EDİRNE Kapalı 5°C   TEKİRDAĞ Kapalı 5°C   KIRKLARELİ Kapalı 1°C   ÇANAKKALE Kapalı 5°C 
Haber giriş tarihi: 22 Kasım 2017 Çarşamba, 17:10
Bütçemiz 262 milyon lira
Edirne Belediyesinin 2018 yılı bütçesi 262 milyon lira olarak kabul edildi. Sağlık harcamalarını belediye kaleminden ödenmesini istemeyen Belediye Başkanı Recep Gürkan, “ Benim ve ailemin sağlık harcamaları TBMM’den ödeniyor” dedi.

30 yıldır yapılamayanları Edirne Belediye Meclis üyeleri ile birlikte yaptıklarını söyleyen Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Her Meclis üyesi gurur duymalıdır. Meclis üyelerimiz ile birlikte Edirne’de 30 yıldır yapılamayanları yaptık. Bu meclis, İçme suyu, Arıtma, Çöplük gibi konularda aldığı kararlar ile Edirne’nin geleceğini belirledi” dedi.

Edirne Belediye Meclisi Kasım ayı bütçe meclis toplantısında 2018 yılı Belediye bütçesini 262 milyon lira olarak kabul etti.

“KENDİNİZLE GURUR DUYUN”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Belediye Meclis üyelerine seslenerek “Kendinizle ne kadar gurur duysanız azdır. 3,5 yılda Edirne’de 30 yıldır alınmayan kararları aldınız. Aldığınız kararlar Edirne’nin ve Edirnelilerin doğrudan yaşamına dokunan kararlar. İnsanlar unutsa bile bu kararları tarih unutmayacaktır” dedi.  Belediye Meclisi’nin Kasım Ayı 1. Oturumunun 2. Birleşimi Belediye Meclis Salonu’nda Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın başkanlığında görüşüldü. 2018 yılının bütçesinin görüşüldüğü mecliste meclis üyeleri oylama öncesinde görüşlerini dile getirdi. Söz almak isteyen meclis üyelerini tek tek dinleyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, siyasi parti ayrımı yapmadan Edirne ortak paydasında buluşan tüm meclis üyelerine teşekkür etti.  Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte 3,5 yıldır Edirne’nin konforu, gelişimi ve yaşam standartlarının artması, adına el birliğiyle mücadele ettiklerini ifade eden Gürkan, “Bu konuda hiçbir zaman partizanlık yapmadık. 2014 seçimlerinde; bütün il başkanları da ‘Söz konusu Edirne ise gerisinin teferruat olduğunu’ beyan etmişti. Nasıl bir başarısızlığın bedeli varsa, başarının da var. Hangi bakan yardım etmişse, hangi il başkanı yardım etmişse söyledim. Bundan gocunmadım da. Siyaset halka hizmet için, insanların yaşam kalitesini yükseltmek için vardır. Siyaset bir amaç değil memlekete, insana, vatana hizmet etmek için bir araçtır. Edirne ortak paydası olan herkesi kutluyorum” ifadelerine yer verdi.  Göreve geldiklerinden Edirne’nin çok ciddi eksikleri olduğunu anlatan Gürkan, “Edirne, atık su arıtması olmayan ender şehirlerden biriydi. 5 Ekim’de ihalesi yapıldı. Bir firma belirlendi. İtiraz süresi bekleniyor. İtiraz olmazsa İller Bankası o firma ile sözleşme yapacak ve İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi için inşaat başlayacak. Edirne, tarihinde ilk kez bir arıtmaya kavuşmuş olacak. 2015’te DSİ ile bir protokol yaptık. Kırklareli Kayalı Barajı’ndan 58 kilometrelik mesafeden binlik çelik borularla yılda 20 milyon 500 metreküp su almak üzere anlaştık. Bu gelen suyu arıtmak için yeni bir içme suyu arıtma tesisi gerekiyordu. Bunu bizim adımıza DSİ yapacak ve biz de 30 yılda 30 eşit taksitle ödeyeceğiz” diye konuştu.  4 Aralık’ta da altyapı ihalesini yapacaklarını ifade eden Gürkan, “3,5 yılda temel belediyecilik hizmetlerin tümünü hayata geçirmiş olacağız. Değerli meclis üyelerim bu bağlamda lütfen kendinizle gurur duyun. Çünkü bu meclis 30 yıldır alınmayan kararları aldı. Her biriniz kendinizle ne kadar gurur duysanız hakkınızdır. Bu meclisin başardıkları başkadır. 60 yıllık sorun çöpü, arıtmayı, içme suyu projesini başarmıştır. Aldığınız kararlar, Edirne’nin ve Edirnelilerin doğrudan yaşamına dokunan kararlar. İnsanlar unutsa bile bu kararları tarih unutmayacaktır” dedi.

Daha sonra 2018 yılının bütçesi işaret usulü ile tek tek oylandı ve yapılan oylamada Edirne Belediyesi’nin 2018 yılı gelir-gider bütçesi 262 milyon 423 bin TL olarak oybirliği ile kabul edildi.

Özlem Ceylan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber (378) defa okundu.

Tuğra Market 5 nci Şubesini açtı

Tartıştığı Ablasını vurdu, sonra intihar etti 

“Para olsa da reddedecektik”

Kimin köftesi daha lezzetli?

Bir bagaj köpek yavrusu
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
KÖŞKDERE PLAZA EDİRNE'DE YILBAŞI PARTİSİ
VİDEO GALERİ
Kaleiçi tarihi konak yangını...
YAZARLAR
Ayhan Tunca
BİR ŞEKER FABRİKASI ANISI…
Beyazıt Sansı
“YAPMIŞLAR BİLE!”
İ. Melih Yurduseven
BUGÜN EDİRNE…
Enver Şengül
YENİ KIRKPINAR STADYUMUNUN TEKRAR SARAY ALANINDA YAPILMASI ŞART MI?
Mehmet DENİZ
3600 GÜNDEN EMEKLİLİK VE KIDEM TAZMİNATI HAKKI
Kerim YURK
TEK YÜREK OLAN ENEZ HALKI VE YOK OLAN SAROS KÖRFEZİ
Gözde Kabasakal
HOŞ GELDİN“ERKEKLER GÜNLERİ”
Muammer Oytan
FATİHA SÛRESİNİN FAZİLETİ:
Cuma Sohbetleri
ŞEHİTLİK VE GAZİLİK
Dilara Pınar ARIÇ
MEDENİYETİN DİLİ: SANAT
ÇOK OKUNANLAR

B Tipi Formula Pisti yalan oldu!

Yasak bölgede yakalandılar

Mart Kar’ı yağdı

Zihinsel engelli vatandaşın cesedi bulundu

Tebrikler Kaymakam Hanım

Tartıştığı Ablasını vurdu, sonra intihar etti 

Yerde metrelerce sürüklendi

Tanker dehşet saçtı; 8 yaralı

Personel bulamadı, Bilbord ilanı verdi

Çalınan aracına kavuştu

Sözlü tartışma kavgaya dönüştü

Edirne Peynirinde karar zamanı

“Edirne’liler markalarına sahip çıksın”

Refüje çıktı

Gümeler yakıldı

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
KIRKPINAR
DERGİSİ
EDİRNE'Yİ
SEYRET
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir