itiraz

Şiir Atölyesi çalışması yapıldı

“DAVA ŞUURU İÇERİSİNDE YOLLARA DÜŞTÜK”
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
BİRAZ ESTETİK?!...
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
Enver Şengül
LAVANTA RÜZGARI
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Cuma Sohbetleri
DÜNYA VE AHİRET DENGESİ
Dilara Pınar ARIÇ
SEÇİMLERİMİZ HAYATIMIZI BELİRLER
Ebru Güven
“PEKİYİ”
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
ÇOK OKUNANLAR

FAKA BASTILAR!

Osmanlı’dan Gelen Lezzet

Camdan fırladı, mucize gerçekleşti

Dostlukları Kırkpınar bestesinde yaşayacak

Meteoroloji’den Trakya bölgesine uyarı!!!        

İpsala Devlet Hastanesi hizmette

Davullu - zurnalı karşılama

Esnafı es geçmedi!

HEP BİRLİKTE YENİ HEDEFLERE BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN

Lunaparkta ölümlü kaza

SKM Bürosu Açıldı

Demirköy'de iş adamı iftar verdi

Hayat, Sağlık Yolundan Geçecek!

Adli vaka mı? Siyasi bağlantılı bir vaka mı?

SON 15 YILDA 243,51 MİLYON TL EĞİTİM YATIRIMI YAPILDI

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir
xx