EDİRNE Kapalı 5°C   TEKİRDAĞ Kapalı 5°C   KIRKLARELİ Kapalı 1°C   ÇANAKKALE Kapalı 5°C 
Haber giriş tarihi: 18 Kasım 2017 Cumartesi, 18:12
Edirne de iyi parti coşkusu
Edirne Saraçlar Caddesi’ nde halkla buluşan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yoğun bir ilgi ile karşılaştı.

Meral Akşener’in Edirne ziyaretine halk tarafından büyük ilgi gördü. Saraçlar Caddesi’nde ilk üye kayıtları için gelen Akşener, miting ortamıyla karşılaştı. Yoğun hava şartlarına rağmen binlerce kişi Saraçlar Caddesi’nde Akşener’i karşıladı.

Konuşmasına İyi Parti’nin siyaset dünyasında nasıl karşılandığıyla başlayan Akşener, “Bugün buraya iyi şeyler için geldik. Bir iyi kelimesi bulduk. İyi Parti’yi kurduk. Türkiye dedikodudan ölüyor. Bütün siyasetçiler proje üretmeyi bırakmış dedikodu yapıyorlar. İyi parti öyle, böyle, şöyle diyorlar. İyi Parti’nin adını gençler buldu. O partiyi milletimiz kurdu. Hadi yeniden başarın da görelim. Milletin partisi, gençlerin Partisi, İyi Parti ama kadın genel başkanı var bir kadın hareketidir İyi Parti. El koydum kadınlara bundan sonra evlere geç geldikleri zaman adamların kızmasına izin vermeyeceğim. Hepsi benle çalışacak ona göre. Çünkü Atatürk’e sövenlerin, özellikle yetim Mustafa’nın anasına sövenlerin o dillerinin lâl olması için kadınların öne düşmesine ihtiyacım var. Kadınların elimden tutmasına ihtiyacım var. Kadınların elimi tutup benimle beraber koşmasına ihtiyacım var. Onun için de birlikte beraber inşallah Türkiye’yi iyi günlere, iyi şeylere, iyi dostluklara, iyi sözlere, iyi bir dış politikaya iyi bir ekonomiye birlikte el ele sizlerle birlikte götürmeye ihtiyacımız var. İyi parti henüz 3 haftalık bir partidir. Bizim buralarda bir söz vardır; “indir-kaldır” İniyor iyi parti, kalkıyor iyi parti. İndiriyorlar kaldırıyorlar. Madem bu kadar önemsiz dilleriniz şişti iyi partiyi konuşmaktan.” diyerek İyi Parti’nin kamuoyunda yarattığı derin etkiyi dile getirdi.

“KORKUYORLAR KEŞKE KISKANSALAR!”

Meral Akşener’in konuşmasına ithafen halk tarafından “kıskanıyorlar” diye sloganlar atıldı. Akşener halkın tepkisine “korkuyorlar keşke kıskansalar! Ama korkunun ecele faydası yoktur. Onlar korkacak biz çalışacağız. Onlar çemkirecek biz çalışacağız ve göreceksiniz Edirne’de bu topluluğu toplayabilmek için hepsi size gelecek cici-cici yapacak. Ondan evvel bunu yapmıyorlardı ama şimdi yapacaklar. Zaten sucuk-köftemiz yok. Bu partiyi siz kurdunuz. Bağışlarınız ile ayakta duruyoruz. Ama önemli bir şey yaptınız İyi Parti’yi kurdunuz. Hepsi hastalanıyordu 29 Ekim’de hepiniz doktor gibiymişsiniz. Adamlar turp oldu. Siz adamları turp gibi ettiniz. Bir de gittiler Atatürk’ün karşısına sap gibi duruluyor diyorlardır. Sapın ötesi…” şeklinde cevap verdi.

“ALLAHIN SOPASI YOK AMA MİLLETİN SOPASI VAR”

Toplanan kalabalığa övgüler yağdıran Akşener, halkın iradesinin önemini vurguladı ve sözlerini, “Çıkardınız sopayı, herkes ne yapacağını şaşırdı. İşte en önemli şey milletin iradesidir. İyi ki varsınız. Hepimizin olağanüstü hali var. Burada milleti topladı miting yaptı, konuşma yaptı demesinler hadi fazla uzatmayalım konuşmayı. Şu görüntünüz şu birliğimiz beraberliğiniz bu kalabalık gerçekten Türkiye’ye iyi gelecek. Göreceksiniz Edirne’ye iyi gelecek, kadınlara iyi gelecek, gençlere iyi gelecek, esnafa iyi gelecek Allah hepinizden razı olsun. En derin selamlarımla sizleri selamlıyor hepinizi Cenab-ı Hakka emanet ediyorum.” diyerek noktaladı.

Özlem Ceylan/Özlem İnan

Bu haber (2354) defa okundu.

Tuğra Market 5 nci Şubesini açtı

Tartıştığı Ablasını vurdu, sonra intihar etti 

“Para olsa da reddedecektik”

Kimin köftesi daha lezzetli?

Bir bagaj köpek yavrusu
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
KÖŞKDERE PLAZA EDİRNE'DE YILBAŞI PARTİSİ
VİDEO GALERİ
Kaleiçi tarihi konak yangını...
YAZARLAR
Ayhan Tunca
BİR ŞEKER FABRİKASI ANISI…
Beyazıt Sansı
“YAPMIŞLAR BİLE!”
İ. Melih Yurduseven
BUGÜN EDİRNE…
Enver Şengül
YENİ KIRKPINAR STADYUMUNUN TEKRAR SARAY ALANINDA YAPILMASI ŞART MI?
Mehmet DENİZ
3600 GÜNDEN EMEKLİLİK VE KIDEM TAZMİNATI HAKKI
Kerim YURK
TEK YÜREK OLAN ENEZ HALKI VE YOK OLAN SAROS KÖRFEZİ
Gözde Kabasakal
HOŞ GELDİN“ERKEKLER GÜNLERİ”
Muammer Oytan
FATİHA SÛRESİNİN FAZİLETİ:
Cuma Sohbetleri
ŞEHİTLİK VE GAZİLİK
Dilara Pınar ARIÇ
MEDENİYETİN DİLİ: SANAT
ÇOK OKUNANLAR

B Tipi Formula Pisti yalan oldu!

Yasak bölgede yakalandılar

Mart Kar’ı yağdı

Zihinsel engelli vatandaşın cesedi bulundu

Tebrikler Kaymakam Hanım

Tartıştığı Ablasını vurdu, sonra intihar etti 

Yerde metrelerce sürüklendi

Tanker dehşet saçtı; 8 yaralı

Personel bulamadı, Bilbord ilanı verdi

Çalınan aracına kavuştu

Sözlü tartışma kavgaya dönüştü

Edirne Peynirinde karar zamanı

“Edirne’liler markalarına sahip çıksın”

Refüje çıktı

Gümeler yakıldı

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
KIRKPINAR
DERGİSİ
EDİRNE'Yİ
SEYRET
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir