EDİRNE Parçalı Bulutlu 12°C   TEKİRDAĞ Parçalı Bulutlu 12°C   KIRKLARELİ Çok Bulutlu 10°C   ÇANAKKALE Parçalı Bulutlu 13°C 
Haber giriş tarihi: 19 Ocak 2018 Cuma, 09:14
Edirne alt yapıyı  bekliyor
Artan nüfus, plansız şehirleşme sonucu alt yapısı iflas eden Edirne, alt yapı projesinin başlamasını bekliyor. Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Mart ayı sonunda  ilk kazmayı vuracağız. İhale, gerekli incelemeler tamamlandıktan sonra onaylanacaktır” dedi.

Alt yapı sorunları nedeni ile her gün su kesintisi yaşayan Edirne’de, sorunun çözümü için ilk kazma Mart ayı sonunda  vurulacak. Edirne’nin alt yapı ihalesinin yapıldığını ve ihalenin onayı için bazı şartların gerektiğini belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Hepinizin bildiği gibi olağanüstü hal var ve yapılan her ihale belirli incelemelerden geçiyor. Öncelikle sadece ihaleyi kazanan değil, tüm ihaleye giren firmalar inceleniyor ve raporların tamamlanmasından sonra biz onay işlemi yapabiliyoruz. Şimdi böyle bir süreç var ve onu bekliyoruz. Biz ihale ile ilgili ödeneği bütçemize koyduk. Eğer ödeneğiniz yoksa zaten ihale yapamıyorsunuz.” dedi.

ÇOK KIZACAKSINIZ AMA…

Her su kesintisinde telefonuna yüzlerce mesaj geldiğini belirten ve Edirne’lilerin haklı olduğunu belirten Başkan Gürkan, “Edirne’nin tarihinde 3 kez planlı, projeli şebeke çalışması yapılmış. 1934, 1966, 1986. 1986’dan sonra adeta yeni bir Edirne kurmuşuz. Ama hiçbir projeye bağlı olmadan mevcut boruların ihaleleri yapılarak sizin oturduğunuz bölgeleri yapmışız. Borunun çapı yetmiyor, gücü yetmiyor, taşıyamıyor. Edirne’nin içme suyu şebekesini komple yeniliyoruz. Kanalizasyon hattının sorunlu yerlerini yeniliyoruz, 30 kilometre de yağmur suyu toplama kanalı yapacağız. 4 Aralık’ta ihalesi bitti. Çok yakında altyapıya başlayacağız. O süreçte bana çok kızacaksınız. Yollar bozulacak, yazın toz olacak, kışın çamur olacak. Yeni yerleşimden başlayacağız. Alt yapı tamamlanmasından sonra ise hem daha kaliteli su içilecek hem de bu gün yaşanan sıkıntılar yaşanmayacak” dedi.

“İÇME SUYU SORUNUMUZ YOK”

Edirne’nin gelecek 50 yıl içinde içme suyu sorunu olmayacağını belirten Başkan Gürkan, “2015’te DSİ ile bir anlaşma yaptım. Kırklareli Kayalık Köy Barajı’ndan Edirne’ye temiz içme suyu getirdik. . 58 kilometre mesafeden suyu getirdik, yeni arıtmayı da yaptık. Bir aydır suyu buradan almaya başladık. 2050’ye kadar içme suyu problemi yok” dedi.

Gözde Kabasakal

Bu haber (2100) defa okundu.

KÖPRÜLERİN YÜZEY TAŞLARI DEĞİŞECEK

OKULLARDA KARNE HEYECANI

CİNAYETTE YENİ GELİŞME

55 bin 805 öğrenci karne alacak

Parti Tabanı Sedefçi’yi İstemedi
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Cuma Sohbetleri
GÜNAH KAVRAMI VE BÜYÜK GÜNAHLAR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Ebru Güven
STOKLAR ERİYOR
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
ÇOK OKUNANLAR

EDİRNE'YE 2 YENİ TAKSİ DURAĞI

“Edirne’ye değil, şahsıma zarar verin!”

Son yolculuğuna uğurlandı

Edirne'de kaybolan kişinin cesedi bulundu

Saçları ile umut dağıtıyor

TASİŞ’te İzdiham Yaşandı

Direksiyon hakimiyetini kaybedince…

“Bunu yapanlar cezasız kalmayacak”

"Meşhur Kavala kurabiyesi özüne döndü"

Vali Bilgin test etti

Çuvalın İçinde ‘Düşünce’ Var

Trafik kazası: 1 yaralı

AK Belediyeciliğe evet dediler

Mercan, gazetecileri unutmadı

Eski eşini öldüren koca intihar girişiminde bulundu

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir