EDİRNE Yağmur 18°C   TEKİRDAĞ Parçalı Bulutlu 19°C   KIRKLARELİ Çok Bulutlu 17°C   ÇANAKKALE Parçalı Bulutlu 15°C 
Haber giriş tarihi: 18 Kasım 2017 Cumartesi, 18:12
Edirne de iyi parti coşkusu
Edirne Saraçlar Caddesi’ nde halkla buluşan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yoğun bir ilgi ile karşılaştı.

Meral Akşener’in Edirne ziyaretine halk tarafından büyük ilgi gördü. Saraçlar Caddesi’nde ilk üye kayıtları için gelen Akşener, miting ortamıyla karşılaştı. Yoğun hava şartlarına rağmen binlerce kişi Saraçlar Caddesi’nde Akşener’i karşıladı.

Konuşmasına İyi Parti’nin siyaset dünyasında nasıl karşılandığıyla başlayan Akşener, “Bugün buraya iyi şeyler için geldik. Bir iyi kelimesi bulduk. İyi Parti’yi kurduk. Türkiye dedikodudan ölüyor. Bütün siyasetçiler proje üretmeyi bırakmış dedikodu yapıyorlar. İyi parti öyle, böyle, şöyle diyorlar. İyi Parti’nin adını gençler buldu. O partiyi milletimiz kurdu. Hadi yeniden başarın da görelim. Milletin partisi, gençlerin Partisi, İyi Parti ama kadın genel başkanı var bir kadın hareketidir İyi Parti. El koydum kadınlara bundan sonra evlere geç geldikleri zaman adamların kızmasına izin vermeyeceğim. Hepsi benle çalışacak ona göre. Çünkü Atatürk’e sövenlerin, özellikle yetim Mustafa’nın anasına sövenlerin o dillerinin lâl olması için kadınların öne düşmesine ihtiyacım var. Kadınların elimden tutmasına ihtiyacım var. Kadınların elimi tutup benimle beraber koşmasına ihtiyacım var. Onun için de birlikte beraber inşallah Türkiye’yi iyi günlere, iyi şeylere, iyi dostluklara, iyi sözlere, iyi bir dış politikaya iyi bir ekonomiye birlikte el ele sizlerle birlikte götürmeye ihtiyacımız var. İyi parti henüz 3 haftalık bir partidir. Bizim buralarda bir söz vardır; “indir-kaldır” İniyor iyi parti, kalkıyor iyi parti. İndiriyorlar kaldırıyorlar. Madem bu kadar önemsiz dilleriniz şişti iyi partiyi konuşmaktan.” diyerek İyi Parti’nin kamuoyunda yarattığı derin etkiyi dile getirdi.

“KORKUYORLAR KEŞKE KISKANSALAR!”

Meral Akşener’in konuşmasına ithafen halk tarafından “kıskanıyorlar” diye sloganlar atıldı. Akşener halkın tepkisine “korkuyorlar keşke kıskansalar! Ama korkunun ecele faydası yoktur. Onlar korkacak biz çalışacağız. Onlar çemkirecek biz çalışacağız ve göreceksiniz Edirne’de bu topluluğu toplayabilmek için hepsi size gelecek cici-cici yapacak. Ondan evvel bunu yapmıyorlardı ama şimdi yapacaklar. Zaten sucuk-köftemiz yok. Bu partiyi siz kurdunuz. Bağışlarınız ile ayakta duruyoruz. Ama önemli bir şey yaptınız İyi Parti’yi kurdunuz. Hepsi hastalanıyordu 29 Ekim’de hepiniz doktor gibiymişsiniz. Adamlar turp oldu. Siz adamları turp gibi ettiniz. Bir de gittiler Atatürk’ün karşısına sap gibi duruluyor diyorlardır. Sapın ötesi…” şeklinde cevap verdi.

“ALLAHIN SOPASI YOK AMA MİLLETİN SOPASI VAR”

Toplanan kalabalığa övgüler yağdıran Akşener, halkın iradesinin önemini vurguladı ve sözlerini, “Çıkardınız sopayı, herkes ne yapacağını şaşırdı. İşte en önemli şey milletin iradesidir. İyi ki varsınız. Hepimizin olağanüstü hali var. Burada milleti topladı miting yaptı, konuşma yaptı demesinler hadi fazla uzatmayalım konuşmayı. Şu görüntünüz şu birliğimiz beraberliğiniz bu kalabalık gerçekten Türkiye’ye iyi gelecek. Göreceksiniz Edirne’ye iyi gelecek, kadınlara iyi gelecek, gençlere iyi gelecek, esnafa iyi gelecek Allah hepinizden razı olsun. En derin selamlarımla sizleri selamlıyor hepinizi Cenab-ı Hakka emanet ediyorum.” diyerek noktaladı.

Özlem Ceylan/Özlem İnan

Bu haber (2628) defa okundu.

"Edirne tarihine yolculuk"

Süreç, Sağlıklı şekilde ilerliyor

“Kararlılık ve Azmin Pekiştiği Nokta”

Trakya'da 45 bin ton ayçiçeği alımı yapıldı

Sınır kapılarında tır kuyruğu
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
Enver Şengül
MERİÇ KÖPRÜSÜNÜ KİRLETMEYE DEVAM
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Cuma Sohbetleri
Ailenin Yaşlı Üyeleriyle İlişkiler
Dilara Pınar ARIÇ
RAHMAN VE RAHİM
Ebru Güven
BAĞIMLI MIYIZ?
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
ÇOK OKUNANLAR

Polisten kaçarken kaza yaptı

Okuyanlar Edirne’ye geliyor

Çiftçi "Feride Abla"nın azmi takdir topluyor

AK Parti’den ilk aday Koray Uymaz

5'inci kattan düşerek hayatını kaybetti

“İnadına zam yapmayacağız”

Tecavüz edilip öldürüldü iddiası

"20 yıl önceki kötü intibayı ortadan kaldırdık"

Komşular için gece de açık olacak

İhalede paralar kasalarla taşındı

Binbaşı son yolculuğuna uğurlandı

Doktor doktor gezdi şifayı Edirne'de buldu

Jandarma ekipleri imha etti

Denetimler arttırıldı

Toplu Taşıma İyileştirilecek

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir
xx