EDİRNE Yağmur 10°C   TEKİRDAĞ Açık 15°C   KIRKLARELİ Parçalı Bulutlu 9°C   ÇANAKKALE Parçalı Bulutlu 13°C 
Haber giriş tarihi: 28 Şubat 2018 Çarşamba, 09:23
Yine kupa geldi
Edirne Bahçeşehir Koleji Anadolu ve Fen Lisesi Robotik Takımı “ROBOTRAK PACIFIC”, Robotik Turnuvası FLL’den yine kupayla döndü.

Bugüne kadar katıldığı tüm Robotik Turnuvalarında büyük başarılar kazanan Edirne Bahçeşehir için “Robotik ve Başarı” bir gelenek haline geldi. Edirne Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesi Robotik Takımı 24 Şubat’ta Bursa’da yapılan FLL (FIRST LEGO LEAGUE) Turnuvasına katıldı. Daha önce katıldığı turnuvaların hepsinden kupayla dönen Bahçeşehir öğrencileri, bu yıl da “İlham Veren Takım” ödülünü almayı başardı.

Bu yıl 14.’sü gerçekleştirilen Robotik Turnuvası için Edirne Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri “ROBOTRAK PACIFIC” adını verdikleri takımlarıyla hazırladıkları projede “SU” konusu üzerinde bir çalışma yaptı. Yaptıkları bu çalışmaların sonucunda da “İlham Veren Takım” ödüle layık görülen öğrenciler, robotik turnuvalarında Edirne Bahçeşehir için bir geleneği de devam ettirmiş oldular ve 10-11 Mart tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilecek olan FIRST LEGO League 14. Sezon Ulusal Turnuvası’na katılmaya hak kazandılar.Edirne Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesi Robotik Kulübü Rehber Öğretmeni Erhan KÜMBETLİ yaptığı açıklamada: “Katıldığımız bu turnuvanın amacı, öğrencilerimize bilim ve teknolojiyi sevdirirken çevrelerine, doğaya ve bu yılın teması olan özellikle su konusuna duyarlı olmalarına katkı sağlamaktı. Yaklaşık beş aydır bu turnuva için çalıştık. Şimdi de emeklerimizin karşılığını aldığımız için çok mutluyum. Bu yıl da okulumuz için gelenek haline gelen kupayı aldık.” dedi.

Edirne Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Aysun YİĞİTSOY, yarışmadan sonra yaptığı açıklamada: “Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesi, Edirne’de eğitim-öğretim hayatına başladığından beri her yıl Robotik Turnuvalarına katıldı ve bu turnuvalardan büyük başarılarla döndü. Bu turnuvalarda başarılı olmak kadar devamlılığı sağlamak ve çıtayı yükseltmek de çok önemlidir. Biz, her iki hedefimize de bugüne kadar ulaştık. Hem bu turnuvalara her yıl katıldık hem de ABD’de gerçekleştirilen yarışmalarda bayrağımız dalgalandırdık, İstiklal Marşı’mızı söyledik, oradan da büyük başarılarla döndük. Tabi ki bunların hepsi büyük bir çaba ve yoğun çalışma sonrası gelen başarılar. Ben de bu başarılara imza atan herkesi ve bu yılki Robotik Takımımız “ROBOTRAK PACIFIC” i kutluyorum. Onlar da bize gösterdi ki Edirne Bahçeşehir Anadolu ve Fen Lisesinde hiçbir başarı tesadüf değildir; başarılar, bir çaba ve emek ürünüdür.” dedi. YİĞİTSOY ayrıca: “Altı yıldır kazandığımız tecrübelerimizle gelecek yıl bünyemizde açılacak olan Trakya’nın ilk ve tek Fen Teknoloji Lisesiyle de bu tür başarıların devamını getirecek ve daha da büyük başarılara imza atacağız. Biz, bir “Dünya Okulu” olmak için yola çıktık ve bunu başardık. Şimdi de kaliteli eğitim kadromuzla; bilim ve teknoloji üreten bireyler yetiştirmek, dünya ile rekabet ederek ülkemizin geleceğine yön verecek bir nesil yetiştirmek için yola çıkıyoruz. Bizim çocuklarımız büyüdükçe ülkemiz de büyüyecek.” diyerek sözlerini tamamladı.

Haber Merkezi

 

 

Bu haber (1186) defa okundu.

Yardım Gecesi düzenlendi

Tercih Türkiye

Yine kupa geldi

20 bin öğretmen alınacak

Edirne’de bir ilk
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
KÖŞKDERE PLAZA EDİRNE'DE YILBAŞI PARTİSİ
VİDEO GALERİ
Kaleiçi tarihi konak yangını...
YAZARLAR
Ayhan Tunca
BİR ŞEKER FABRİKASI ANISI…
Beyazıt Sansı
“YAPMIŞLAR BİLE!”
İ. Melih Yurduseven
ÇANAKKALE ZAFERİ SİYASETİN DIŞINDADIR…
Enver Şengül
EDİRNE İLHAN KOMAN'IN NE KADAR FARKINDA
Mehmet DENİZ
3600 GÜNDEN EMEKLİLİK VE KIDEM TAZMİNATI HAKKI
Kerim YURK
TEK YÜREK OLAN ENEZ HALKI VE YOK OLAN SAROS KÖRFEZİ
Gözde Kabasakal
HOŞ GELDİN“ERKEKLER GÜNLERİ”
Muammer Oytan
FATİHA SÛRESİNİN FAZİLETİ:
Cuma Sohbetleri
ŞEHİTLİK VE GAZİLİK
Dilara Pınar ARIÇ
MEDENİYETİN DİLİ: SANAT
ÇOK OKUNANLAR

B Tipi Formula Pisti yalan oldu!

Yasak bölgede yakalandılar

Polisten biber gazı

Tebrikler Kaymakam Hanım

Yerde metrelerce sürüklendi

Kendisini eğitime verdi

Tanker dehşet saçtı; 8 yaralı

Sözlü tartışma kavgaya dönüştü

Mart Kar’ı yağdı

“Edirne’liler markalarına sahip çıksın”

Zihinsel engelli vatandaşın cesedi bulundu

Refüje çıktı

Gümeler yakıldı

Çalınan aracına kavuştu

“Kapılar kapanmayacak”

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E - GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
KIRKPINAR
DERGİSİ
EDİRNE'Yİ
SEYRET
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir