EDİRNE Yağmur 4°C   TEKİRDAĞ Yağmur 8°C   KIRKLARELİ Yağmur 4°C   ÇANAKKALE Yağmur 6°C 
Haber giriş tarihi: 28 Şubat 2018 Çarşamba, 09:23
Yine kupa geldi
Edirne Bahçeşehir Koleji Anadolu ve Fen Lisesi Robotik Takımı “ROBOTRAK PACIFIC”, Robotik Turnuvası FLL’den yine kupayla döndü.

Bugüne kadar katıldığı tüm Robotik Turnuvalarında büyük başarılar kazanan Edirne Bahçeşehir için “Robotik ve Başarı” bir gelenek haline geldi. Edirne Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesi Robotik Takımı 24 Şubat’ta Bursa’da yapılan FLL (FIRST LEGO LEAGUE) Turnuvasına katıldı. Daha önce katıldığı turnuvaların hepsinden kupayla dönen Bahçeşehir öğrencileri, bu yıl da “İlham Veren Takım” ödülünü almayı başardı.

Bu yıl 14.’sü gerçekleştirilen Robotik Turnuvası için Edirne Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri “ROBOTRAK PACIFIC” adını verdikleri takımlarıyla hazırladıkları projede “SU” konusu üzerinde bir çalışma yaptı. Yaptıkları bu çalışmaların sonucunda da “İlham Veren Takım” ödüle layık görülen öğrenciler, robotik turnuvalarında Edirne Bahçeşehir için bir geleneği de devam ettirmiş oldular ve 10-11 Mart tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilecek olan FIRST LEGO League 14. Sezon Ulusal Turnuvası’na katılmaya hak kazandılar.Edirne Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesi Robotik Kulübü Rehber Öğretmeni Erhan KÜMBETLİ yaptığı açıklamada: “Katıldığımız bu turnuvanın amacı, öğrencilerimize bilim ve teknolojiyi sevdirirken çevrelerine, doğaya ve bu yılın teması olan özellikle su konusuna duyarlı olmalarına katkı sağlamaktı. Yaklaşık beş aydır bu turnuva için çalıştık. Şimdi de emeklerimizin karşılığını aldığımız için çok mutluyum. Bu yıl da okulumuz için gelenek haline gelen kupayı aldık.” dedi.

Edirne Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Aysun YİĞİTSOY, yarışmadan sonra yaptığı açıklamada: “Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesi, Edirne’de eğitim-öğretim hayatına başladığından beri her yıl Robotik Turnuvalarına katıldı ve bu turnuvalardan büyük başarılarla döndü. Bu turnuvalarda başarılı olmak kadar devamlılığı sağlamak ve çıtayı yükseltmek de çok önemlidir. Biz, her iki hedefimize de bugüne kadar ulaştık. Hem bu turnuvalara her yıl katıldık hem de ABD’de gerçekleştirilen yarışmalarda bayrağımız dalgalandırdık, İstiklal Marşı’mızı söyledik, oradan da büyük başarılarla döndük. Tabi ki bunların hepsi büyük bir çaba ve yoğun çalışma sonrası gelen başarılar. Ben de bu başarılara imza atan herkesi ve bu yılki Robotik Takımımız “ROBOTRAK PACIFIC” i kutluyorum. Onlar da bize gösterdi ki Edirne Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesinde hiçbir başarı tesadüf değildir; başarılar, bir çaba ve emek ürünüdür.” dedi. YİĞİTSOY ayrıca: “Altı yıldır kazandığımız tecrübelerimizle gelecek yıl bünyemizde açılacak olan Trakya’nın ilk ve tek Fen Teknoloji Lisesiyle de bu tür başarıların devamını getirecek ve daha da büyük başarılara imza atacağız. Biz, bir “Dünya Okulu” olmak için yola çıktık ve bunu başardık. Şimdi de kaliteli eğitim kadromuzla; bilim ve teknoloji üreten bireyler yetiştirmek, dünya ile rekabet ederek ülkemizin geleceğine yön verecek bir nesil yetiştirmek için yola çıkıyoruz. Bizim çocuklarımız büyüdükçe ülkemiz de büyüyecek.” diyerek sözlerini tamamladı.

Haber Merkezi

 

 

Bu haber (1748) defa okundu.

Güncel Değerlendirmeler konferansı

Mimarlık eğitimleri düzenlendi

GDG Edirne DevFest2018

Merkezi sınav tarihi belirlendi

370 Adet İmza Topladılar
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Cuma Sohbetleri
GÜNAH KAVRAMI VE BÜYÜK GÜNAHLAR
Dilara Pınar ARIÇ
RAHMAN VE RAHİM
Ebru Güven
SAĞLIKLI KIŞ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
ÇOK OKUNANLAR

Edirne Alarma Geçti

“Parti mi - kişi mi?”

Edirne’de Anlaşma Yok!

“Bıçak kemiğe dayandı”

“Emel’in Mutfağı” Açıldı

Dev yatırım hızla ilerliyor

“Edirne, belediyecilik hizmetinde sınıfta kalmıştır”

Öğrenci servisi devrildi

Genç Avukatın Ofis Heyecanı

Sağlık çalışanına hakarete gözaltı

Tarihi hamamın kubbesini pürmüzle membran kaplayacaktı

AK Parti'de görev dağılımı

Görünmez kaza sebebi olabilir

Tarlasında tarihi tünel buldu

“Alt yapının vaat olarak söylenmesi utanç verici”

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir